Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom túl sok pénzt ad a...

A párom túl sok pénzt ad a szüleinek és úgy tűnik ezt nem hajlandó belátni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A szülei nem dolgoznak, munka az akadna, de valami kifogás is felmerül mindig. Ahogy én látom leginkább kényelmesebb így nekik. Eleinte azt hittem, hogy csak ideiglenesen segíti őket, aztán rá kellett jönnöm, hogy nem így van. Már próbáltam vele megértetni, hogy ez így nincs jól, de csak rövöd ideig tudta megállni, hogy ne adjon nekik annyit. Mikor rápirítottam, hogy nem így beszéltük meg, ő ártatlankodva közölte, hogy nem érti miért vagyok ideges, hiszen eddig is megoldottunk mindent. Igen, megoldottunk, de a spórolt pénzem sem tart a végtelenségig és nem akarom a szüleit "segíteni" belőle.

Mostanra jutottam el arra szintre, hogy már a szakítás is megfordult a fejemben, mert ez így nem mehet tovább, de több érv is amellett szól, hogy próbáljam még megmenteni a kapcsolatot. Hogyan fogjak hozzá?


2013. máj. 2. 08:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Te jó Isten! Neked 30 000 forintot ad, nekik pedig havi százezret juttat?!

Azonnal menekülj!

2013. máj. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%
És mi lesz ha netán lesz gyermeketek? Nem jut pelenkára majd, mert anyósék lusta disznók dolgozni? Én is szakítanék a helyedben, ennek az embernek mindig a szülei lesznek az elsők, nem te/ti.
2013. máj. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

Külön kassza,nagyjáól tudod mennyi kell egy hónapra kajára,rezsire,annak a felét tegye le az asztalra kp-ben és te is,többi pénzét mindenki költi amire akarja.


bár én igy nem terveznék hosszú távon.

2013. máj. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
90%

Kérdés, hogy a szülők hogyan adják ezt elő.

Mert lehet az is, hogy szemlesütve, szégyenkezve kérnke minden hónapban pénzt.

De ha cigiznek, mulatoznak stb, akkor már rögtön más a helyzet.

Csinálj számadást, amit tolj a párod elé!

Legyen benne:

1.: A számlák. (Összeadva, elosztva kettővel)

2.: Az étel. (Blokkokat tartsd meg. Add össsze, oszd el kettővel)

3.: Egyéb szükséges dolgok. (Sampon, dezodor, borotvahab, vízkőoldó, tusfürdő, mosópor stb. Ezekből csak a közös használatúakat számold ide, ami kb a tisztítószerek és a mosópor+öblítő kombó. A többit ne kérd rajta számon, azt majd megveszi magának. Ha nem, akkor az ő baja. Tehát a közöseket összeadod és elosztod kettővel.)

Amik fenn kijöttek, összeadod, és megmondod, hogy minimum ennyit szeretnél látni minden hónap elején tőle. Természetesen a másik felét te rakod hozzá. Ezt ha törik, ha szakad adja oda, a többivel azt csinál amit akar. A szülőknek sajnos el kell fogadniuk, hogy ennyi jut, a többi a ti megélhetésetekre kell, sajnálatos, de nem tudtok többet adni.

2013. máj. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt csinálnám, amit az egyik válaszoló mondott. Hónap végefelé csak azt vegyél ,ami kifutja (a legrosszabb párizsit), utána meg semmit. Ne főzzél, ne nyúlj a spórolt pénzedhez.

Kíváncsi vagyok, mit fog szólni a párod.


A spórolt pénz azért is kell hogy legyen, mert ha elhagy ez a nagy gyerek, akkor legyen miből élned.

2013. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem egészen biztos, de a legtöbb esetben a szülöket támogató gyerek "párja" altalában azt állitja, hogy az idös(ebb) szülöknek lenne lehetösége munkáaba menni, és EZ AZ, amit sok esetben kétségbevonok. Ismerve a munkapiaci helyzetet, idös, szakkképzetlen embereknek gyakorlatilga nincs munkalehetöségük, vagy esetleg csak olyan, amit fizikailag nem tudnak ellátni.


Szóval itt nagyon érdekelne a férfi illetve a szülök véleménye is.


Meg esetleg van olyan is a háttérben, hogy régebben a szülök támogatták a férfit, és most "viszonozza"

2013. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Oké viszonozza, de ne a lány nehezen félretett pénzéből..meg azért havi 100.000Ft kicsit túlzás! Nekik is megvan a saját életük, bár nem tudom miből.
2013. máj. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A lány saját pénzét a lány saját maga költi el, ha nem tetszik neki, akkor ne tegye.
2013. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
ha a párod, akkor nem tudom, ha a feleséged, akkor megmondhatod neki, hogy esküvel vagytok egymás iránt, így legalább a véleményed olyan fontos mint senki más.
2013. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!