Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tesóm folyton piszkál mit tegyek?

Tesóm folyton piszkál mit tegyek?

Figyelt kérdés

Valahányszór piszkál engem a szülők folyton az ő pártjára állnak,és én meg túl ingerlékeny vagyok ahoz hogy ne foglalkozzak vele.Tudtok valami módszert hogy a szülők igazságosabbak legyenek,vagy a tesóm leáljon.Bármelyiknek örülnék.


Megj:A tesóm 6 éves.



2013. ápr. 27. 20:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

9. vagyok. 11 évvel fiatalabb tesóm van, úgyhogy tapasztalatból írok.

Az a legrosszabb a tesódnak hogy nem tudja, melyik "kasztba" tartozol.

Kb nyolc-tíz éves korig a kicsiknél nagyon éles a határvonal a gyerek és a felnőtt között. Minden fekete-fehér.

Téged viszont nem tud hova rakni. Ez nagyon zavaró. Így azzal a technikával hívja fel magára a figyelmet, ami mindig beválik: "bacogasd addig amíg rád nem figyel". Ekkor már nem számít, hogy milyen reakciót vált ki: figyelmet akar.

Játsz vele. Legyél még egy kicsit gyerek. Hidd el, ez egy vissza nem térő alkalom.

Ha nem lett volna a húgom, most nem lehetnék olyan anya, mint amilyen vagyok. Sokat tanultam tőle, a lányom pedig bosszút áll minden kis disznóságért, amit a húgom elkövetett ellenem nyehehhe *tenyérdörzsölés*

Pont akkora a korkülömbség köztük, mint köztem és a húgom közt.

Nem szárad le a kezed, ha legózol vele, és nem rohad le a mandulád, ha olvasol neki néha. Egy-egy klasszikus disney mesét pedig élmény újra megnézni (nem tudom fiúk vagy lányok vagytok, esetleg vegyes, de az oroszlánkirály uniszex és még mindig nagyon jó) pedig nosztalgikus.

Ez a kapcsolat a család minden tagjának hasznos:

A kistesódnak lesz egy klassz nagytestvére;

A szüleid hozzájutnak a nyugalomhoz;

Te pedig: a szülők látni fogják rajtad, hogy rendes vagy, felelősségteljes. Hosszútávon ezek nagyon jó bónuszpontok. Ráadásul ezek segítenek abban, hogy felnőtt korodban jó szülő legyél.

Szóval hajrá nagytesó! (és amikor a kicsi dicsekedik a barátainak, hogy milyen rendes vagy vele, veregesd meg szépen a válladat!)

2013. jún. 10. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!