Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azoknál akik nem voltak...

Azoknál akik nem voltak összeházasodva, de született közös gyermek, kinél helyezik el a gyermeket?

Figyelt kérdés
Különváltak és az apa követelné a gyermeket, pedig több évig nem apához méltóan viselkedett, de most hirtelen magához tért. Nem voltak még csak élettársi kapcsolatban sem, tehát nem volt semmilyen hivatalos papír a felek között.

2013. ápr. 18. 10:54
1 2 3 4
 21/31 Becsee válasza:
Én is pont ilyen helyzetben vagyok,azzal a különbséggel,hogy Én vagyok az Anya.Kislányom apjával 5 évig éltünk eggyütt most 2 éves a csajom 1,5 hónapja vagyunk külön,de nem tudunk meg egyezni a láthatásban!!Ő elakarja venni tőlem,pedig nem nagyon erőlködik a látogatással.Elvileg hétvégente elvihetné de pénteken d.u. 2-kor mindig felhív hogy most nem jó neki bla-bla-bla szöveg.de hét közben meg őrjöng ha nem viheti el!!Nem tudom mit csinálhatnék mindig azt mondja hogy elveszi tőlem a gyereket erre én mindig azt mondom hogy bíróságra megyek mire ő közli velem hogy azt nem biztos hogy megélem meg hogy nem vagyok én olyan bátor!!Nem tudom mit csináljak!!!
2013. ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
21-es: az egyetlen megoldás a nyugalomra ha a bíróságon beadod a gyermekelhelyezési kérvényt. Ha apuka oda ott is ilyen "pontos" lesz , akkor semmi esélye sincs.
2013. ápr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincsen hogyan működik ez az elhelyezés pontosan, de szerintem mind a 2 szülőnek van ugyanannyi joga és mindig az jár jól aki esetleg megtudja fizetni a + költségeket.

Én most arra gondolok hogy az apát a rokonok úgy betudják állítani hogy az anyának nem sok esélye marad, főleg ha jobbak a pénzügyi viszonyai az apának.

Nézik a javakat a gyermek részére ha nem látják az ember arcán a jó szülő ábrázatot.

2013. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

" az apát a rokonok úgy betudják állítani hogy az anyának nem sok esélye marad,"


Semmi esélye annak a férfinek, akinek éveken keresztül nem volt fontos, hogy él-e, hal-e a gyereke. Akár milyen rokonokat és pénzt mutat fel. Ez a vonat elment a pasinak ez ügyben.

2013. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Ez a helyzet a barátnőmmel is. A hapsival nem lehet beszélni, mert egy paraszt! És nem tudom, hogy mi lesz szegény barátosnémmal idegileg, ha bírósági ügy lesz belőle, mert a pasi már így is kikészítette.
2013. ápr. 18. 14:23
 26/31 anonim ***** válasza:
25 Téged felkért a barátnőd, hogy helyette itt kérdezősködj?
2013. ápr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Akkor kerülhet az apához a gyerek, ha bizonyíthatóan a gyereket bántalmazzák, éheztetik és egyéb ilyen drasztikus dolgot, csak úgy nem ítélik az apának, csak ha a gyerek élete veszélyben van, nincs megfelelően ellátva. Gondolom ez a barátnődnél nem áll fent, hisz írtad, hogy plusz munkát is vállal, hogy a gyereknek mindene meglegyen. Szerintem nincs esélye az apának, kéthetente hétvége ami jár neki, illetve az ünnepeket el lehet felezni és a nyári szünetet is meg lehet beszélni, mikor kinél legyen a gyerek, de tuti, hogy a gyerek marad az anyjánál. Az apa max. a láthatóság miatt indíthat pert.
2013. ápr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

" kéthetente hétvége ami jár neki, "


normális embereknél nem így van.

2013. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a bíróság általában így állapítja meg, hogy kéthetente hétvége, azért írtam. Persze, a felek másképp is megegyezhetnek. De nem kevés olyan apa van, aki még kéthetente se viszi el a gyerekét, nem hogy többször. Ők vannak többségben.
2013. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
A bíróság "legkevésbé" az anyagi javakat nézi. A gyermek értelmi, erkölcsi fejlődését tartja elsősorban fontosnak, hogy rendesen gondoskodnak róla, foglalkoznak vele, érzelmileg helyén van-e. Ráadásul a kislány ragaszkodik az édesanyjához, tehát a pasinak 0 esélye van. Az anyagiak úgy jöhetnének szóba, hogy gyerektartásra kötelezné a bíróság az apát, ha már annyi van neki...:)
2013. ápr. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!