Hogyan éljem túl?

Figyelt kérdés

10 hetes terhes vagyok és szakított velem a párom.

3 éve vagyunk együtt,terveztük a kicsit.Korábban is volt,hogy veszekedtünk,de az utóbbi 3-4 hétben ez egyre gyakrabban fordult elő,az elmúlt pár napban pedig már mást sem csináltunk csak ordítoztunk egymással.

Azt mondta,hogy felejtsem el őt,neki mától olyan,mintha nem is léteznék,és a kicsire u.e. vonatkozik,ő úgy tekinti,mintha nem is az ő gyereke lenne,és nem érdekli az sem,hogy fiú lesz vagy lány,mi lesz a neve,egészséges-e,semmi...Óriási csalódás ez az egész,és úgy érzem,hogy bele fogok pusztulni.

Van családom,akikkel nagyon jó a viszonyom,és vannak barátaim is,de azért ez nem pótolja a társat...Hogyan bírjam ki ezt a helyzetet?

Kérlek ne írjatok olyat,hogy vetessem el,mert én akarom ezt a babát és eszemben sincs abortuszra menni.

Bocsánat,ha hülyén fogalmaztam,de borzalmas idegállapotban vagyok.


25/L


2013. ápr. 19. 12:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem próbálj megnyugodni. Lehet hogy a párod nem is gondolta komolyan csak beijedt a dolgoktól. Lehet hogy kell neki akár 1-2 hét is hogy rendezze magában a dolgot. Én addig nem aggódnék. És ezt azért írom mert apukám is beijedt mikor én jöttem, anyukámat ott hagyta pár napra. Azóta eltelt 25 év és nagyon jó apa, soha nem volt ilyen többet.Szóval úgy is megtartod akkor nyugalom. Kár jobban kikészítened magad, mikor ez valószínű nem végleges.
2013. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

Ez a "felejtsd el" duma hülyeség, biztos dühből mondja, ha nem maradtok együtt, a gyerektartást úgy is kötelessége lesz fizetni - de gondolom ez úgysem vigasztal.

Nem tudsz mást tenni, koncentrálj a feladatokra. Ha vissza is jön hozzád, a problémáitokat akkor is meg kell beszélni, ebben az esetben menjetek el valami párterápiára. Ha meg nem megy vissza hozzád, akkor emeld fel a fejed, örülj hogy lesznek akik melléd állnak. Gyerektartást ne hagyd veszni és a gyermekelhelyezést is azonnal add be, mert enélkül minden hivatalos dologhoz kell az apa aláírása.

2013. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igazából tudom,hogy ha ilyen,akkor jobb is,hogy elment,de akkor is nagyon rosszul esik.Látom a sok kismamát az utcán,rendelőben stb.,akiket kísérget a párjuk,boldogok és örülnek a babának,én meg nem is álmodhatok ilyesmiről.Szerettem volna egy boldog családot,de úgy látszik nekem ez nem fog megadatni...És igazából valahol a babámat is sajnálom,hogy szerencsétlen még meg sem született ,így nem is vétett semmit,és mégsem lesz majd apja...
2013. ápr. 19. 12:32
 4/17 A kérdező kommentje:
(Én nem pontoztam le senkit,mindenkinek zöld kezet adtam...)
2013. ápr. 19. 12:34
 5/17 hunbula ***** válasza:
66%

Na most... Ha az a pasi annyira nem akarja a gyermeketeket, akkor talán nem is baj, hogy nem fog vele foglalkozni. Megadhatsz a gyermekednek egyedül vagy egy új társ oldalán is minden szeretet és törődést, amire szüksége van. Nem az kell neki, hogy a vér szerinti rokonaival nőjön fel, hanem hogy legyen olyan ember mellette, aki szereti, akit érdekel, aki példát mutat neki és segíti. Ez marhára nem DNS függő! Mi lenne jobb, ha az apjával nőne fel, aki őt nem is akarta, csak valamiért maradt, nem érdekli a gyerek... Vagy nélküle?

Egy másik kérdésnél már elmondtam ezt, engem is egyedül nevelt anyukám, és sikeresen felnőttem, semmilyen problémám, lelki vagy szellemi sem volt ebből, hiába akarnák ráhúzni az emberek a sztereotípiákat. Sőt, még jobb is, hogy nem köt röghöz a hagyományos gondolkodás az ilyen kérdésekben.

A gyereknek azok a szülei, akik felnevelik. Ismétlem, nevelik, nem csak hagyják, mert nől az magától. Ezt a gyerekeddel is értesd majd meg - nem ti lesztek a hagyományos családmodell, de ettől még ugyanúgy lehettek működőképes család. A szeretet és az odafigyelés a fontos, nem a vérségi kapcsolatok.

2013. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
Kedves Kérdező! Nagyon sajnálom, hogy ez történt, ez a "férfi" nem érdemel meg titeket. Ha nincs szükséged az anyagi támogatására, meg tudod oldani nélküle, apasági pert se indíts. A gyereknek sem lenne jó, hogyha esetleg visszatérne hozzá pár hétre aztán mondjuk hanyagolná évekig. Fiatal vagy még, biztos fogsz találni egy rendes párt, aki a kicsit is imádni fogja. Én mostantól nem foglalkoznék vele, ha esetleg később keresne akkor se reagálnék rá, bármilyen nehéz is. Az én értékrendem alapján ez megbocsáthatatlan, főleg hogy egy terhes nő még sebezhetőbb mint egy átlagember, milyen az aki ekkorát hazudik, hogy gyereket akar aztán meg elhagy?? Még ha a kapcsolat menthetetlen lenne, akkor is segítenie kéne neked, mert a gyereket együtt vállaltátok.
2013. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
De mi történt? 3-4 hét alatt csak úgy, hirtelen megváltozott a véleménye?
2013. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%
Ha ez végleges szakítás, attól még a gyereke marad. Apasági pert kell majd indítanod, hogy járuljon hozzá a felneveléshez.
2013. ápr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.Nem szeretnék apasági pert indítani,mert nem fogom ráerőszakolni a gyereket,szerintem azzal a kicsinek is ártok,hogy ismeri az apját,de tudja,hogy nem szereti...Akkor majd az én nevemet fogja viselni,ismerek olyat,aki az anyukája nevét viseli hasonló okokból,és nem jelent ez neki problémát.

Nem akarok nagyképűsködni,de a gyerektartás miatt sem fogom verni az asztalt,mert nem vagyok annyira rászorulva szerencsére,ha nem ad szívből a saját gyerekének,akkor inkább nem is kell.Nekem is elég jó fizetésem van,és a szüleim is szívesen támogatnak.Lakni is tudok náluk,mert egy nagy családi házban élnek,ahol még akkor is elférnénk,ha három gyerekem lenne,ráadásul a munkahelyemhez is közel van.Az meg csak egy külön plusz,hogy anyukám könyvelő és otthonról dolgozik,mert így ő tudja úgy szervezni a munkát,hogy én akár már akkor vissza tudok menni dolgozni,amikor a kicsi egy éves lesz.

Most,hogy túljutottam az első sokkon,úgy vagyok vele,hogy más is van,aki egyedül nevelte fel a gyerekét,és boldogságban éltek.Még az is elképzelhető,hogy találok majd magam mellé valakit,aki elfogadja a kisbabámat is,de most nem ez érdekel a legjobban.

Megpróbálom a dolgok pozitív oldalát nézni,bár tudom,hogy nem lesz annyira könnyű,de eldöntöttem,hogy erős maradok a gyerekem miatt,és csak azzal fogok foglalkozni,hogy neki megadjam a lehető legtöbbet.Még így is szerencsésebb vagyok,mint sokan mások,mert a szüleim és a két bátyám mellettem állnak,sőt,a két tesómnak még nincs gyereke,és mindketten alig várják a kicsit,és tudom,hogy az én gyerekem is szeretetben fog felnőni.

Ismerek olyanokat,akik együtt éltek az apjukkal,de olyan volt velük,hogy azt kívánták,bár inkább ne is ismerték volna...Náluk mindenképpen szerencsésebb lesz az én kisgyerekem.

Ne haragudjatok,hogy ilyen hosszú lett,csak ez most úgy kijött belőlem...

Köszönöm a biztatást mindenkinek!

2013. ápr. 19. 14:07
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
A bajban mutatkozik meg, hogy ki az igazi barátod és az igazi társad. Ezen a próbán a párod megbukott, úgyhogy nem érdemes sírni utána. Keress mást, gyerekkel sem lehetetlen találni, ismerek olyanokat, akiknek gyerekkel is lett párjuk.
2013. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!