Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gondok lesznek, ha párom...

Gondok lesznek, ha párom édesanyja állja a teljes lagzit?

Figyelt kérdés

Nem az esküvő kategóriát választottam, mert nem azzal kapcsolatos a kérdés, inkább konkrétan a pénz kérdés...

Előzménynek csak annyi, hogy párom szülei örököltek egy szép kis vagyont, azt befektették, és a fiuknak vettek nemrégiben lakást, egy távolabbi üres telket, ill. beszálltak egy új autó költségeibe. Minden szép és jó. Jóban vagyok az anyósjelöltemmel, úgy gondolom kedvel engem, a fiával 6 éve vagyunk együtt, nemrégiben volt az eljegyzésünk. :) Párom 4 évvel idősebb nálam.


Párom édesanyja felajánlotta hétvégén, hogy kifizetné a teljes esküvői költségeket, a lagzit, a kaját. Hogy a ruhát is, arra nem tért ki... Hatalmas és majdhogynem visszautasíthatatlan ajándéknak érzem, de ott van bennem a félsz, ha ő fizet mindent, lehet ő is fog mindent eldönteni. A lakásnál így volt... mindenről ő gondoskodott, az utolsó kiskanálról is.


Lehet, semmi beleszólásom nem lesz a döntésekbe, és azért mégiscsak a MI esküvőnk lenne a párommal.

Vagy várjak inkább, amikor MI magunk tudjuk előteremteni a pénzt erre? De ha a pénzt MOST van itt? Kb. 1 millióra jönne ki a lagzink.

Köszönöm aki elolvasta :)



2013. ápr. 18. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy elfogadod a pénzt a feltételekkel vagy nem, ez csak rajtatok múlik. Te ismered az anyós jelöltett mi nem. Ha nem tetszik a feltételei legyen akkora esküvő amit ti magatok is ki tudtok fizetni.
2013. ápr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyén függő.Nekem alig 3 hete volt az esküvőm.Az én szüleim,a férjem és én álltuk a lagzit.De nagyobb részben a szüleim.Semmibe nem szóltak bele.Minden úgy volt ahogy mi szerettük volna.
2013. ápr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Állíts össze egy tervet, hogy szeretnéd. Milyen étteremben (egyéb helyen), hány fogásos vacsorával, milyen zenével, melyik templomban, ...

Hívd el vacsorázni, kérd ki a véleményét. Ha látod, hogy szöges ellentétben áll a tiéddel, várjatok még. Ha nem, akkor elfogadhatod az ajándékát. Persze problémák még így is adódhatnak, hogy mégsem ez a zenekar, hanem amaz... De a zene akkor is olyan lesz, amit szeretnél. És így a többire is.

2013. ápr. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Leegyszerűsítve: nincs egy filléred se.Odamentél valahova,ahol valami mani van.Legelejétől fogva az van,amit ők akarnak,az utolsó kiskanálig.Vagy megszoksz,vagy megszöksz.
2013. ápr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs pénzetek nagy lakodalomra, akkor két megoldás van:

Elfogadod az anyós ajánlatát, vagy két tanús esküvőtök lesz.

Hülyeségnek tartom ara spórolni, hogy elköltsétek a nagy evés-ivásra. Annak a pénznek találhattok jobb helyet is.

2013. ápr. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

codálkozom, hogy most kérdezed meg.


nálam a sorrend úgy lenne, hogy az esküvőm napja milyen, nekem majdnem mindegy. Ha más erőlködik a tortával, szalvétákkal, virággal, akkor azt én könnyebben el tudom fogadni. Az csak egy nap, ami elmúlik, és bármilyen is lesz, éppen eléggé puccos, meg maradandó élmény lesz.


DE

a lakásom, már más kérdés. Illetve ez a fiú lakása! az igaz.

De én inkább lassanként gyűjteném be a berendezést, ahogy pénzem lesz. Hogy olyan legyen, ami a mi ízlésünk, és mi ott otthon érezzük magunkat.


Ezért számomra értelmezhetetlen, hogy azon az egy napon kötekedsz, amikor az egész lakáson kiskanalastul nem kötekedtél.

(45 N)

2013. ápr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lakásnál ezt csinálta valószinűleg a lagzinál is ez lesz.Legkönnyebb lenne leülni és megkérdezni tőle mégis hogy gondolja ezt az egészet,és akkor lehet filózni hogy mit akartok.

Nálunk a szűlők fizettek mindent,ők intézkedtek,de azért mert minket nem igazán érdekelt a dolog.A fontosabb dolgokat elmondtuk hogy hogy legyen a többi rájuk volt bizva.

2013. ápr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Már ismerned kell anyósodat annyira, hogy tudd, a minden-napok eseményeibe mennyire szeret beleszólni. Ha ott nem olyan "belepofázós" fajta, max. elmondja véleményét, de engedni, hogy jobbról balra kavard a rántást, hasonló hétköznapi dolgokba nem szól bele, akkor bizony én elfogadnám azt a lakást, házat, akármit.


Ha egyébként pedig mindenbe beleszól, és ha valamit nem úgy csinálsz, ahogy ő mondja, és ebből problémák szoktak lenni, akkor semmi szín alatt még egy gombot sem fogadnék el tőle!

2013. ápr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ha nem kifejezetten "minden lében kanál" anyósjelölted van (ha igen akkor elfogadod és azt is, hogy mindenben Ő dönt, vagy nem fogadod és fizeted Te) akkor működhet az is, hogy a számodra legfontosabb dolgokat, mondjuk a ruhát és a fotóst kifizeted te. Ez sem lesz olcsó, de így a számodra legfontosabb dolgokban Te döntesz, a többiben pedig esetleg lehet nekik iránymutatást adni, hogy helyszínben ez vagy az tökjó lenne és szépen végigmenni így a szervezésen. Neki sem az az érdeke, hogy magának szervezzen egy második esküvőt, hanem az, hogy a tiéteket boldoggá és széppé varázsolja. Értelmes felnőtt emberek között, ahol van működő kommunikáció, ez nem lehet probléma. Le kell ülni és meg kell beszélni.


Sok boldogságot! :)

2013. ápr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Félek egy kicsit, de összeülünk beszélgetni a mostani hétvégén is, és konkrétan rákérdezek mindenre. :)
2013. ápr. 19. 12:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!