Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is fura, szétszórt...

Szerintetek is fura, szétszórt családi életet élünk?

Figyelt kérdés

Tényleg érdekelnének a vélemények. Sorra kapom meg, és itt is olvastam egy régi kérdést ami kopra olyan helyzetet vázolt fel mint amiben mi élünk, és ott féltették a gyereket.

Elváltunk a gyerekem apjával, igazából össze is csak azért házasodtunk mert jött a kicsi, és azt akartuk családban nőjön fel, pedig már régen csak a megszokás miatt voltunk együtt (első szerelem). Mikor megszületett úgy döntöttünk nem szenvedünk egymás mellett tovább, mert már tényleg csak az volt. Azóta jó a kapcsolatunk, mondhatni az egyik legjobb barátom. Csak kivettük a kényszer szexet a kapcsolatunkból, és rájöttünk hogy már régóta is inkább baráti a kapcsolatunk. Régen tényleg szerelem volt, de nagyon sokat változtunk, "felnőttünk", mint pár már nem működtünk. Közben mindkettőnknek lett új kapcsolata, ők is elfogadták, hogy barátok vagyunk (a baráti társaság is egy). A szüleivel is nagyon jó a kapcsolatom, van hogy együtt vagyunk mindannyian vasárnap. Őt is nagyon szeretik a szüleim bár ennyire nem jár velük össze (nekem keresztlányom is van az ő révén a családjában, ezért is szorosabb a kapcsolat) Mind a négyen természetesen kezeljük a helyzetet, ezért nem is zavartak a megjegyzések. Viszont most elgondolkodtam azon, mennyire jó a gyereknek, hogy megosztott felügyelet van, és elég rugalmasak vagyunk. (5 éves lesz) Kívülről tényleg úgy nézhet ki mintha dobálnánk ide-oda, nem lenne rendszer az életében. De szerintem jó ez a felállás neki is. Imádja az édesapját, nagyobb trauma lenne az neki, ha csak hétvégente láthatná. Ő is jó apa, a barátnője is megbízható, szereti a gyereket, így nyugodtan bízom rájuk. Néha tényleg elég szétszórtak, többször el kell nekik mondani valamit mindkettőjüknek, hogy ne hagyják az oviban ha napokat cserélünk. De szerintem csak simán ilyen a természetük, attól még alkalmasak arra, hogy gyereket neveljenek. Általában próbáljuk tartani a napokat, de van hogy valamelyikünknek közbejön valami, ekkor ha a másik ráér megbeszéljük.

A kérdésem az lenne (elnézést hogy ilyen hosszan és részletesen leírtam pár dolgot), hogy szerintetek mennyire jó az, hogy ennyire jelen vagyunk a másik életében a gyereknek, illetve hogy ti tartanátok e magatokat mindig az előre megbeszéltekhez??

(nekem eddig nem volt gondom azzal ahogy élünk, csak miután több helyről hallottam/olvastam az ellenkezőjét, érdekelne a többség véleménye)


2013. ápr. 8. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ti kezelitek a legjobban. A gyereknek mindkét szülőre szüksége van.
2013. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez nagyon kulturált és irigylésre méltó megoldás.
2013. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért, az jobb a gyerekeknek, amikor a szülők a fejük felett gyilkolják a másikat, vagy ha elválnak akkor megy a cirkusz 5 percekért, hogy apuka mikor hozza-viszi, most késett 10 percet, anyuka kamu betegségre hivatkozva nem engedi el a gyereket, vagy az apa ellen neveli? Nem tudom, hol hallottad azt, hogy rossz a gyereknek amit ti csináltok, de tegyél rá magasról. Én is elküldöm a búsba azokat, akik engem támadnak, hogy mekkora hülye vagyok, miért rugalmas nálunk a láthatás, miért nem kéthetente egy hétvége oszt' csókolom, ragaszkodjak hozzá percre pontosan. Mert az úgy kell..... Amikor meg mondom, hogy ez így nekem is jó, mert van amikor nekem úgy alkalmas, hogy ne vigye el a gyereket, vagy épp az a jó, hogy nem hétvége van de bevállalja őket, akkor engem tolnak le, hogy ez akkor se normális, tanítsam móresre, kéthetente hétvége és kussoljon csak. A másik, hogy nem tiltattam le a fizetéséből a gyerektartást, mi egymás között intézzük és múltkor pénz helyett utalványokat adott. Könyörgöm, neki ez jó volt, én beleegyeztem (előtte megkérdezte) mert nekem tök mindegy, hogy az általa adott pénzből veszem a gyereknek a cipőt és a fizetésemet költöm kajára, vagy a fizetésemből veszem a cipőt a gyereknek és az ő utalványaiból ebédelek, a pénztárcámban a bankjegyek nincsenek felcimkézve. De ezért is kapok olyanoktól, akiknek semmi közük az egészhez, nem azt nézik, hogy ez így a volt férjemnek, nekem, a gyereknek jó, csak azt, hogy válás után gyilkolászni illik meg kicsinálni a másikat.
2013. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, én a gonoszmostoha vagyok:) Talán én nem mondanám hogy az egyik legjobb barátaink, de nem ijedünk meg egymástól, képesek vagyunk leülni sütizni vagy akármire ha úgy hozza a helyzet. Én is kaptam már meg milyen naiv vagyok, exben nem lehet bízni. Hát legyen, nem érdekel:)

Nálunk egy hetet itt nálunk van a párom kislánya, egyet az édesanyjánál. Ha úgy adódik mi is alkalmazkodunk a másikhoz, de általában nem kell felborítani a rendet.

Szerintem ez így jó. A leányzónak is, nekünk is.

Nekem pl. alap volt, hogy csak akkor jövök össze a párommal komolyabban ha megismertem az exét és megállapítottam, hogy problémamentes:)

2013. ápr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ismerősöktől kapom meg, hogy nincs elég rendszer egy ilyen kicsi gyerekek életében, illetve a kapcsolatunkat is nagyítóval figyelik. Ahogy a 4es írta, mintha nem lehetnénk csak barátok
2013. ápr. 8. 12:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ezzel gond. A gyereknek meg az a normális, amit megszokott.

Nem kell mindenkire hallgatni, mert ha megfeszülsz se tudsz megfelelni az összes embernek. Bízz a saját ítélőképességedben. Ha úgy látod, hogy a gyereknek jó ez a megoldás, akkor jó. Ha úgy látod, hogy problémája lehet belőle, akkor gondolkozz el a változtatáson.

2013. ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En nem látok ebben semmi kivetni valót, helyesen csináljátok.Az ismerõseid szerintem "irigységbõl"tesznek ilyen megjegyzéseket!
2013. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!