Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolkodik így, mégis...

Miért gondolkodik így, mégis hogyan képzeli ezt?

Figyelt kérdés
A volt párom 4hónapja nem látta a gyermekét ,azóta nem fizet semmit.azt mondja a bíróságon kérni fogja nála legyen a gyermek,mondván ő jobb anyagi körülményeket tud biztosittani.tudni kell nagyon jol keres 30000-350000ft körül.,sokat van külföldön.a papíron bejelentett bére kb,annyi amennyiből most én nevelem a gyermekünk,természetesen gyerektartást is ez után akar majd fizetni.engem a pénz nem igazán érdekel fizzessen annyit.de akkor mire alapozza a jobb anmyagi körülményeket,hiszen szinte azonosak így,szerintetek hogy gondolja ezt?

2013. máj. 4. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

bepróbálkozik.

érdekes lenne biróság elött bevallania a rendes jövedelmét...


mióta van nálad a gyerek ugy értem mennyi idős?

alapos indok nélkül nem veszik el az anyától sokszor még alapos indokkal se.

az meg hogy nem fizeti a tartásdijjat az ő alkalmatlanságát bizonyitja.

ha meg feljelenented az apehnél megeshet hogy végül ujraszámolják a tartásdijjat, hogy neki ez mivel jár arról ne is beszéljünk...


van aki ilyenkor visszafenyeget ilyesmivel s van akinél ez működik is.


de egyet tudj: tartásdijjat max fél évre visszamenőleg követelsz. vagyis ha 2 hónapon belül nem juttok egyezségre vagy legalább nem teszel bejelentést erről a hatóság felé akkor az első havi tartásdij elveszik a számodra és utána sorban havonta a többi.


szóval az hogy több a pénze nem ok arra hogy hozzá kerüljön. ellenben kijöhetnek miatta megnézzni a körülményeket jó ha erre folyamatosan odafigyelsz.

2013. máj. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm azért most már készülök a bíróságra.sajnos nem lehet vele megegyezni mert nem hajlandó semmire.a körülményeink rendezettek ,nem élünk palotában ,de tiszta ,rendezett,átlagos körülmények között.ő azt hiszi pénzzel mindent elintézhet remélem nem így lesz.
2013. máj. 4. 08:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek szerint meg nem is volt gyermekelhelyezesi per. Igy nincs tartasdij se, hivatalosan nem kell meg fizetnie, pláne, hogy jelenleg mindketten azonos eséllyel indulatok a gyermekelhelyezesben.
2013. máj. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
így van,most inditom a gyermekelhelyezést is.azért mert nincs tartásdíj megállapítva azért gondolom egy ember tisztában van azzal,hogy egy gyermeknek szüksége van "néhány"dologra.az azonos esélyeknél azért csak számba veszik ,hogy hónapokig nem törödött a kicsivel.a látogatása nem kerül pénzbe
2013. máj. 4. 09:02
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
van tartásdij igy is. van egy alaptörvény. 20%. más kérdés tudod e bizonyitani hogy külön él? bejelentve hozzád van vagy máshoz? mindenkép érdemes jogilag gyorsan rendezni. jelenleg joga van pl. értemenni az ovodába és elvinni.
2013. máj. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem én hogy annyira szüksége lenne a gyermekre, főleg ha 4 hónapja feléje se nézett, pedig megtehette volna.

Mert az más dolog ha esetleg azért nem látja mert nem engeded, de erről szó se volt.

Nagyon jól tudja hogy neki úgyse ítélnék a gyermeket , és lehet jobb is így külön neki,megkóstolta a szabadság édes ízét és most nagyra van vele.

Megint más dolog ha az apa elkövet mindent az érdekében hogy legalább láthatja a gyerekét, és elkövet mindent hogy közelében legyen a gyerek.

A mi esetünkben ez már 8 hónapja megy így hogy az apa kapadozna a gyerekért de esze ágába sincsen megmozdulni érte hogy látja csak vigyem én neki helybe.

Egyszer sem kért egy címet se hova jöjjön, sosem telefonált ,az interneten, hánytorgat 1-2 mondatban és ennyi, de hogy fel ajánljon bármit is hogy nem e szüksége van a gyermekének valamire azt sose kérdezte még interneten se.

Nem látta az apa a gyermeket 8 hónapja én nem akadályoztam csak anyagiak nem engedik hogy az ország másik felébe vigyem a gyereket ő meg meg se próbálja és azt várja hogy én mikor viszem.

Úgyhogy egy fillért sem fizet nekünk, de nem is látja a gyermekét, de meg is mondta nekem ha vinném is a gyereket akkor se fizetne semmit a gyereknek, oldjam én meg az anyagiakat.

Nálunk sem volt gyermekelhelyezési per , Van előnye és van hátránya.

2013. máj. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!