Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám molesztálta a páromat....

Az apám molesztálta a páromat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A napokban a párom kiborult, nem tudta tovább magában tartani. A tudomásomra jutott, hogy az apám molesztálta őt. Mikor én nem voltam otthon, az apám főzés közben odalépett a páromhoz és elkezdte fogdosni. A cselekményt eléletileg részben az öcsém is látta (15 éves). Ha az apámat kérdőre vonom, tagadni fogja. Családi botrány is kitörthet. A páromnak megtilthatja, hogy hozzánk jöjjön, sőt még engem is elüldözhet otthonról. (Egyéb okok miatt többször elköltöztem már.) A párommal már történ hasonló eset, de az egy tanárral. Akkor beigazolódott és a tanár bevallotta. Mit tegyek?

2013. ápr. 9. 08:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Abszolut nem tudom elképzelni. Az Öcsém váratlanul került a helyiségbe. Másnap az apám feltűnően kedvesen viselkedett velem. Lent voltam az udvaron és ő is kint bogarászott. Kerülte a párom felé a közeledést. Ha visszapörgetem az eseményeket, lehet valóság alapja. De nehez tudom elképzelni róla, hogy ilyet csinál.
2013. ápr. 9. 11:10
 12/22 Shaddark ***** válasza:
100%

". De, volt már pár kapcsolatom. Ha megbolondulnak lelépnek. "


Igen, és ha eldöntötted hogy új családot alapítasssz akkor mész velük.

Ha nem akarsz újat akkor ezt viszont meg mondd el a lányoknak is, hogy te még apuka kicsi fia vagy és eszedbe nem jut önálló életet élni - mert az kényelmetlen és nehéz meló. Így ők is képbe kerülnek és olyat kapsz magad mellé aki apádat is elviseli, mert ő is csak gyerekként, máson élősködve a döntéseket másokra hárítva szeretné még élni az életét.

Sajnos a fiatal férfiak előtt 2 út van:

Maradnak mami szoknyája mellett és soha nem válnak domináns, felnőtt, érett, a maguk életét irányító felnőtt személyiséggé. Vagy költöznek sokkal rosszabb anyagi körülmények közé, ahol megtanulnak önállóan, felnőtt felelős életet élni. határozott és domináns olyan személlyé válnak így akik képesek lesznek az életben akár 0-ról is mindig elérni az adott anyagi és más szintet még ha katasztrófa vagy bármi is éri őket.

Így nem csak egy esély lesz az életükben, nem addig lesznek gazdagok míg el nem verik az örökséget, hanem a tapasztalatoknak hála bármikor létre tudják hozni azt az életkörülményt amire szükségük van.

2013. ápr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Akkor ocseddel beszélj először mindenképpen.
2013. ápr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Shaddark ***** válasza:
76%

Még valami. A nők ha nem tapasztalnak dominanciát a férfi részéről, ők sem tudják miért de "valami hiányzik" érzéstől tényleg megbolondulnak és tényleg lelépnek.

Velük rendes, odaadó, romantikus, szerető férfiaktól is.

De amíg nem élsz önálló életet nem sok esélyed van domináns férfivá válni, akit akkor sem hagynak ott a nők ha ég a ház, inkább bent ég vele :)

2013. ápr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Ne haragudj meg, de elkanyarodtál nagyon a témától. Több éven keresztül éltem önálló életet. Nem erről van szó, hogy apuci kisfia, meg anyuci szoknyája alatt. Egyszerüen meguntam a fölösleges pénzkidobást az albérletekre. Így úgy döntöttem, hogy haza költözök és mivel az ingatlan adottsága lehetővé teszik, hogy több család is, életvitel szerűen használja. Külön bejáratal, szinte hermetikusan elzárva azt a pénzt az otthonom kialakítására költöm, ami jelenleg is folyamatban van. De, ne térjünk el a témától..
2013. ápr. 9. 11:36
 16/22 anonim ***** válasza:
94%

Megértem, hogy fontos a családod. Írtad valamelyik hozzászólásodban, hogy végülis barátnőd lehet akárhány, de a családját nem válogathatja meg az ember. Nekem ez úgy hangzik, mintha szíved szerint hagynád a dolgot, aztán a lány vagy túlteszi magát, vagy nem és elmegy. Kicsit gáz, hogy nem állsz ki a barátnőd mellett, és nem állsz a sarkadra felnőtt férfi létedre. Ha ismerném a párom, hogy nem találna csak úgy ki ilyet, nincs előzménye, hogy pl. rosszban lenne az apámmal, vagy volt már konfliktusuk, akkor az első az lenne, hogy apám elé állnék és számon kérném kerek-perec, a barátnőm társaságában és megbeszélnénk szépen 3-an. Nem járnám körbe a sztorit még 3x, és gondolkodnék, hogy vajon hogy lehetett. Igen is nagyon megrázó ha az embert molesztálják, pláne ha olyan ember tesz ilyet akiről addig azt hitted, hogy a jelentében biztonságban lehetsz és nem történhet meg. A párodnak is roppant kellemetlen lehet és ezek szerint még próbálta az apád méltóságát fent tartani, hogy nem egyből rohant hozzád. Nem gondolkoztál el azon, hogy "eddig bírta de végül kibukott belőle a dolog", mennyi őrlődést jelentett ez neki legbelül? Állj ki a barátnőd mellett és mielőbb találj megoldást a probléma megbeszélésére!


23/N

2013. ápr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
38%

"kicsit kidomborodik ez meg az, akkor ne is csodálkozzunk, ha úton útfélen zaklatnak minket."


Te egy idióta vagy.

2013. ápr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Természetesen kiállok a barátnőm mellett. Ezért is foglalkozok a témával, ha nem így lenne nem agyalnék egész nap. De a dolgok végére kell járnom, mielőtt számonkérek. Otthon nem domborodik ki semmi. Amúgy ha ki is domborodna, az emberekben, kell hogy legyen önüralom és tartás. Nem lehet akármit megtenni, mert következményi vannak!
2013. ápr. 9. 12:40
 19/22 anonim ***** válasza:
83%

#5


Ahhan, ez a számító nőszemély a hibás, ezt te sem gondolod komolyan, ugye?


Miért van az, hogy szinte minden kérdésnél a szülő a szenvedő alany, és a gyerek csak kitalál, hazudik?

2013. ápr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Shaddark ***** válasza:
93%

Szerintem se állsz ki mellette, szerintem magad mellett sem - ezért tértem el a tárgytól. Csak a gyökeréig mentem annak hol kezdődik a problémád.

Egy férfi nem őrlődik hanem megold. Mindegy milyen áron.

A félelmet meg nem leplezni kell szép szavakkal hanem szembemnézni vele.

De nem írok többet, vagy elgondolkodsz vagy nem, a te döntésed.

2013. ápr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!