Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha gondviselője vagyok egy...

Ha gondviselője vagyok egy gyereknek, automatikussan örökölhet utánnam?

Figyelt kérdés
Előző házasságomba az exem hozott egy 2 éves gyermeket magával. Én a gondviselője lettem. Ha velem valami történne Ő automatikussan örököl-e, mint a saját gyermekem? Ha valaki tudja a választ segítsen!
2013. ápr. 5. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Akkor örököl, ha örökbe fogadtad, amúgy nem.

Kivéve persze, ha végrendelkezel, és őt jelölöd meg örökösként.

2013. ápr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Örökölni csak biológiai vagy örökbefogadó szülö után örökölhet valaki automatikusan.

A nevelt gyerek nem számit ide, ö csak a saját szülöjétöl örököl.

Ha azt akarod, hogy ö is kapjon valamit, akkor hivatalos végrendeletben kell lefektetni, lehetöleg ügyvéd segitségével, hogy ne legyen benne alaki hiba.

Ha nem akarod, hogy ö is részese legyen az örökségnek, akkor nem kell semmit tenned.

2013. ápr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Még, miért 60%-os az első válaszom?

Teljesen korrekt, a jogszabályoknak megfelelő. Jogász vagyok, így is válaszoltam.

Érdekes ez az oldal...

2013. ápr. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Hogy lettél a gondviseloje?
2013. ápr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg a második házasságomban élek. Van egy gyermekem. Amikor az előző házasságomban a feleségem elvettem, már egy másik férfitől volt egy gyermeke. Az exemnek én már a második férje voltam. A gyermeket nem engedte, hogy a nevemre vegyem, de én lettem a gonviselője. 2 éves kora óta én neveltem, gondoskodtam róla. Az exem válni akart, és a gyereket vitte magával.
2013. ápr. 19. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!