Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém ellenem fordult, mit...

Az öcsém ellenem fordult, mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egyre több beszélgetésünk végződik veszekedéssel, mivel próbálom lebeszélni arról, hogy ne járjon el mindig el annyit bulizni meg ilyenek. Persze érthető, hogy ő 17, ezért nála ez normális, de nem veszi figyelembe, hogy ott mennyi olyan ember van, akik valami olyasmiért vannak ott, hogy balhé legyen belőle. Ráadásul ő olyan, hogy minden második emberbe beleköt.

Én már nem otthon lakom, de ma hazajöttem, és mondták szüleim, hogy elég nehezen tudnak hatni rá, hátha rám majd hallgat, de pont ellenkezőleg sült el, akármennyire is segíteni próbálok neki, ő úgy fogja fel, hogy meg akarom mondani, hogy mit csináljon.

22/F


2013. ápr. 20. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:
A beszédstílus fontos.Érvelni kell,nem utasítani,hatni kell rá,nem fenyegetni..:)
2013. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
71%

Én sem tűrném el a tesómtól, hogy korlátozzon, fegyelmezzen, mint egy szülő. Minél jobban mondod neki, annál jobban el fog menni. Lehet, hogy az a helyzet, amire sokan panaszkodnak, hogy te vagy a családban a példamutató jó gyerek, a tesód meg az ellenkezője.Ha tényleg így van, akkor ennek nagyon rossz vége lehet.

Amit javaslok: Beszéld meg a szüleiddel, hogy ne bízzák rád a nevelést. Beszéld meg azt is velük, hogy mutassák kis a szeretetüket az öcséd felé minden módon, még akkor is, ha úgymond nem érdemli meg. Ugyanis a szülői szeretetet nem kell kiérdemelni, az alapból és feltétel nélkül van. És ezt meg kell mutatni, mert a gyerek nem tudja biztosan, hogy tényleg van-e vagy nincs.

2013. ápr. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!