Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleimmel, hogy tudnám...

A szüleimmel, hogy tudnám megbeszélni a dolgot?

Figyelt kérdés
A szüleim egyre jobban fontolgatják,hogy másik suliba íratnak engem és a tesómat.Mivel a mostani sulimban nem annyira jó az angol nyelv oktatása,inkább a németre fektet nagyobb hangsúlyt.És a szüleim nagyon szeretnék,hogy normálisan megtanuljam a nyelvet de szerintem ez így új sulival együtt nem nagyon fog összejönni, mondtam nekik,hogy inkább valami tanfolyamra mennék.Mert ők nagyon aggódnak amiatt,hogyha már nem lesznek velünk akkor miből élünk meg.De vissza az iskolaváltásra.Én győri vagyok de nem ide járok suliba hanem ahol anyukám tanít egy másik kisvárosban.És azért nem ide írattak,mert itt nincs senki rokonunk aki eltudna kísérni a suliba.De amit iskola kinéztek Marcalvárosban van mi meg Nádorvárosban lakunk.És anyukám folyton azon izgulna ha idejárnánk,hogy odaértünk-e meg ilyesmi.De őket nem nagyon lehet lebeszélni az ötletről.Mit tegyek?
2013. ápr. 6. 14:16
 1/3 anonim válasza:
Mondd meg nekik, hogy a némettel is simán boldogulsz az életben. Sőt, a német ma már egy olyan nyelv, amit kevesen beszélnek. Sok helyen keresnek németül tudó embereket. Az angolt meg bárhol, bármikor megtanulhatod. Vannak ingyenes órák is, ha misszionáriusokhoz mész. És az angol folyik mindenhonnan. Szerintem jobban jársz a némettel. Viszont azt nem írtad le a kérdésedben, hogy te mit szeretnél. Talán azért nem szeretnél iskolát váltani, mert ott vannak a barátaid? Akkor ez egy jó indok a szülőknek. Vagy te is a közlekedéstől félsz? Attól nem kell. Egyszer kitapasztalod, hogy merre kell menni, mit kell csinálni és onnantól menni fog.
2013. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az idegen nyelv oktatás, szinte mindegy hogy mennyire jó egy suliban, ezt így nem fogod rendesen megtanulni, mert megint más ha suliban tanulod, és megint más ha a való életben.

Most igaza van a szüleidnek ez ügyben, de az átíratás szerintem baromság, mert ha komolyabb suliba mész ahol komolyabb a nyelvoktatás, akkor fel kell zárkóznod a többiekhez, mert új tanár, más tanítási módszer, lehet már ők jóval előrébb is vannak, és kitudja hogy adja le az anyagot úgy hogy te is megtudd érteni rendesen, mert azért az is baromira fontos hogy tudd tartani a tempót, szóval az átíratás baromság.

A tanfolyammal sem mennél sokra maximum tovább fejleszted a tudásod, de az is kevésnek mondható, mert ha kikerülsz külföldre ahol angolt beszélnek akkor teljesen elfogod felejteni az egészet, mert külföldön is vannak nyelvjárások, és megint más ha valaki anyanyelvi szinten beszéli, és megint más ha nem. Én angolból 5-ös tanuló voltam mind végig, nem nyelvi iskolába jártam, de azért ment a dolog, olyan szinten hogy az emelt érettségit is bemertem vállalni, plusz a középfokú vizsgát is, még az érettségi előtt, angol nyelvű műsorokat néztem a Tv-be, ha találtam ilyen csatornát persze, a letöltött filmeket is angolul néztem, feliratokat is csak azért tettem be, hogy ha valamit nem értenék akkor tudjak kicsit lesni.

Tavaly kimentem Londonba egyik ismerősömhöz dolgozni. És örültem ott hogy egy kenyeret kitudtam kérni a boltból, mert teljesen más volt minden, mint amit az iskolába tanultam, a bonyolult mondatokhoz nem tudtam hozzászólni, és csak életbe tudtam rendesen megtanulni ezt a nyelvet hogy hasznát is vegyem neki, mert az amit az iskolákba tanítanak az kevés, igazi nyelvtanulás az életben van.

2013. ápr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
magántanár heti 1-szer?
2013. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!