Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom külföldön dolgozik,...

A párom külföldön dolgozik, de úgy érzem ez a kapcsolatunk rovására megy . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párom április óta Németországban dolgozik.2 havonta jár haza 10 napra.:( Sajnos egyre rosszabb a kapcsolatunk,minden apróságon összezördülünk.Van egy 2 éves kislányunk,akivel sajnos elég sokszor türelmetlen vagyok,ha az apjával "veszekszünk". Nagyon nehéz ez így,én szeretem a páromat de ez így nem folytatódhat.Mit tegyek,hogy ne legyünk ennyire feszültek?Amikor haza jön minden a legnagyobb rendeben van,de amikor kimegy akkor....Sajnos még kint kell maradnia pár hónapig,de addig is ,hogy vészeljük át?Most már ott tartunk,hogy föl sem hív,és ha még is 10 perc után leráz. :((
2009. szept. 21. 23:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Mi is skype-on beszélünk,ha beszélünk.Tehát még pénzbe sem kerül/ne.
2009. szept. 22. 11:05
 12/17 anonim ***** válasza:
07:54-es vagyok: hát nekem sincs segítségem, mivel az USA-ban élünk. Ettől még el tudok menni. Nálatok nincs olyan hely, ahová a gyereket be tudod adni, amíg elmész valahová? Muszáj magadnak megtanulni megoldani ezeket a dolgokat...sokkal jobban fogod érezni magad. Én 2 diplomát szereztem a férjem távollétei alatt, kisgyerek mellett. Csak jól kell megszervezni a dolgokat, hogy jusson idő mindenre, magadra is. Sokkal jobban fogod érezni magad, ha azt érzed, hogy magadra is fordítasz időt, nemcsak mindig a gyerek, gyerek, gyerek, otthon, otthon, otthon.
2009. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Meg kell oldanod az életed a férjed/párod nélkül is, vagyis amíg ő távol van! Ezért vagy önálló, felnőtt ember, szülő! Erősítsd meg a lelked, nem kell keseregni folyton és nyavalyogni mindenen, (persze ez a könnyebb, tudom) de az akaraterődnek szülőként a főleg kislányodra, de magadra nézve is győznie kell a rossz gondolatok felett! Gyanítom telefonon csak tudsz beszélgetni szüleiddel, ismerőseiddel. Ti egy pár vagytok, viszont ha tetszik, ha nem, most külön élitek az életet! Valamit valamiért, hogy a jövőben együtt jobb legyen mindannyiotoknak! Szóval oldd meg az életed most TE magad, ahogy azt a férjed is teszi! És hidd el, neki a nehezebb! Nem attól könnyebb valakinek, hogy a haverjával van és eljár bulizni...valószínűleg ha neki még ez sem lenne az amúgy is nehéz helyzete mellett, akkor méginkább padlóközelbe kerülne. Csak valószínűleg ő ezt nem sugallja folyton (jól is teszi) feléd! Mi lenne sokkal nagyobb problémák esetén -Isten adja sose legyen- ha már ez is gondot okoz? Nagyon nagyon fontos, hogy ezt a helyzetet nem problémaként (még akkor sem ha valójában problémáról van szó!) kell megközelíteni, hanem a lehetséges megoldások szempontjából! Amiből esetleg tanulni, vagy netán még profitálni is lehet a későbbiek folyamán. Ne gondolkozz mereven: ha lehetőség nyílik rá, látogasd meg párodat külföldön pár nap erejéig, utazz el szüleidhez, biztosan ők is örülnének annak, hogy láthatják az unokájukat, esetleg vigyáznának is rá, míg a párodhoz külföldre utazol, stb.... Mindenképpen szervezd át teljesen más szemléletűvé, pozitívvá a gondolkodásod!

üdv egy pszichológustól...

2009. szept. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Hajaj...asszem egy kicsit már eltávolodtunk a témától.Én nem azt kértem,hogy szidjatok,és abszolút nem hagyom el magam...és ha tudni akarjátok mi már sokkal rosszabb dolgokat is átéltünk együtt,csak most egy kissé elbizonytalanodtam...Nem is ismertek de úgy csináltok mint ha évek óta összejárnánk,és most húúú de elhagytad magad. Én csak egy kis biztatásra vártam és nem arra,hogy mindenki lehurrogjon.Na ez már egy kicsit sok...köszönöm a válaszokat,de több szidást nem kérek.
2009. szept. 22. 16:21
 15/17 anonim válasza:
Akkor minek ide tetted fel ezt a kérdést, vadidegen emberek közé? Itt olyan emberek fognak írni neked, akik nem ismernek! Szerintem amúgy senki sem szidott, úgy látom nagyjából mindenki egy nevezőn van a válaszokat illetően...szerintem ez nem vadidegenekre tartozik, hanem inkább barátokra, családra, stb.
2009. szept. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
NEm olvastam végig a hozzászóládokat, sem a kommenteket, de azt mondom h a külföldi munka(több pénz) miatt nem éri meg tönkretenni v hagyni tönkremenni a családot. Én tuti azt mondanám h vállaljon itthon munkát. Inkább rosszabb fizetésért, de legyen együtt a család, feszültség nélkül....
2009. szept. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek, vagy menj ki te is vele, költözzetek ki végleg együtt!
2012. febr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!