Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Durva megkülönböztetés testvér...

Durva megkülönböztetés testvéreknél, anya részéről, tettél valamit, vagy hagytad annyiban?

Figyelt kérdés

Öcsémmel mindig elnézőbbek voltak a szüleim, rokonok.

Ez eddig rendben is van. De mit éreznél, ha tudod, hogy a Te, családod rovására kedveznek testvérednek?


Példa:

-öcsike ruhát akar venni, többször elkéri a pénzt, ugyanarra a dologra, a végén-ahogy összeszámoltam-lényegében 90ezerből vett cipőt magának-használtan.


-elhatározza, hogy saját életet kezd másik országban, ehhez persze rengeteg pénzt elkér édesanyámtól, aztán "független, menő külföldön élő, srác vagyok" címén bulizik, elveri a pénzt minden szrra. Rengeteg pénz elment a hazahozatalára is, utána még neki állt feljebb.


-ha otthon lakik épp és nem valamelyik barátjánál lógatja a lábát, semmit nem segít, néha csinál magának reggelit és kész. Ha az ember rászól, megsértődik.


Ez persze azért van, mivel édesanyám mindent alátesz, takarít helyette munka után, persze nekem panaszkodik telefonban, hogy mennyi dolga van, majd ha hazamegyek segíthetnék. Amikor rákérdezek, hogy na és tesóm nem tud segíteni?-akkor csak elterelés, vagy "jaj tegnap is elmosogatott".

Bezzeg amikor én laktam otthon, mert munkanélküli lettem,

naponta a fejemhez lett vágva, hogy kezdjek magammal valamit, takarítottam, főztem rendszeresen, de anyukám mindig egy kalap alá vett öcsémmel-azaz többesszámot használva cseszett le minket.

Ha próbáltam firtatni a dolgot, nem szólt hozzám, vagy el kezdett kiakadni, hogy miért bántom szegény gyereket. 22 éves emberről beszélünk.


Nem a sebeimet akarom nyalogatni és édesanyám tényleg rendes ember, de számomra lassan elviselhetetlen, hogy ennyire ki van használva, vagy az, hogy házat nem tud újítani, mert félretett pénzéből a tesómat kell pénzelnie.


Legutóbb is mikor otthon voltunk, össze volt csapva valami étel, mert "sajnos szűkösen élünk", előtte pár nappal mesélte édesanyám, mennyire nehéz főzni tesómnak, mert különlegességekkel éri csak be....


Én most sajnos nem tudom őt támogatni anyagilag, majd csak nyáro, de már előre félek, hogy az is csak öcsike bulizására fog elmenni.


Tényleg köszi, ha elolvastad, igazából jó volt kiönteni a lelkemet.


Van esetleg más is, aki hasonló cipőben jár, megosztaná a tapasztalatait?


2013. ápr. 17. 16:09
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is dettó ez a helyzet, igaz mi még mind kiskorúak vagyunk, de ha már most ez megy, akkor mi lesz később..? Az öcsémmel megy az állandó kivételezés, mindent sz@rt megkap, amit lát a tévében, korlátlan ideig lóghat a gépen vagy bámulhatja a tévét, de ha pl. rokonokat látogatunk akkor viselkedni nem tud, állandóan kiveri a balhét, ilyenkor visít, mint a fába szorult féreg (azért 9 évesen se én, se a húgom nem rendeztünk ekkora arénát)és már most görbe a háta, nem képes a leckére koncentrálni, mindent széthagy, és emellett egy életveszélyes kis vadállat. Nikon fényképezőt meg persze kap, amikor a telefonomat is elrontotta... Engem elkalapált drága jó anyám, amiért elegem lett ebből az elkényeztetett kis p*csből, és pofán vertem. Ő persze üvegcserepekkel dobálta a húgomat, mégis csak "elbeszélgetett vele a helyes viselkedésről". Persze egy egész napig nem szóltunk hozzá hugicával, erre jól le lettünk b@szva, jobban, mint ő a hajigálásért, mert hogy ő csak egy oktondi kis gyerek, nem tudja mi helyes és mi nem (9 évesen nem tudja, hogy az üveg vág na ja). Pedig mi a tesóval jól teljesítünk, sikereket értünk el különböző sportokban, jól tanulunk, segítünk a házi munkában. Ez a kis f@sz csak a seggét mereszti, mégis ő a szent, akinek érzékeny a kis lelke, ezért nem lehet vele kiabálni... Ha nekem egyszer úgy hozza a sors, hogy több gyermekem lesz ezt tuti nem fogom csinálni velük, mert ez elviselhetetlen! És úgy látom sajnos közel sem egyedi. De mindegy, én már rég leszarom ezt az egész bandát. Egyedül apa szokott értünk kiállni, habár ő sem mindig, mert ugye ő a kis trónörökös...
2013. ápr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!