Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy semmit se...

Miért van az hogy semmit se tudok megbeszélni szüleimmel?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem birok velük beszélni bármi bajom van- Mert akárhányszor elmondtam a problémáim nem segítettek nekem.

És rohadtul szar, hogy mindig ide jönnek /naponta 3x 20 percet állnak felettem nem mondannak semmit ez pl. idegesít van hogy csak bejönnek a szobába aztán kimennek/

De nem érzem azt se, hogy meglehetne beszélni velük akármit is. Most is rengeteg problémám van a sulival kapcsolatban is meg amúgy is de ők nincsenek erre tekintettel.

De ha mondjuk takarítok magam után akkor csak rám odítanak- de ez fordítva is igaz mármint ha nem csinálok semmit akkor is. Ma például a cipőm saras volt. Meg takarítottam és akkor leorditott anya hogy miért így miért ugy miért amúgy?

De pl.: azt se tudom megbeszélni velük, hogy hiába erőlködök nem tudok jól tanulni és ha 3ast szerzek akkor azért is izélnek. De mondjuk négyest áhh lehetett volna jobb is pedig tudják hogy milyen nehezen tanulok. Ha 5ös valami akkor is annyit mondanak hogy áhh szerencséd volt.

Meg pl:. félek osztály előtt felelni. Olyankor teljesen leblokkolok rosszabb esettbe, jobb esettbe meg hiába mondok valamit nem érthető amit mondok aztán hiába mondják hogy á jo volt az /tanárok egy két osztálytársam/ siró görcsöm van de már előtte is gyomorgörcsöm van ha tudom hogy kikell állnom mások elé. És most nem azzal van a bajom hogy 4-5 fő hanem mikor egy komplett osztály/csoport elé kell kiálnom SZEMBEN.

Gondolkodtam rajta, hogy iskolapchszigológushoz elmegyek, hogy legalább az iskolai dolgokkal kapcsolatba segítsen mert ha ez nem lenne mindennapos állítom, hogy anyáékhoz is több türelmem lenne.


2012. márc. 10. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj,hogy ezt mondom de a kedves szüleidről megvan a véleményem rettenetes módon felhúz ha egy szülő ilyen édesanyám nekem is i köpött ez volt nem is jó a kapcsolatom vele... Menj el a sulipszichológushoz legalább kitudod beszélni magadból a dolgokat és nyugi egyszer felnősz és a saját ura leszel az életednek a szüleid meg pilloghatnak majd,hogyha nem lesz egy mindennap beszélős kapcsolatotok.
2012. márc. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha az ember vesz egy kocsit, vagy egy motort, de akár egy háztartási gépet, akkor adnak hozzá Használati utasítást és azt bújja is mindenki. A gyerekhez úgy gondolják, hogy mindenki ért. Nem mondom, hogy nincsenek neveléselméleti, fejlődéslélektani könyvek, de ki a fene olvasgatja azokat? Még a Nők Lapjában, A pszichológus válaszol rovatokat is átugorják. Pedig a gyerek neveléséhez tudatosság, érzelmi intelligencia, empátia is kell. Az is igaz, hogy nem ebben a korban kell alapozni, hanem az összebújós esti altatásokkal, mesékkel, sutyorgásokkal, ami láthatatlan, de erős kötelet fon anya és gyermeke között. Ha valaki érzelmileg analfabéta, attól ne várj csodát! A szüleid valószínű azok. Igyekszenek esetleg megadni neked a tiszta ruhát, rendet, kaját - de nem éreznek rá, hogy egy 10 perces beszélgetés többet ér 10 fazék jóízű ételnél.

Mondanám, hogy vannak olyan emberek, akik egész életükben zavarban lesznek, ha tömeg előtt kell megszólalni, mások meg bátran ontják a hülyeséget magukból.

Javasolnám, hogy ha készülsz egy tárgyból, légy tanár! Magyarázz, mondd hangosan az ajtónál az anyagot, mint ha gyerekeknek mondanád! Én 7.-ben a krétagyártás technológiáját magyaráztam, közben firkáltam a képleteket az ajtónkra, s mikor a tanár felszólított, ugyanúgy mondtam el, magyaráztam, táblára írtam - leesett mindenkinek az álla.S rájöttem lassan, hogy tudok én is, csak szokni, edzeni kell a szitut. A babáim, mackóim meg kikupálódtak közben nyelvtanból, matekból. A hangos, érvelő tanulást a szakkönyvek is ajánlják. A színász is százszor elmondja a szöveget, hogy gördülékenyen jöjjön ki a száján. Csak olvasni - ez nem /mindenkinél/ hoz eredményt.

2012. márc. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a tanulással kapcsolatban igazat adok az előttem szólónak, kár, hogy anak idején nem így csináltam :(

amúgy ajánlom figyelemdbe, az Áldott kezek c. filmet: http://www.youtube.com/watch?v=YbJYnDuncnE


de kár h velem ezt nem csinálták meg....

amúgy...szülők...szörnyű, de én sem jövük ki velük. állandóan azt fújta anyám h mikor megyek már férjhez - 27 vagyok - na most végre lett vki komoly, erre állandóan el akar választani tőle, állandóan pofázik ellene vmit, ma már üvöltöttem anyámmal, idáig fajultak a dolgok. de úgy beelfáradtam, h nincs kedvem leírni a részletek

2012. márc. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!