Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor érti meg a párom hogy...

Mikor érti meg a párom hogy kihasználják?

Figyelt kérdés

Szülei állandóan pénzt kérnek kölcsön, sőt elvárják hogy adjon, de csak az én párom pedig van több testvére a páromnak akik esetleg ott tartózkodnak, és mondjuk van gyerekük is.

Skik a szülőkkel laknak fiatalok, nem dolgoznak, sőt az édesapja sem dolgozik évtizedetk óta, mert ugye 5000 forint számára kevés, de kérni 10.000ezret az meg milyen jó dolog.

Megmondtam a páromnak hogy nem adunk, és megy a vitatkozás hogy de még is adjunk.

Sehova nem tudunk haladni, mert minden hónapban vannak ilyen kiadásaink,hol a nagynéni, unokatesó, testvér, sógor stb kér.

Meguntam, mivel nagyrészűk megadni is elfelejtik.

Lehet mondani hogy szemét vagyok, de amíg az én vőlegényem addig beleszólok, mert van jogom hozzá.

Nálunk nem divat az adakozás, ha kérünk is vissza adjuk, és annak ellenére kapunk szülői támogatást, de az anyósjelöltéktől semmit, párom szülinapján fel ne hívják, csak is ha pénz kell.

Ha oda megyünk is egyből témához térünk.


Egyébként decemberben volt az hogy kiakadtam, párom mondja mit adjunk karácsonyra a szüleinek, mondom vegyünk vmi szép edénykészletet, de nem, pénzt kellett adni, aminek semmi értelme, és kiakadtam azon és megmondtam utolsó, azóta így elvoltunk hogy nem adtunk.

Most megint, ha egyszer már volt utolsó akkor hányszor engedjek hogy adjon nekik!!


2013. ápr. 11. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Párod mit mond,amikor ezen vitatkoztok?
2013. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

azt hogy adjunk és kész!!!! Ezen vitáztunk nagyon sokat hétvégén, na majd visszament melózni, és most az öccse nem az anyja vagy az apja dugja ide az orrát hogy adjam a pénzt amit a párom megígért (jah sem az anya sem az apja nem dolgozik, de az anyának még az is nehezére esik hogy kikísérje mikor a párom másnap indul melózni)


A pláne hogy megint mondja hogy adjam oda. pedig eddig nyalizott hogy bocsássak meg

2013. ápr. 11. 21:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Párom is ilyen volt, míg otthon lakott. Volt pár vitám már előre, ha összeköltözünk, nem lesz anyuciék támogatása. Majdnem szétmentünk emiatt.

Bár pénzt már régóta nem ad, másfél év különélés kellett a szüleitől, hogy belássa, nem ok nélkül figyelmeztettem. Mostanság már teljesen kezd elmérgesedni köztük a viszony, folyton számon kéri rajtuk, mennyire kihasználták őt. Nekem meg nem győzi mondani, hogy mennyire igazam volt.


Én a helyedben ultimátumot adnék. Ha ilyen a párod, akkor is ezt csinálja majd, ha gyerekeitek lesznek. Előbb adja a szülőknek, rokonnak a pénzt, mint a saját gyerekeire költené. Ezt ne várd meg!

Ha én nem láttam volna a változás szelét a páromon, idejekorán ejtettem volna!

2013. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Másodiknak igaza van, ezt nem lehet eltűrni...párodat nem értem, hogy nem idegesíti, hogy mindenki tőle tarhál...Egyébként akkor ti most a szülőkkel éltek?
2013. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az én szüleimmnél!
2013. ápr. 11. 22:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem normális a párod, ne haragudj. Megérteném, ha beteges lennének a szülők, s nem tudnak dolgozni, kevés a nyugdíjuk, nem tudnak kijönni belőle.

De amikor nem is akarnak elmenni dolgozni, s még a többi gyerek is otthon ül lábat lógatva....a párodnak ez nem tűnik fel?

Kérdezd már meg a párod, hogy szerinte ez a te szüleidnek hogy eshet? Hisz náluk laktok, s ő az egész rokonságát pénzeli.

2013. ápr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Második válaszadó (vagyis harmadik a kérdező kommentjét beleszámolva) vagyok. Mi is az én szüleimnél élünk.

Hát tudod, így pláne pofátlanság, hogy hazaad. A szüleitek nyilván megkönnyítik az életeteket, hogy otthon lakhattok, úgy értem, biztos kevesebb pénz megy el, mintha albérletet fizetnétek. Ők ezzel támogatják kettőtöket, a párod szülei meg csak elvenni tudnak? Pofám leszakad! De nem is az ő viselkedésük az aggasztó, hanem a párodé, ahogy áll hozzá.

2013. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!