Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit tegyek?

Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Megmondtam apámnak hogy van egy barátom és tökre kiakadt hogy 7.-es látemre mit képzelek magamról.Tudom hogy csak azért mondja mert ugy érzi többé nem leszek a lánya és nem akar elegedni a randimra csütörtökön. 14 éves lány :(

2013. ápr. 22. 21:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nézd, én is randiztam 14 évesen és apukám elég rendesen kiakadt rajta. Megvert, eltiltott, stb. Pedig csak fogtuk egymás kezét, jó tanulók voltunk, stb. Nagyon mérges voltam apámra, sokat veszekedtünk, de így utólag megértem. Nem könnyű ám elfogadni azt, hogy a kislánya kezd felnőni. Beszélj a szüleiddel, mutasd be nekik a srácot, mondd el nekik, eszedben sincs lefeküdni vele, de azért anyuddal beszélj a fogamzásgátlásról is, hogy pl. mi a teendő, ha elszakad/lecsúszik a gumi, kinél tudnál felíratni eseményutánit, stb. Ezek olyan ciki beszélgetések, amiken illene már átesned még akkor is, ha a szüleid korainak tartják.


Én kórházi ápoló vagyok (jelenleg gyeden), és ijesztő, hogy mennyi tizenéves lány megy abortuszra. A szülők pedig vakok, nem beszélnek a gyerekkel, csak tiltanak mindent, aztán csodálkoznak, hogy a kicsi lányuk teherbe esik. Oké, hogy minden fent van erről neten, de egy tini se hiszi el, hogy vele megtörténhet, amikor a szív szerelme "vigyázott". Aztán mégis jönnek kaparásra. Szerintem ez borzasztó. Szóval beszélj a szüleiddel! Ha úgy könnyebb, akkor először anyukáddal. Ne hisztizz, csak mondd el nekik, hogy szeretnéd megismerni ezt a fiút, mert nagyon tetszik, szimpatikus, és örülnél, ha ők is találkoznának vele, mert tök rendes, stb. S bízol benne, hogy ha megismerik, akkor szívesebben engednek el vele moziba, plázázni, vagy ahova menni akartok.


Aztán anyud, ha nem hozza fel a női dolgokat, kezdeményezz, hogy pl. azt olvastad neten hogy ha már megvan a vérzésed, el kéne menned nőgyógyászhoz meg ilyenek. Célszerű lenne a két dolgot nem egyszerre megbeszélni és ha anyudnak leesik a vércukra és azt hiszi, hogy már nem vagy szűz, ne akadj ki, hanem nyugtasd meg, hogy hát persze, hogy az vagy, s nem is tervezed, hogy mostanában elveszted, csak érdekelnek ezek a dolgok, mert annyi minden van fent neten, hogy elveszel a sok infó közt. Szerinte mi a legfontosabb, mi a véleménye xy dologról (biztos van olyan, amit meg tudnál vele beszélni) stb... Egy ilyen beszélgetés nem csak a gyereknek, de a szülőnek is elég ciki, kellemetlen, de aztán bele lehet jönni. A kölcsönös bizalomnak pedig elég jó alapja. S, ha megbíznak benned, mert látják, hogy együttműködő vagy és tudod, mikor minek van meg a helye, akkor nyugodtabban elengednek.


Persze nem ismerem a szüleidet, mindez csak elmélet. Ha szörnyen régimódiak, akkor a fentiek nem biztos, hogy eredményre vezetnek, de legalább megpróbáltad. 26N

2013. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
utolsó lehet hogy igazad van de anyámmal jelenleg nem is beszélek szóval ennyit erről a menstruációról meg már nem kell .....
2013. ápr. 23. 17:35
 13/23 anonim ***** válasza:
Az bizony gond... Mert, ha nem beszélsz vele, nem fog benned megbízni. Apukáddal mi a helyzet?
2013. ápr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
hát apámmal beszélek mert vele élek kénytelen vagyok :)ő hát korainak gondolja vele nem lehet ilyenekről beszélgetni
2013. ápr. 23. 20:33
 15/23 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem tudtam, hogy elváltak. Hát, ha nem lehet róla beszélni és társai, akkor bele kell törődni, különben elég nagy bajban leszel. Tényleg próbáld meg a srácot bemutatni apukádnak, meg amennyire lehet, beszélj vele erről a pasizás dologról. Ha rövidre zárja azzal, hogy korai, akkor sajnos igazat kell neki adni és 1-2 év múlva újra elővenni a dolgot.
2013. ápr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy képzeld kicsit magad apukád helyébe. Jót akar neked, félt téged, mert szeret. Szeretné, ha még egy kicsit gyerek maradnál. Viszont te már elég rendesen tini korban vagy, ezért kellene beszélnetek.
2013. ápr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Tudom hogy félt meg minden de most térjek vissza 1-2 év múlva de én a barátomat most szeretem nem egy két év múlva térjek rá vissza most képzeld el hogy (nem tudom van e barátod tegyük fel hogy igen) akkor az milyen lenne ha vissza kéne rá 1-2 év múlva térni?
2013. ápr. 23. 21:49
 18/23 anonim ***** válasza:
Nekem férjem van és nem élek együtt apukámmal. :) Persze megértelek, de készülj fel arra, hogy apukád ezt fogja mondani, és nem hiszem, hogy tűr ellenvetést. Vagy vállalod az engedetlenséged miatt a veszekedéseket és a feszültséget, vagy próbálsz finoman hatni apudra. Ami vagy bejön, vagy nem.
2013. ápr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Próbálok vele beszélni de mintha meg se hallana folyton csak azt ismételgeti hogy 14 évesen korai,meg hogy szerintem ez normális? És ha kell vállalom a veszekedést mert a szép szóból nem akarja megérteni
2013. ápr. 24. 06:40
 20/23 anonim ***** válasza:
Az már a te döntésed, nem biztos, hogy megéri. Kérdezd meg tőle, hogy szerinte hány éves korodban nem lenne korai. És hogy miben különbözik az, hogy találkozol egy fiúval és fagyiztok egyet attól, ha mindezt egy barátnőddel tennéd? Hisz csak meg akarod ismerni, nem az ágyába bújni. Meg, hogy másnak is van barátja az osztályból (gondolom tényleg van, ha nincs, akkor ezt ne mondd neki). A fiú hány éves?
2013. ápr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!