Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan dolog ami miatt egy...

Van olyan dolog ami miatt egy anya megszűnteti a kapcsolatot a lányával?

Figyelt kérdés
A történetem az,hogy kiköltöztünk Németországba szüleimmel. 2 évet töltöttem ott és nem bírtam tovább hazaköltöztem barátomhoz. Csak 17 èves vagyok, de olyan dolgok értek ott, hogy nem bírtam tovább. Családi problémák, amik talán már nem csak a családra, hanem szakemberre is tartoznának. Szüleim megbetegettek (cukorbetegség, strook ) . Tanulmányilag ott tartok, ahogy elmentem. Itt maradtam, mert tönkre mentem teljesen. Anyuék nem akarnak beszélni velem. Azt mondják eldobtam őket. Megírtam nekik az érzéseimet, hogyan éltem át a dolgokat. De azt írták nem tudnak mit kezdeni vele! Mindennap sírok, szeretem őket, de nem tudok kinnt élni, és meg sem próbálnak megérteni!! Szerintetek mit tehetnék, hogy a szüleim ne gyűlöljenek és beszélhessek velük? :((((
2013. ápr. 23. 21:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű sorsod lehetett,de az,hogy elengedtek,az nem normális.Bármi is az a nagy baj,azt meg lehet oldani,mert mint tudjuk,minden problémára van megoldás.De mi az,amit tettél,hogy ennyire eltávolodjon tőled anyud?:| Sajnállak nagyon.

Egy igazi anya mindig ott van a gyereke mellett.



17/L

2013. ápr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad le a teljes történetet, ezért sok lehetőség van, sokféle válasszal.

Ha bármelyikük ápolásra szorul a betegségek miatt, és úgy hagytad ott őket, akkor megértem anyukádat, hogy csalódott benned.

Ha téged bántott valaki kint, akkor viszont megértem, hogy elmenekültél.


Nem tudnál találkozni velük, hogy személyesen beszéljétek át a problémákat, és közösen találjatok rájuk megoldást?

2013. ápr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem tettem semmit. Ráment a mindennapjaikra a feszültség. Anyagi problémák. Betegség. Német iskolába jártam, nyelvnehézségekkel. Minden gondunk az én vállamat is nyomta, nem vagyok kisgyerek.. Hónapok alatt odáig fajult a dolog, hogy anyummal csúnyán összevesztem! Apu nekem jött, hogy-hogy beszèlek vele és a kórházban kötöttem ki... Nem tudom feldolgozni ezeket. És az egész család ellenem van!
2013. ápr. 23. 21:28
 4/14 anonim ***** válasza:

Ezen érdemes sokat gondolkodni. Próbáld beleélni magad az ő helyzetükbe. Ha te lennél a szüleid. Kikölktözni nem olyan egyszerű, mint ezt kimondani. Sok utánajárás, elszántság, merészség, és mindenképpen a jobbat , többet akarás hajtja az embert ilyesmire. Azt gondolhatták, hogy majd te is örülsz, nyelvet tanulhatsz, ismerkedhetsz idegen tájakkal, emberekkel, stb. Persze helytállás is kell, de az is bele tartozik a kalandba.

Azt gondolják, minden jó lesz, itt az újfajta Élet, - és erre a gyereküknek nem kell. Azért gondold meg. Nagy csalódás.


Mindamellett nem szeretnélek megítélni, vagy elitélni. Ha te így láttad jónak, ezt akartad, megtetted, hazajöttél - nyílván ezt kellett tenned. Most meg kell tapasztalnod azt a helyzetet, ami keletkezett mindezáltal. Most hiányoznak a szüleid, nem baj. Megtanulod értékelni őket. Talán te is nagyon hiányzol nekik. Bizzál benne, hogy majd kölcsönösen belátjátok és átértékelitek a helyzetet, és megbékéltek egymással. Idő kell hozzá, hogy az indulatok lecsillapodjanak.

2013. ápr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Menj ki hozzájuk beszélj velük személyesen...
2013. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ápolásra nem szorulnak. meg 2 nővérem is kinnt él, de ők már külön háztartáson. Ők is ellenem vannak, mikor ők nem élték meg a mindennapjaimat!
2013. ápr. 23. 21:32
 7/14 anonim ***** válasza:
Na de nem írtad le,hogy mit takar az hogy minden gondotok a te válladat nyomta,csak,hogy jobban megértsük.
2013. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kell egy kis idő, hogy megemésszétek ami történt.

Sajnos arra, amit apukád tett, nincs mentség, de idővel meg lehet bocsátani.

Talán jó lenne, ha anyukáddal kettesben tudnátok megbeszélni a történteket.


Próbáld meg itt befejezni az iskolát, hogy legyen papír a kezedben. Van mellé nyelvtudásod, ez így már jó kombináció.

Anyukád nem hinném, hogy gyűlöl, de biztosan kell idő, hogy lehiggadjon. Gondolom örlődik apukád és közted, és saját maga között, miért fajulhattak el ennyire a dolgok.


Szerintem itt csak az idő segíthet. :( Kitartás.

2013. ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat én is azt gondoltam, hogy lehetőség! De nem az én korosztályomban! Megkérdezték tőlem 15 évesen, hogy menjünk-e?! Igent mondtam , holott az egész kicsi életem idekötött. Rokonok,barátok,iskola,szerelem,otthon.. Rengeteget szenvedtem de igent mondtam. Ès ott tartok, hogy ugyanugy 9. osztályom van meg és lassan 18 évesen kezdhetek mindent előröl. Persze azt mondják minden az én hibám! Nem akarnak velem beszélni. Így nem állíthatok be, s ha így is lenne csak a saját véleményük a fontos, nem jutnánk dűlőre.
2013. ápr. 23. 21:41
 10/14 anonim ***** válasza:
A kint elvégzett osztályokat szerintem itt is beszámolják. Ennek érdemes lenne utána járni.
2013. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!