Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom külföldön dolgozik,...

A párom külföldön dolgozik, de úgy érzem ez a kapcsolatunk rovására megy . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párom április óta Németországban dolgozik.2 havonta jár haza 10 napra.:( Sajnos egyre rosszabb a kapcsolatunk,minden apróságon összezördülünk.Van egy 2 éves kislányunk,akivel sajnos elég sokszor türelmetlen vagyok,ha az apjával "veszekszünk". Nagyon nehéz ez így,én szeretem a páromat de ez így nem folytatódhat.Mit tegyek,hogy ne legyünk ennyire feszültek?Amikor haza jön minden a legnagyobb rendeben van,de amikor kimegy akkor....Sajnos még kint kell maradnia pár hónapig,de addig is ,hogy vészeljük át?Most már ott tartunk,hogy föl sem hív,és ha még is 10 perc után leráz. :((
2009. szept. 21. 23:21
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá teszem,hogy mielőtt kiment nagyon boldogok voltunk és imádtuk egymást.Ha haza jön végleg,akkor minden újra a régi lesz?Vagy már nincs rá esély?
2009. szept. 21. 23:29
 2/17 anonim válasza:
72%
Nem értem minek dramatizálod túl a helyzetet! Szerintem miattad kezd a kapcsolatotok egyre rosszabb lenni, nem rosszból! Minek 10 percig beszélni? Ha igazán szereted pár perc is elég esetleg többször is egy nap! Barátnőm kinnt dolgozott Angliában 1 évig, napi 3-4-szer pár percet beszéltünk + msn este néha. Aztán hazajött. Sose vitáztunk, sokat keresett, jót tett neki a nyelvtanulás is. Szerintem szedd össze magad, nem a párod lesz az, amiért ez a kapcsolat tönkre fog menni teljesen. És ne a gyerek igya meg a levét a türelmetlen és feszült természetednek!
2009. szept. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
ne erőltesd bele a párod olyan szitukba, amikben érezhetőleg nem szeretne részt venni. ezzel rontod el...
2009. szept. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az az igazság,hogy persze igazad van csak hogy: a 10 perc abból áll,hogy nagy részét a kisleánnyal beszélget(ami természetes),mert nagyon hiányolja az apukáját,utána pedig én is beszélgetnék vele,mert nincs a közelembe se szülő sem senki akivel beszélhetnék.Mindennap nem beszélünk egyébként sem tehát ha 1 héten 3x beszélünk akkor elszeretnék mondani pár dolgot.Egyébként azért a barátnő és a szerelmem között van különbség.Én arra lennék kíváncsi,hogy a kialakult helyzetet,hogy lehetne orvosolni,mert azt én is tudom,hogy ez így nem jó és nem azért mert én hisztériázok,hanem mert a távolság végett és a kinti stressz végett.A magánügyeimet csak nem a játszótéren fogom megbeszélni az anyukákkal,hanem a párommal szeretném.
2009. szept. 21. 23:52
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyébként abszolút nem vagyok türelmetlen típus...csak elvagyok keseredve.
2009. szept. 21. 23:54
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező!


Ülj le és gondold végig higgadtan : mi a problémád?


Te most egész nap otthon vagy a 2 éves kislányoddal, nincs kihez szólnod, senkivel nem tudod a napi búdat-bánatodat-örömeidet megbeszélni... Ez egy idő múlva tényleg nagyon rossz!


Nagyon sokan vannak hasonló helyzetben (férjük egész nap dolgozik, ők hónapok/évek óta otthon a gyerekkel, úgy érzik a férjük elhanyagolja őket, mert a szerencsétlennek nincs ereje az egész napi robot után lelkizni a feleségükkel vagy elvinni őket szórakozni)...


A te párod is most (külföldön) dolgozik, egész nap keményen robotol, nem ér rá nyavajogni vagy lelkizni, a kis szabadidejében el akar nyúlni...

Ha te ilyenkor rázúdítod a gondjaidat-bajaidat, ne csodálkozz, ha ettől nem vágyik arra, hogy felhívjon...


Ha így folytatod, otthonról is menekülni fog, ha vége lesz a külföldi munkájának!!!


Megértelek, ha vannak gondjaid és szeretnéd valakivel megbeszélni (tudom, mit érzel, az én férjem is dolgozott 1 évig külföldön, méghozzá úgy, hogy közben egyszer sem jöhetett haza!)... Ha valóban szereted, akkor próbáld megkímélni a napi gondjaidtól, ne idegesítsd fölöslegesen...


Amikor hazajön a párod, akkor egy talpraesett, kedves, önálló nőt találjon itthon, akihez jó hazatérni...

Amikor felhív, akkor sugározd neki : mellette vagy, támogatod, itthon minden rendben, ezért ne idegeskedjen!...


Próbáld megérteni, hogy kettőtök közül jelenleg ő van nehezebb helyzetben : idegen országban kell dolgoznia, idegen lakásban kell laknia, naponta bizonyítania kell...

Neked kellene őt támogatnod, bíztatnod, nem fordítva!

A párod most miattatok hozza azt az áldozatot, hogy külföldön dolgozik sokkal jobb fizetésért, hogy neked és a kislányotoknak jobb legyen!


Ha ennyit sem bír ki a kapcsolatotok, akkor hogyan bírna ki nagyobb problémákat?...

2009. szept. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Az én férjem már több, mint 1 éve dolgozik külföldön úgy, hogy 1-szer tudtunk csak találkozni ezidő alatt. Nekünk is van egy 2 éves fiunk. Talán segít, ha leírom, hogy mi hogy csináljuk. Az fontos, hogy megbízz benne feltételek nélkül és ne legyen benned hátsó gondolat, hogy "vajon mit csinálhat?". Úgy fogd fel ezt az időszakot, hogy vége lesz egyszer. Azt vettem észre, hogy rosszabb, ha sokat beszél az ember, mert akkor jobban hiányzik. Mi heti 1-szer beszélünk telefonon (nem is lehetne többször) + minden nap 1 rövidebb email. Szerintem nem szabad belelovalnod magad a dolgokba, mert attól vagy így elkeseredve. A lényeg, hogy tartsátok a kapcsolatot rendszeresen és a fontos dolgokat megbeszéljétek, de a férjednek se ideje, se kedve nincs hosszú órákat beszélni, ha sokat dolgozik. Ezt meg kell érteni. Rajtatok múlik, hogy hogy tudtok ezzel megbírkózni. Nem lehet azt mondani, hogy minden rendben lesz vagy minden rossz lesz, ha visszatér, mert elsősorban azon múlik, hogy ti hogy alakítjátok az életeteket. Nem szabad túl érzékenynek lenni, mindenen megsértődni, ne hozd fel neki, ha valami nem is olyan jól van otthon. Aki távol van és nem látja a helyzetet, megijed ilyentől. Neked le kell kötnöd magad jobban, hogy ne azon járjon az eszed, hogy a férjed mit csinál és mikor ér haza, mert nagyon lassan fog eltelni az idő, ha állandóan számolod a napokat. Kicsit feszegesd a határaidat. Menj el tornázni, egy tanfolyamra vagy bármi másra, ami leköt és elvonja a figyelmedet. Én így csináltam. A férjem nagyon sokat van külföldön, eddig sosem volt gond.

2009. szept. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A torna tényleg jó ötlet...de sajnos nincs ki vigyázzon a kislányra.
2009. szept. 22. 10:06
 9/17 anonim válasza:

Az első és a harmadik válaszadóhoz csatlakoznék, ezekben a válaszokban benne vannak azok a konkrétumok, amik a lényeget képezik! Egyébként pedig, Kedves Kérdező, mint írtad is, mivel csak pár hónap van hátra, az már abszolút nem sok idő. Támogasd a párod mindenben, ne a problémákkal, hanem a jó dolgokkal várd a telefonbeszélgetést, pl. milyen ügyes volt ebben-abban a kislányotok, stb... Egy gyerek megérzi a feszültséget, még akkor is, ha konkrétan nem is tudja miről van szó. Elekeseredettségre semmi okod, ezt ne felejtsd el, sokkal inkább nehezebb most a párodnak, mint neked. Te itthon vagy, neked itt vannak az ismerőseid, barátnőid, szüleid, akikkel tudsz beszélgetni, stb. Neki nincs senkije se ott, akihez fordulhatna! Ami -szerintem- fontos lenne, hogy legalább minden nap beszéljetek egy pár percet, inkább rövidebb és sűrűbb beszélgetések a jók, mintsem a ritka és hosszabb beszélgetések. Nekem a barátnőm 2 és fél évet húzott le az Egyesült Királyságban takarítónőként, nem volt egyszerű, de főleg az eleje volt nehéz. Ha van rá lehetőségetek, neten (pl. msn, skype) beszéljetek ingyen, csak egy mikrofon és egy webkamera kell (pár ezerért beszerezhető még a Tescoban is) és hallhatjátok, láthatjátok is egymást. Mi ezt az elejétől kezdve így csináltuk. Egyszer sem merült fel bennünk az, hogy bármin is vitatkozzunk, én amiben lehetett mindig támogattam és sosem terheltem feleslegesen semmivel szegényt. Próbáld meg Te is és mindenképpen vegyél erőt magadon, mert most rajtad múlik minden!!! Ezt ne felejtsd el!

25/F

2009. szept. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát épp ez a probléma,hogy én itt nem ismerek senkit,a közelemben nincs senki.Mert új helyre költöztünk.Abban nem értek egyet,hogy ő rosszabb helyzetben van mert nincs kivel beszélnie,hiszen 3 haverjával ment ki.Ráadásul minden héten járnak szórakozni,és nem csak a problémáimat beszélném meg vele,hanem ahogy írtátok is a kislányról is.De sajnos nem tudunk beszélni...
2009. szept. 22. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!