Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a páromnak,...

Hogy mondjam meg a páromnak, hogy nem akarom elkísérni az öccse ballagására?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy régóta elég rossz anyagi körülmények között élek. Ez azt jelenti, hogy például nincs olyan ruhám, amit felvehetnék. Ő most vett magának nagyon elegáns ruhát, borzasztóan kopott lennék mellette, és ezt nem akarom. Meg nyilván ott lesz az öccse barátnője is, aki mindig nagyon csinos, nem akarom hogy szégyenkeznie kelljen miattam.

A másik, hogy vidékre kellene menni. Odafele együtt mennénk kocsival, de nekem délután vissza kell jönnöm, mert este dolgom van. Így a vacsorán nem tudnék részt venni, valószínűleg az ebédről is el kellene korábban jönnöm.

És vonattal kellene visszajönnöm, na momentán vonatjegyre sincs pénzem. Kölcsönkérni nem akarok, mert fogalmam sincs, mikor tudnám megadni.


Amikor megpendítettem neki, hogy esetleg nem mennék vele, hallani sem akart a dologról. Ha csak szimplán azt mondom, hogy nem megyek, akkor nagyon meg fog bántódni, ezt szeretném elkerülni.


2013. ápr. 30. 10:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszod miatt felmerült bennem, hogy miért is ez a srác a barátod? Tudom, hogy nem az a kérdés, hogy szakítsatok-e, hanem a ballagás, de ha ennyire gáz a barátod és nincs rád semmiféle tekintettel és belátással, akkor miért vagy vele?
2013. ápr. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igazából az is bennem van, hogy különösebben nem vágyom a ballagásra, meleg van és sok ember, nekem meg tömegiszonyom van, plusz egy csomót kellene utazni. És igazából az öccse nem hívott meg, ami kicsit zavar, mármint akkor minek menjek oda. De a párom szerint azért, mert hozzá tartozom, és éppen emiatt fel sem merült az öccsében, hogy külön szólnia kéne nekem.


Azért vagyok vele, mert oké, hogy ezt a problémát nem tudjuk kezelni, de minden mást igen. És szerintem egyébként ezt is meg tudjuk tanulni kezelni, ha akarjuk :)

2013. ápr. 30. 11:15
 13/19 anonim ***** válasza:
96%

"Levél Páromnak.

Kedves Párom!

Te, aki nem veszed észre magadtól, hogy azért nem vásárolok be, mert nincs miből, nyilván azt sem vetted észre, hogy nincs egy normális göncöm sem, amelyben egy ballagáson úgy meg tudnék jelenni, hogy se Te se én ne érezzük magunkat kellemetlenül a kinézetem miatt.

Ha mégis megoldanád ezt a problémát, és ott lennék a ballagáson, máris felmerül egy következő gond.

Már az ebéden sem tudnék részt venni, mert az esti programomra a vonattal haza kellene indulnom, melyre a menetjegy megváltását momentán szintén nem engedhetem meg magamnak.

Ám ha netán még erre a gondomra is tudnál egy megoldást, akkor még mindig felmerül az a probléma, hogy mindezekért mennyi ideig kell majd hallgatnom a megjegyzéseidet.

Szóval az akaratomnak csak a lehetőségem szab határt.

Kérlek, ha még mindig akarod a te Hamupipőkédet, akkor old meg a gondjaimat, vagy tekints el a ballagáson történő megjelenésemtől.

Sokszor csókol: "

Hát így.

2013. ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Ő egy elég önző férfi...

Sok száz ezret kerestem és nem számított exemnél mert imádtam, ha mentünk valahova mindig elölre álltam, hogy én fizetek. Nagyon ritkán hagytam, hogy ő fizessen és általában az egy bagatell összeg volt... Aztán ezt el is kezdte kihasználni az anyjáékat is én tartottam el a végén...

Párommal 5 éve vagyunk együtt és Én szemét voltam mert mondtam neki hogy csak a saját anyagi súlycsoportomból választok párt magamnak... Mit hoz a sors? Munkanélküli lettem... Kocsimat el kellett adjam 19-20 éves voltam. Nem rakott ki hanem természetesnek vette, hogy segít velem van, nyárra ruhákat vett nekem a kocsija rendelkezésemre állt bármikor... szar volt először de rájöttem, hogyha neki ilyen természetes adni mert tényleg ennyire szeret és semmit nem sajnál tőlem akkor itt tényleg van valami...

Terhes lettem jött a fiúnk nem akarta, hogy elmenjek melózni már, maradjak otthon és készüljek a babára. Nehezebb lett valamivel anyagilag de nem sokkal. Bőven képesek vagyunk megélni a pénzéből és soha egy forintot nem sajnált tőlem vagy a gyerektől.


Ez a különbség az önzetlen szeretet között, hogy mindent hajlandó velem megosztani (egy nyomorult shoko bons vagy mi az a kinder kis töltött tojás nincs 1 centi hosszú és széles a tojás de félbe harapja és a felét a számba nyomja ha az utolsó darabról is van szó...) Semmire nem mondja hogy az övé ,hanem a miénk.és ez a különbség az önzőbb párod között aki csak orrod alá dörgölne és nem segít csak magyaráz mindenért (miért nem mész boltba, ha nincs pénzed képtelen megérteni)

Ha valahova nagyon akart menni párom (üzleti vacsi amire semmi ruhám nem volt elvitt előtte vásárolni, hazajött értem a vacsora előtt és mikor éreztem, hogy elég vagy menni kell elindultunk..)

2013. ápr. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Na valami ilyesmiben bízom én is, utolsó. Az exéről nem tudok sokat, de azt igen, hogy a csillagokat is lehozta neki az égről, képes volt munka után 200 km-t autózni, hogy egy-két órát együtt tölthessenek. Aztán a csaj elkezdett kölcsönkérni, amit persze azóta sem adott meg, majd megcsalta és lelépett.

A párom most van abban a fázisban, hogy nagyon szigorúan elkülöníti az anyagiakat. Egyébként a tenyerén hordoz, mindent megtesz, csak a tudatot nem bírja elviselni, hogy ő fizet nekem valamit.

Például amikor a szüleim meg akartam látogatni, inkább rászánta az egész hétvégéjét és levitt kocsival, pedig nem szereti őket, és így sokkal többet költött, de ha megkértem volna, hogy vegyen egy vonatjegyet, azt megtagadta volna.


Igazából abban bízom, hogy előbb-utóbb rájön, hogy az anyagiak nem úgy működnek, ahogy most gondolja. Ahogy te is írtad, neked ehhez az kellett, hogy forduljon a kocka. Neki is biztosan segítene ez, de azért remélem, hogy enélkül is hamar rájön. Viszont erőltetni nem szabad, az biztos.

2013. ápr. 30. 11:37
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok :)

Most nem akarok kotorni a pénztárcádban de mennyit keresel te és ő? elég széles a különbség kettőtök közt? vagy ő jobban beosztja? mióta vagytok együtt?

Nálunk rengeteg minden változott :) ugye én is szigorúan beosztva a pénzt és közölve hogy ha kevesebbet keres mint én ne is számoljon anyagi együtt élésben stb jött a munkanélküliség (visszanyalta fagyi de kellett hogy földet érjen a lábam..)

Már megy spórolás, hogy megtudjam lepni :) Tavaly elött a kajapénzből amit tőle kapok hónapokig spóroltam a szülinapi ajándékára egy tandemugrásra, aztán tavaly februártól augustusig spóroltam egy horvát nyaralásra mindegyik feldobja az ugrás a szíve vágya volt mikor megkapta a boritékot a ugrásról szóló meghívóval elsírta magát!

Ha rajtam múlik Én biztos nem szállok le a földre a csalódásomtól... több mint 800 ezerrel jön a mai napig... fizettem a lakáshitelt az anyja vonatbérletét a kajájukat a rezsit mindent... amit el tudsz képzelni! A húgának a tampont én vettem...

Nehéz visszajönni a normális útra.. azt az aranyközéputat megtalálni, hogy na mikor lehet egy mekit vagy egy börgerkinget kifizetni vagy egy mozit holott semmi összegek ha belegondolsz mert egy mozi is 5000 de ha megégette magát ő is akkor ezt fáj kifizetni! Önző! Én is az voltam!

Kívánom, hogy ne egy munkanélküliség térítse észhez, mint engem mert az önbecsülése a béka segge alatt se lesz... Valahol attól is sokkal lejjebb..

Addig is szerintem meg lehet vele beszélni, hogy költözzetek össze fizessetek közösben mindent (forintra leosztva a kaját rezsit) és úgy együtt tudtok lenni, eltudtok menni, neked nem fog anyagi gondot okozni hogy elmenj hozzá mert együtt lesztek..


Viszont amit jó lesz megjegyezned... Nem egyszer olvasom itt hogy nagy anyagi különbségű keresetű emberek jönnek össze a nő gyereket szül Keres utána gyeden 70-80 ezret a férfi ugyanannyit ad és a többi száz ezreket meg elteszi és egy nyaralásuk sincs.. A csávó szórakozni megy stb...

Nincsenek anyagi közösségben...

Se gyerekre se semmire nem ad 10el többet hogy na vegyél egy ruhát magadnak vagy valami... nem... spórolja ki a nő...

Nekem elképzelhetetlen lenne így élnem (már) hogy nem vagyunk közösen... Összevakartam egy kis pénzt és első dolgom páromat meglepni valamivel egy kicsit meghálálni azt a sokat amit ad! Minden téren érzelmileg, türelem odafigyelés, játék a fiúnkkal kedvesség és hogy miattunk képes szombaton is 6kor kelni és melózni menni hogy mindenünk meglegyen.. napi 10-12 órát dolgozik örömmel mert látja, hogy boldogok vagyunk..



4 éve vagyok itthon. 3 éve született meg a fiam a terhesnadrágjaimat hordtam 1 éves koráig mert annyira szégyeltem neki szólni hogy venni kéne... a 4 év alatt 3 pólót vettem és 2 farmert kabátom nincs csak egy ezeréves mellényem és pulcsim ami polár és bélelt azt a kettőt hordtam a minusz 20 fokokban. a 2 farmert már 2 éve hordom, agyonkopott a lábam közt ezer helyen foltoztam meg (tudok varrni is valamire jó volt a technika óra a suliban) most meglátta 2 hete hogy néz ki, ne tudd meg mit kaptam... Fiam most ovis beszoktatáson van és felvettem az ingemet ami normálisabb utcai, bele is izzadtam mert rohadt meleg volt... másnap húzom a fiókjaim egy darab utcai pólóm nincs... Kénytelen voltam felvenni az összeizzadt ingemet mert amúgy csak kidomestozott pólóim vannak... tiszta szégyen... felhívtam, mondtam neki hogy mi van hazajött kivett a fiókból 40 ezret és a kezembe nyomta hogy mindent költsek el ez múlthéten volt. Ne jöjjek haza legalább 5 felső nélkül (hogy hétfőtől péntekig kitartson)... Bementem a kikbe bevárásoltam 9 felsőt 2 nadrágot a Fiúnknak egy ovis cipőt, ovis pizsit, és nadrágokat és így is "csak" 32 ment el... a többit meg nem adtam vissza, majd meglepem valamivel... Ő pierre cardin cuccokat szereti mert tiszta pamut és azokat évekig tudja hordani úgy hogy meg se látszik rajta így majd valahol levásárolom neki...

2013. ápr. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Addig is szerintem meg lehet vele beszélni, hogy költözzetek össze fizessetek közösben mindent (forintra leosztva a kaját rezsit) és úgy együtt tudtok lenni, eltudtok menni, neked nem fog anyagi gondot okozni hogy elmenj hozzá mert együtt lesztek..

*** és talán neked is marad egy kis pénzed pluszba ha ezzel kisegít..

2013. ápr. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már együtt élünk... nekem most nincs munkám, úgyhogy jövedelmem sincs, de ha találok is, ő minimum 3-5-ször annyit keres, mint én.
2013. ápr. 30. 12:41
 19/19 anonim ***** válasza:
uhh... így értem.. ez így más.. munkanélküli? vagy önkormányzatnál van olyan hogy aktív korúak támogatása... Ez minden aktív korúnak jár aki elveszíti a munkáját... míg nem találsz valamit... nem tudom mi az összege de 20-30tól szerintem nem több
2013. ápr. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!