Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már valaki hasonló...

Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Barátommal pár hónapja járunk, két hete költöztünk össze mivel van két kislánya (akiket ő nevel) ezért muszáj volt ilyen hamar. A lényeg amiért írok az az hogy: pár éve meghalt a felesége és azóta teljesen magába fordult vannak olyan napok amikor csak bámul maga elé és hozzá sem lehet szólni.Ennek ellenére azt mondja, hogy nagyon szeret és nem akar velem szakítani. De tudom, hogy még mindig a feleségét szereti, hiába mondják neki többen is, hogy tegye már végre túl magát rajta és felejtse el.
2013. ápr. 18. 07:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

1. Az, hogy idönként magába fordul, inkább valamiféle depresszióra utal, ha nem javul, érdemes pszichológushoz mennie.


2. Az meg, hogy a feleségére sokszor gondol, egyáltalán NEM azt jelenti, hogy még mindig öt szereti, hanem csak azt, hogy az élete része volt és sok évig együtt éltek, ezt elfelejteni nem lehet és nem is szabad elvárni.

2013. ápr. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam, 24 voltam, amikor kislányom apukája 25 évesen balesetben meghalt. Ne legyél féltékeny, bár ha összeköltöztetek, szerintem jól kezelheted a helyzetet.

Aki elment, azt az ember mindig szeretni fogja.

Most már férjhez mentem, szeretem a férjem, és vannak közös babák is, de sosem felejtek. Egyik nap a Youtube-on ráakadtam egy számra, a mi számunkra, hát elsírtam magam.

Beszélgess vele sokat, mondd meg, hogy tudod, hogy nagy a fájdalma, de te úgy érzed, hogy háttérbe szorulsz.

2013. ápr. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene szerintem azt mondani, hogy felejtse el. Persze nem jó, ha magába fordul, de az aki az élete része volt ne törlődjön már ki a fejéből, és te se kérd ezt! Főleg hogy a gyerek biztos kérdezni fog az anyukájáról. Fogadd el, támogasd, és hátha a közelséged hatására egy idő múlva már nem fordul magába. Az első javaslata is jó a pszichológus.
2013. ápr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
De amúgy nekem nagyon úgy tűnik, hogy én csak arra kellek neki, hogy legyen kaja, tiszta ruha és törődjek a gyerekekkel. Szerintem egyáltalán nem szeret mivel a fél év alatt csak kétszer volt köztünk szexuális kapcsolat.
2013. ápr. 18. 07:46
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, de akkor MINEK vagy vele?
2013. ápr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ha ezek ellenére vele vagy, ne sajnáld magad.


Ezek szerint te nem barátnő szerepében vagy vele, még ha igyekeztek is ezt mutatni.

A feleségéből pedig nem kiszeretett, hanem a nő meghalt. Mindig szeretni fogja, akkor is, ha esetleg újraházasodik.

Mindenki magába fordulna időnként, ha elvesztené azt, akire az életét építette.

Ha ennél különb életre vágysz, tudod, mit kell tenned. (mert gondolom, még huszas éveid közepén járhatsz, ergo lehet, nincs értelme többet várni.)

2013. ápr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
5 Beszél jól.
2013. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet erőltetni, nem lehet siettetni. Még nincs túl a feleségén, ezért te nem foglalsz el az életében olyan helyet, ami egyébként megilletne. Két dolgot tehetsz. Vagy türelmesen vársz, amíg túl nem teszi magát a feleségén, csak ebben az a probléma, hogy nem tudni ez mikor következik be vagy bekövetkezik-e egyáltalán. A másik amit tehetsz, hogy így nem vállalod fel a kapcsolatot.
2013. ápr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Azért ez érdekes fordulat a kérdésben. Ha évek alatt ennyire nem tudta feldolgozni a gyászát, akkor ott azért komoly baj van. Te érzed mennyire fontos neked ez a kapcsolat és mit tennél meg érte, de az biztos, hogy így sokáig nem lesz működőképes.
2013. ápr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Nem voltam szerintem teljesen érthető, mielőtt kiforgatják a szavaim, én is úgy gondolom, hogy mindig is szeretni fogja a feleségét, tehát nem úgy értem, hogy túlteszi magát és utána már nem gondol rá, hanem amikor már tudja élni az életét úgy, hogy mással (veled) is boldog tud lenni. Én így értem azt, hogy túlteszi magát a feleségén. De az értelemszerű, hogy elfelejteni sosem fogja és mindig szeretni fogja.
2013. ápr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!