Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek "modern" nagyszüleitek...

Nektek "modern" nagyszüleitek vannak, vagy régimódiak?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 17. 18:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%
Nekem sajnos az összes nagyszülőm meghalt születésem előtt. Bármilyen nagyszülőnek (akár modern, akár régimódi) nagyon örülnék!
2013. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Apai nagyszüleim eléggé régimódiak, vaskalaposak, bár azért ők sem azok a tipikus falusi nagyszülők. Anyai nagyfaterom viszont elég modern, érdeklik a technikai újdonságok, lehetőség szerint használja is őket (mondjuk ez nem csoda, mert villamosmérnök), de ezen kívül is jó arc :)
2013. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem templomba járós a nagymamám, a klasszikusokat főzi, régi stílus szerint. Állataik voltak, de már nem gazdaságos, áttértek növényekre, akkora kertet gondoznak nagypapámmal, hogy a mai generációból 10 ember is kifulladna...

Mégis próbálnak modernek lenni, vettek mobilt, modern tévét, jobban akarnak haladni a korral, mint én.

2013. ápr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

2-es vagyok:


De, az én nagymamám ugyanúgy tart állatokat, ugyanúgy fejkendős és ugyanúgy óriási vasárnapi ebédet főz, csak közben úgymond "tartja a lépést".

2013. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%

Hát nekem már csak a két nagymamám él. Anyai nagymama elboldogul már a mobiljával, 4 év alatt azért összeszoktak, bár ha lemerül teljesen és kikapcsol, akkor telefonál a vezetékesen, hogy kér vmi pinkódot a telefon és szaladjunk már át, javítsuk meg. :D De telefonálni azt tud, mondjuk smsezni nem, de hát nem is kell neki, elég ha telefonál. A barátnőit is azon hívja. A többi kütyüvel nincs tisztában, mikrója sincs, a gázon melegít és az internetet úgy mondja, hogy interneTT és a barátnője meg interneTTezik. :D Cuki. :) Főzni már nem főz, azt eszi, amit anya átvisz neki. De csak hagyományos kajákat. Spagettit, pizzát, hambit, melegszendvicset nem eszik.

Nadrágot soha nem vesz fel, csak szoknyát. Fejkendőt nem hord,csak a kertben, ha meleg van. 80 éves lesz. Amúgy nem látszik rajta, csak kicsit néz ki öregebbnek, mint 10 évvel ezelőtt.

A másik nagymamámnak is van mobilja, unokatesóm próbálta megtanítani használni, egy darabig ment is neki, de jó ideje már a fiókban lakik a telefon... Neki van mikrója, használja is. De a számítógéphez ő sem ért egyáltalán. És nem is érti, mit lehet azon annyit nyomkodni. Ő hord nadrágot is, melegítőt is pl., de a fejét ő sem szokta bekötni. Tv-t szokott nézni, nagy kedvence a Kívánság kosár a Duna Tv-n. :D Ő 88 éves lesz.


Felfogásban meg hát.. unokatesóméknak házasság előtt jött össze a kis baba, (mármint ki volt már tűzve az esküvő meg szervezkedtek is, mire rájöttek, hogy mi a helyzet) ezért most csak polgári esküvő volt, és a templomi az eredetileg tervezett időpontban lesz. Na ezen az apai nagymamám kicsit kiakadt a másik nem szólt semmit. Bár lehet azért, mert ő egyszerűen örül a ténynek, hogy dédunokája lesz, a másik mamám meg kívülálló. De egyébként mindkettőt inkább konzervatívnak mondanám...

2013. ápr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
95%

Pontosan mit értesz azon hogy modern és régimódi?


Mert az én 87éves (apai)nagymamám,abszolút nem ért az internethez és a mobil telefonhoz,viszont a vezetékesen nagyon ügyesen el tudja küldeni a "sunyiba" a zaklatókat!:) Vannak háziállatai disznó,tyúk,régebben tehén,és istenien süt főz. Ebben tipikus nagymama!

Mai napig biciklin jár a piacra,és nem akad ki a mai modern fiatalságon!:) Még én is elcsodálkoztam mennyire lazán elfogadta az egyik punk haveromat(én nem vagyok az),és néha én "szégyellem" el magam olyan beszólásai vannak!:D


A másik nagyanyám már nem volt ennyire "laza",pedig ő 12évvel fiatalabb volt(sajnos már nem él),és nem volt az a tipikus sütős-főzős nagyi sem. A nagyapáim meg olyan átlag felfogásúak.

2013. ápr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
83%

16-os vagyok.

Ja és nem jár nagymamám templomba viszont minden este imádkozik. Nekem azt mondta hogy nem szereti a papokat,viszont nagyon hisz istenben!

Nem akadt ki azon sem hogy nem vagyunk házasok a párommal,pedig már dédunokája is van!:)

2013. ápr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%

Az általad leírt típusba az egyik dédim tartozott, a másik nagyon vagány volt. A technikai dolgokkal nemigazán boldogult,de nem is nagyon érdekelte,mindig talpon volt és csinált valamit és nagyon finom sütiket tudott sütni, na meg minden hülyeséget megengedett. Hozzá jobban kötődtem, mint a "hagyományosabb" dédimhez. Könnyen ellehetett vele beszélgetni,nem csak a tanulás érdekelte hanem szívesen meghallgatta a kis sületlenségeimet is.

Az ő lánya, vagyis nagyim is hasonló, azzal a kivétellel, hogy a szakácstudományokat nem örökölte.

Kütyük terén a neki kellő dolgokat tudja használni, telefon,digitális gép. Az internethez nem ért :)

17/L

2013. ápr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%

Apai ágon sajnos már meghalt rég a papám:( Mamám meg rákos beteg, eléggé a vége fele, szóval róla nem nagyon tudok nyilatkozni..:(

Anyagi ágon hmm.. papám régimódi, barátomat kijelentette hogy meg se akarja ismerni, csak ha már legalább fél évig együtt voltunk XD (Nemsokára másfél év lesz) Viszont bőszen netezik, a telefonhoz is azért ért(eget:DD), meg úgy nyitott a dolgokra , mármint az ilyesmikre :D Azt hamar megtanulta, hogy csináljon képet rólam telefonnal T__T (utálom ha fényképeznek:D) Állandóan főz, mániája, hogy éhenhal a család. Pedig csak ő nagyétkű, senki más nem :D Mamám szerint régebben konzervatívabb volt, anyummal is keményen bánt, és apummal is amikor együtt voltak >.< Azóta enyhült kicsit. :D

Mamám meg hát... ő is netezik azért, de ezen kívül programokhoz nem ért, csak a Wordhoz, de azt oda-vissza vágja, mert azon dolgozott évtizedekig. A zenéit MP3-on hallgatja minden nap, odavan érte. Ő igyekszik odafigyelni a kajára, és nyitott a "reform" ételekre is (tönköly, zab, stb). Hát, a telefonhoz nem nagyon ért, max hívni tud vele meg felvenni, de ezen kívül.. XD Egyszer vagy 50 sms-t elküldött nekem egymás után .. üresen.

Amúgy nagybátyámmal is úgy beszélnek rendszeresen, hogy skypeolnak:) Meg papám facen is fent van, eléggé aktívan.:D

Mamámról meg még annyit, hogy idegességében sokszor nagyon mocskos szája van:DD És olyan aranyos, észre se veszi. xD Amikor mondom neki, hogy mit mondott, meg mindig "elszégyelli" magát. :D Aranyos. :D

Szóval effektíve modernek, de tegyük hozzá hogy a 60-as éveik eleje felé járnak még csak.

2013. ápr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
88%

Az én nagymamám elég modern felfogású, vele beszéltem meg mindig a gondjaimat, mert anyukám viszont eléggé beszűkült. A kütyükkel nem nagyon tud mit kezdeni, de most vett egy tabletet, mert ahogy romlik a szeme, nem tud már olvasni, ezen meg lehet növelni a betűméretet, és tegnap felhívott skype-on, rendesen meglepődtem :D Nemrég lett internete is, és mondta hogy gondolkozik egy számítógép vásárlásán.


A párom nagymamája viszont az a klasszikus templombajárós nénike, nemrég meglátogattuk, aranyos volt, bár rögtön kérdezgette, hogy mikor lesz esküvő, és látszott rajta, hogy szíve szerint külön szobában altatna. Ezt ugyan a párom megelőzte, de így meg folyton mindenféle mondvacsinált ürüggyel ránk nyitogatta az ajtót, nyilván azért, nehogy olyasmit csináljunk, amit esküvő előtt nem illik :D fura volt, de aranyos.

2013. ápr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!