Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azoknál akik nem voltak...

Azoknál akik nem voltak összeházasodva, de született közös gyermek, kinél helyezik el a gyermeket?

Figyelt kérdés
Különváltak és az apa követelné a gyermeket, pedig több évig nem apához méltóan viselkedett, de most hirtelen magához tért. Nem voltak még csak élettársi kapcsolatban sem, tehát nem volt semmilyen hivatalos papír a felek között.

2013. ápr. 18. 10:54
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Tudod, keménykedni, szórakozni lehet, ameddig hagyja a másik. De egy idő után megunja.
2013. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Mi "közösen" neveljük, illetve időbeosztásban hol itt, hol ott van a gyerek. (Pontosan a leírt helyzet van, semmi papír, sem az együtt élésről, sem a különválásról.)


Szerintem fontos, hogy a szülők ne tekintsék egymást ellenségnek, akkor minden megoldható, hisz a gyereknek ez az érdeke. Nem jó neki, ha a szülei acsarkodnak egymásra. Az egy dolog, ha a két szülő már nem szereti egymást, de mindketten szerethetik a gyereket, és gyerek is szeretheti mindkét szülőt. Ez az optimális, ha már egymást nem szeretik, és e miatt különváltak az útjaik.


Mi meg tudtunk egyezni eddig (5 éve élünk külön), vagyis ahogy eddig sem szólt bele a bíróság az életünkbe, most sem igényeljük ezt, felnőtt emberek vagyunk, megoldjuk. ;)


Az sem igazán releváns ebben, ki, hogyan viselkedett korábban. Nem bosszúról, büntetésről stb. beszélünk, hanem arról, mi lenne a vállalható, az adott keretek között a közel optimális. (Hiszen a legoptimálisabb eset nyilván már kizárt.)


Ha az apa egy normális kapcsolatot akar a gyerekével, szerintem azt támogatni kell a gyerek érdekében. Ennyi. Fordított esetben is így lenne helyes. Az a sz@r, amikor a felnőttek ilyen-olyan érdekeinek, félelmeinek a gyerek esik áldozatul. A gyereknek mindkét szülő fontos. Az ő szívében nem váltak el, ott együtt vannak mindig, örökre. Nem is tud ezen változtatni a gyerek. (Elvált szülők gyereke is vagyok egyben, tudom, mit beszélek.) Ezért Ő nem is választhat közülük. Abban választhat, hogy fizikailag kivel lesz többet, hol tartja a személyes dolgait, hol alszik többet, honnan indul iskolába reggelente? Persze, az egyik szülő kedvéért elnyomhatja a természetes érzéseit, ám ennek komoly egészségügyi következményei szoktak lenni.

2013. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Korábbi kérdésekre válaszolva, fogalmam nincs, hogy az apja nevén van e a gyerek. Egészen idáig az anya gondozta, vitte orvosokhoz, plussz munkákat vállal, hogy könnyebben élhessenek. A hapsinak van már három gyereke, oda vinné negyediknek szegényt! Idióta!
2013. ápr. 18. 11:36
 14/31 anonim ***** válasza:
13 Te a pasi jelenlegi nője vagy? Aki reszket a gyerekei miatt? azért nyilvánulsz meg igy egy másik kisgyerekről?
2013. ápr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

12


Egészséges lelkü értelmes felnőtt ember sosem tudja útálni és gyűlölni azt az embert akitől gyermeke származik.


Mondom: értelmes, felnőtt, egészséges lelkű ember.

2013. ápr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
13 Hidd el, egy egészséges ember, meglátva ezt a kommentedet, ezt a reakciódat ilyen "szülőként" mint ami vagy, a közeledbe nem engedne semmiféle kiskorú gyereket.
2013. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Folyamatosan az anyával élt, most is oda jár iskolába ahol az anyukájával él. Hihetetlenül aranyos kislány!És imád az anyukájával élni! Az anya mindent megtesz érte, szinte erején felül teljesít, hogy megélhessenek, és hogy együtt maradhassanak!
2013. ápr. 18. 11:43
 18/31 A kérdező kommentje:
Nos, akkor most minden félre értést eloszlatva semmilyen kapcsolatban nem állok a kislány apjával! Csupán barát vagyok, aki egy kérdést tett fel, hogy hátha kapok majd valami értelmes választ, amivel valamelyest tudok segíteni az anyukának.
2013. ápr. 18. 11:45
 19/31 anonim ***** válasza:
Szerintem 0 esélye van az apának.
2013. ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Amúgy hihetetlenül "imádom" ezt az oldalt! Feltesz egy ember egy normális kérdést, és rögtön jönnek a hihetetlenül elmés, következtetések a kérdező személyéről, amikor ennek rohadtul nincs köze a kérdéshez! Ez a saját személyes véleményem, hogy az a fickó nem érdemli meg, és egy szóval nem mondtam, hogy az anya utálja a kislány apját!
2013. ápr. 18. 11:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!