Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a páromnak,...

Hogy mondjam meg a páromnak, hogy nem akarom elkísérni az öccse ballagására?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy régóta elég rossz anyagi körülmények között élek. Ez azt jelenti, hogy például nincs olyan ruhám, amit felvehetnék. Ő most vett magának nagyon elegáns ruhát, borzasztóan kopott lennék mellette, és ezt nem akarom. Meg nyilván ott lesz az öccse barátnője is, aki mindig nagyon csinos, nem akarom hogy szégyenkeznie kelljen miattam.

A másik, hogy vidékre kellene menni. Odafele együtt mennénk kocsival, de nekem délután vissza kell jönnöm, mert este dolgom van. Így a vacsorán nem tudnék részt venni, valószínűleg az ebédről is el kellene korábban jönnöm.

És vonattal kellene visszajönnöm, na momentán vonatjegyre sincs pénzem. Kölcsönkérni nem akarok, mert fogalmam sincs, mikor tudnám megadni.


Amikor megpendítettem neki, hogy esetleg nem mennék vele, hallani sem akart a dologról. Ha csak szimplán azt mondom, hogy nem megyek, akkor nagyon meg fog bántódni, ezt szeretném elkerülni.


2013. ápr. 30. 10:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mért nem mondod ezt el neki így, ahogy ide leírtad?


Egyébként kosztümöd nincs, amiben mehetnél? Az sosem tűnik kopottnak.

2013. ápr. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne keress kifogásokat. A barátod nem? akkor meg legyél vele őszinte. Mondd el neki ezeket és legfeljebb fizeti a vonatozásodat.
2013. ápr. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Sorra jönnek majd a miért nem mondod ezt így el válaszok.

És valóban, mi a fenét lehetne tanácsolni???

Nők, miért jobb mindig megkerülni a dolgokat, mintsem egyenesen megmondani, hogy mi van???

2013. ápr. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%
Kérj kölcsön valakitől egy ruhát, és menj el.
2013. ápr. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

az egyenes út a legrövidebb. sosem értettem, h ilyeneken miért kell ekkora dilemmát rendezni.

legyél kreatív! ruhát kölcsön is kérhetsz, vagy vehetsz turiban. én speciel még az elegáns cuccaimat is ott veszem, és senki meg nem mondaná.

a vonatjegyes dolgot is elmondhatod neki. nincs rá pénzed, nem olyan nagy szégyen, inkább kellemetlen.


nem is értem, h a csórók miért akarják mindig tartani a látszatot?! attól nem lesz több pénzed ha játszod a burzsujt. anno én mindig megmondtam akárkinek ha vinnyogott valamin, h sajnos másra kell a pénz, ami nekem a legxarabb, de ti azért érezzétek jól magatokat.

2013. ápr. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nincs kosztümöm. És nem tudok senkitől ruhát kérni. Ha tudnék, megtenném.

A párom pedig nem fog nekem semmit fizetni, és nem is hagynám, mert utána az orrom alá dörgöli.


Én szívem szerint egyenesen megmondanám neki, de ő pont olyan, mint egy nő, nem lehet vele normálisan beszélni ilyesmiről, mindig megsértődik. Ezért kell a kerülő út, csak ahhoz meg nem értek.

2013. ápr. 30. 10:53
 7/19 A kérdező kommentje:

Azt pontosan tudja, hogy nincs pénzem. Kajára sincs, nemhogy turiba menni.

Az a baj, hogy ő nem képes ezt belátni. Az utóbbi időben többször lecseszett, hogy miért nem mentem boltba, holott pontosan tudja, hogy nincs pénzem. Ennek ellenére megteszi, mert nincs benne belátás. A vonatjeggyel ugyanez lenne.

2013. ápr. 30. 10:56
 8/19 anonim válasza:
Szerintem is mondd el neki hogy szívesen mész,ha tényleg szeretnél menni,és az is lehet hogy kapsz valakitől kölcsön egy ruhát,ha nincs alkalmid,az se baj, ha van rajtad egy szép szoknya/gatya és egy szép póló akkor még úgy is elmehetsz,de azért beszélj a barátoddal,mert így akár a kapcsolatotok is tönkremehet, ha nem vagy vele őszinte.És hidd el nagyon jó lesz a ballagás,én is voltam már egy páron,jól fogod érezni magadat,és a barátod is ott lesz biztosan úgy fogad el ahogy vagy,egyáltalán nem kell szégyenkezned:)
2013. ápr. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Iskolás vagy dolgozol? Otthon laksz vagy albérletben? Esetleg nagyobb kiadásod volt, vagy nincs munkád?
2013. ápr. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hol laksz, és hányas a méreted?
2013. ápr. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!