Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom túl sok pénzt ad a...

A párom túl sok pénzt ad a szüleinek és úgy tűnik ezt nem hajlandó belátni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A szülei nem dolgoznak, munka az akadna, de valami kifogás is felmerül mindig. Ahogy én látom leginkább kényelmesebb így nekik. Eleinte azt hittem, hogy csak ideiglenesen segíti őket, aztán rá kellett jönnöm, hogy nem így van. Már próbáltam vele megértetni, hogy ez így nincs jól, de csak rövöd ideig tudta megállni, hogy ne adjon nekik annyit. Mikor rápirítottam, hogy nem így beszéltük meg, ő ártatlankodva közölte, hogy nem érti miért vagyok ideges, hiszen eddig is megoldottunk mindent. Igen, megoldottunk, de a spórolt pénzem sem tart a végtelenségig és nem akarom a szüleit "segíteni" belőle.

Mostanra jutottam el arra szintre, hogy már a szakítás is megfordult a fejemben, mert ez így nem mehet tovább, de több érv is amellett szól, hogy próbáljam még megmenteni a kapcsolatot. Hogyan fogjak hozzá?


2013. máj. 2. 08:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Mi lenne, ha ezt így elmondanád neki is?


Drágám, nem fogom tovább pénzelni a szüleidet. Már ott tartok, hogy legszívesebben szakítanék veled emiatt. Ha úgy érzed meg tudjuk beszélni, hajlandó vagyok rá, sőt szeretném megmenteni a kapcsolatunkat, de ahhoz neked változnod kell ezen a téren. Ha nem megy, feleslegesen húzzuk egymás idejét.


Amúgy nagyon olyan szaga van, hogy csak kihasznál. Ha jól értelmeztem, a te megtakarításod küldi a szüleidnek. Ez nonszensz. Beszélj VELE. Ne velünk.


22L

2013. máj. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

A te pénzedből ad, vagy kipótolod, ha az övé elfogy?

Együtt laktok?

Mennyit ad?

2013. máj. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%

Ha a barátod fontosnak érzi, hogy segitse a szüleit, az az ö dolga.


Ha neked nem tetszik, akkor vagy külön kasszán lesztek, vagy keresel mást.


Mellesleg szerintem inkább dicséretes, ha nem hagyja a szüleit szükséget látni, ezt inkább értékelni kellene. Az ilyen emberre tudsz te is, akkor is számitani, ha NEKED nincs jövedelmed, nem vágja egyböl a fejedhez, hogy élösködö vagy.

2013. máj. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom együtt éltek e pároddal, de ha igen ti hogy éltek meg? Mert ebbe a mai világba 2 fizu is kevés (már ha átlagkeresetről beszélünk). Én többet nem finanszíroznám őket, a sajátomból meg pláne. Főleg úgy, hogy nekik is lenne munkalehetőség. Az oké, hogy egy darabig segítitek őket, de ez már túlzás. Nektek is megvan gondolom a saját életetek, biztos van mire költeni. Ha meg gyerekvállalás előtt álltok, így sose tudtok belevágni abba se mert nem lesz rá pénz. Azon meg különösen fel vagyok háborodva még így ismeretlenül is, hogy van képük a te nehezen megspórolt pénzedet elvenni.
2013. máj. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is sajnos ez a helyzet. Apám eltartja a szüleit már legalább 15 éve, anyám hiába kiabál:-)

Nálunk csak apám csinálja a pénzt.. szoval, fogalmam sincs mit lehet tenni. Az a baj h visszaélnek ezek az eltartott enberek a gyerekük jó indulatával..

2013. máj. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 3-mas válaszoló, igazad van tényleg dícséretes, hogy segíti a szüleit, de ebben az esetben már kihasználásról beszélünk. Lenne lehetőségük dolgozni, csak így kényelmesebb. Egy fiatal pár örül, hogy ha külön tud menni és saját életet kezdeni, de így elég nehéz. Az természetes, hogy talpraállásnál segítenek a szülőknek nyílván nem fogják hagyni hogy utcára kerüljenek, de az hogy elmehetnének dolgozni is és nem teszik, ez már gáz. Én is segíteném édesanyámat, de a párom szüleit a spórolt pénzemből, hát ez kicsit fura azért. Még ha kölcsön akkor oké, de hogy elvárják havi szinten, már bocs de gusztustalan. Az is más, ha nem találnak munkát, de ez esetben nem így van.
2013. máj. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy, mennyit keres az úriember, mennyivel száll be a közösbe és mennyit ad a szüleinek. Ha tényleg megold mindent és marad is a közösbe, felőlem annyit ad a szüleinek, amennyit jónak lát.
2013. máj. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
igen de itt arról van szó, hogy már sokat ad és annak a spórolt pénzéből, akinek nem is a szülei...
2013. máj. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igen, együtt élünk.

Ő mikor megkapja fizetését utal valamennyit a szüleinek, majd a szülei folyamatosan telefonálgatank neki, hogy jajj nem tudják kifizetni a számlát, jajj, nincs otthon ennivaló stb. Ő ekkor megint utal nekik valamennyit.

Amikor meg nekünk jönnek a számlák, akkor én számolgathatok, hogy miből is fizessem ki azokat. A közösbe a múlt hónapban 30000Ft-ot adott, kicsit kipótolva ez a gázszámlára volt elég. Én is dolgozok de a fizetésem arra kevés, hogy az összes többit kifizessem ezért kell a megspórolt pénzemhez is hozzányúlni.

Én sem azt várom el, hogy egyáltalán ne adjon, de az, hogy havi 90-100000Ft-ot ad nekik én meg hó végén már nem tudok miből főzni az nem normális.

2013. máj. 2. 08:40
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért nyúlsz hozzá a spórolt pénzhez? Egyszer készülj fel lelkileg egy több napos éhezésre, és mikor elfogy a pénz, közöld ezt a tényt. -Elfogyott, nincs több. Most miből élünk meg következő fizuig?-És ne hagyd magad, légy erős, addig csináld ezt, amíg be nem látja, hogy ami pénzt utal, arra otthon is szükség van. Mert egyszer valóban elfogy a spórolt pénz is. Akkor mi lesz? Akkor mihez nyúlsz? Akkor valóban azt kell majd csinálnod, amit tanácsoltam, csak nem lesz meg a biztonságérzet, hogy azért a háttérben ott van az összeg, amihez hozzá nyúlhatsz, ha már nagyon nagy szükség van rá.

Másik lehetőség a külön kassza lenne, amit már írtak is, de ahogy olvastalak, nálatok ez sem lenne megoldás. Elküldené a fizuját a szüleinek, te meg tartsd el magatokat.

Tehát szerintem jöjjön a néhány hetes éhezés, és csak rá jön, hogy ez így nem mehet tovább. Ha nem, akkor nincs mit tenni, legjobb ha ott hagyod.

Persze mindez csak néhány alapos átbeszélgetés után, ha nem érti meg még úgy sem, hogy ez így nem oké.

2013. máj. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!