Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj, miért utasítan...

Mi lehet a baj, miért utasítanak el?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Párommal lassan 2éve vagyunk együtt, közel a 40-hez. De nem öregek! :D Az ő családja nem fogad el és lázad ellenem valamiért de nagyon képmutatóan és burkoltan teszik, beléjük ne lehessen kötni.. Egy ideje párom külföldön dolgozik, a család meg örül, hogy nem lát, nem keres, várják, hogy "lekopjak" a családjukról. Szeretném tudni mi a megoldás, ha nem lehet beszélni velük mert ők tökéletesek és csak nekik vannak problémáik, a barátok felé is lepletykáltak valamit mert érthetetlen módon senki nem szól hozzám ha velük vagyunk... Szóval nagyon várom a megoldást, tanácsot mit tegyek de egyet kérek: senki ne tanácsolja, hogy ne foglalkozzak vele mert a mélyét nem látjátok, csak pár mondatban írtam le a szitut és eddig CSAK ALKALMAZKODTAM és mosolyogtam, mire bealázás, beszólás stb. lett a válasz. Véget akarok ennek vetni de nem akarok a párommal szakítást!

HOGYAN?


2013. ápr. 16. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lehet az egyik bajuk, hogy nem fogsz szülni a korod miatt.

A megoldás kulcsa a párod kezében van-ő amúgy mit szól ehhez?

2013. ápr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az a bajuk veled, hogy nem vagy feleség, csak szerető. Vannak, akiknél ez nem a családhoz tartozás jele.
2013. ápr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tényleg nem érzem magam családtagnak. De mit tehetek/tehetünk ellene? Vegyen el feleségül? Amúgy van egy 18éves fiam, jól megvagyunk hárman és a családja nem igazán örülne egy gyereknek. (ezt már tudjuk)
2013. ápr. 16. 16:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt csak a párod tehet valamit, végülis elég felnőtt, meséld el neki és megteszi a lépéseket.
2013. ápr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy családi ebéd közben nyíltan rákérdeznék, még ha ezzel azt is kockáztatnám, hogy botrány lesz. Én mondjuk olyan ember vagyok, aki nagyon nem szeretem az alakoskodást és ha valakivel valami bajom van, azt nyiltan megmondom neki a szemébe. Szóval vica versa is ugyanezt várom el.

Amúgy mit veszíthetsz? A mosoly nem jött be, a helyzeted ennél rosszabb már nem lesz, konfrontálódni kell és addig nem felállni az asztaltól, míg el nem mondják mi a bajuk. Amúgy mindezt nyugodt hangnemben, totál önuralommal.

Viszont mindenképp beszéld meg a pároddal előtte, hogy mit tervezel és csak akkor vágj ilyenbe bele, ha úgy érzed tényleg 100% melléd állna.

2013. ápr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezek nagyon jó tanácsok és már gondoltam rá, csak 1: a párom kerüli a konfliktusokat, nagyon jó "terelő" ;) 2: mivel kerüli, nem akar vitát, nem hiszem hogy mellém állna. De tegyük fel, hogy igen. akkor is: mindig mosolyognak 2hónapja és küld "anyuka" sütit stb. De 2év alatt egyszer sem hívtak fel mi van velem, csak a páromat, hogy mikor megy és mit kell csinálnia.. Szóval a válasz valszínű az lenne: beképzelem...........(tudjuk, nem)
2013. ápr. 16. 17:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Én elhatárolódnék a családtól, pukkadjanak meg. Ettől nem szakítanék a párommal, ez fel sem merülne, de a kedves családja kegyeiért nem tepernék, mert felesleges olyan szekér után futni, ami nem vesz fel.

Egyszerűen ne keresd te sem őket többé. Mikor a párod találkozik velük, te ne menj vele, és ennyi. Sokmindenki van hasonló helyzetben, max csak temetéseken találkoznak, muszájból. Persze bosszantó, de mit lehet tenni..

2013. ápr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!