Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy nem képes végre elszakadn...

Hogy nem képes végre elszakadni otthonról? Miért nem számít semmi?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves kapcsolatom és egy 3 éves fiunk. Egyszerűen a párom nem képes elszakadni az anyjáéktól. Csak hozzájuk hajlandó elmenni dolgozni, máshová nem. Nem érti meg, hogy ez nekünk nem jó. Leginkább, nem is érdekli. A szülei vállalkozók, az apja építőiparban dolgozik. Most éppen olyan kedve van apukának, hogy x hetes munkákat vállal be, viszi bele a kicsi fiát is. Nem érdekelne, ha ebből meg lehetne élni. De nem lehet, hol 5 ezret ad, hol 10-et de fizetést sosem. Vagyis, így apránként. Évek óta a csekkek el vannak maradva, nem érti meg, hogy így nem lehet élni. Mindig arra fogja, hogy majd lesz jobb is. Nem is akar mást keresni, mondván nincs. De van, csak nem megy el. Engem ezzel szemben zaklat, hogy az anyjának csináljak bedolgozást, mint eddig is. Kapom a gyest, a családit, most végzem az egyetemen. Nincs időm még azt is csinálni kb. 2 hónapig. Tele vagyok gyakorlattal, beadandóval, vizsgával, a nyakamon a háztartás, a kisfiam. És ő van felháborodva. Elegem van, besokalltam. Hiába magyarázom meg, az a lényeg, hogy neki ez a helyzet jó. Jó, hogy nem kell itthon lenni, nem kell semmit sem megoldani. Mégis mit csináljak?! Rongyosra téptem a számat már. Menni mehetnénk édesanyámhoz, de nem igazán férnénk meg együtt. Adjatok tanácsot! Munkára kilátásom sincs ezen a bedolgozáson kívül a gyakorlatok illetve a hatalmas munkanélküliség miatt. Belefáradtam. Nagyon.
2013. ápr. 21. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszer már nyitottál ezzel kapcsolatban kérdést nem?

Szedd össze magad és költözz el. Vissza anyádhoz. Ez lesz a legjobb. Gondolom nem akarja a szüleit megbántani.

2013. ápr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lusta. Megszokta ezt a helyzetet, és nem akar változtatni.Egyszerű, neki megfelel, minek változtasson. Állj a sarkadra, és mond meg hogy te nem bírod tovább, és lépjél amerre tudsz!
2013. ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én még nem kérdeztem ezzel kapcsolatban semmit sem. Nem tudom, hogy meg akarja e vagy nem bántani, de nem az kellene, hogy a legfontosabb legyen, hogy mindenkinek megfeleljen a helyzet ? Mert így csak nekik felel meg és nekünk nem..
2013. ápr. 21. 13:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a normális ha a gyereke és te lennél az első. Ez tény.
2013. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi lenen ha valami kompromisszumra jutnátok. Mondjuk amíg te csak a gyest kapod addig elmehetne dolgozni, és amikor te is elmész már dolgozni akkor visszamehetne az apához dolgozni?
2013. ápr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kicsit gondolkozz. Azt írod a párod részéről, hogy van munka, csak nem megy el:

"Nem is akar mást keresni, mondván nincs. De van, csak nem megy el."


Magad részére meg azt, hogy:

"Munkára kilátásom sincs ezen a bedolgozáson kívül a gyakorlatok illetve a hatalmas munkanélküliség miatt."


Mondjuk az egyetemi teendőket megértem, tényleg rohadt sok idő, mire az ember megtanul mindent, levizsgázgat és hasonlók.

2013. ápr. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ilyes fajta kompromisszumra nem hajlandó, mondván nekem legyen mindegy, ő hol dolgozik. Ha meg nem tetszik is mindegy, úgy sincs itthon sosem.


Utolsó. Mivel ő a férfi és én a nő, hamarabb talál munkát mint én. Építőiparba ugyanúgy elmehetett volna máshoz, csak nem volt rá hajlandó.

2013. ápr. 23. 06:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!