Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk? Félek hogy...

Mit tehetnénk? Félek hogy mégjobban eldurvul a helyzet?

Figyelt kérdés

Az apámról van szó, aki hát nehezen és fájva mondom ki, de szerintem alkoholista! Minden áldott nap iszik, sőt azzal kezdi a napot, mert addig nem is eszik még nem iszik. Rengeteg pénzt elhord a kocsmába, és ha anyu nem ad neki akkor elmegy és hitelben iszik. Volt hogy anyu hónap végén azt mondta neki, hogy nincs pénz, mert ami van be kell osztani fizetésig, erre azt mondta hogy őt nem érdekli miből főz, neki akkor is adjon a kocsmára. Nem azt mondom hogy minden nap részeg, de mikor kicsit többet iszik, mindig nagyon erős. Olyankor itthon mindenkivel veszekszik, verekedni akar. Tegnap pl. odáig fajult a helyzet este, hogy megütötte édesanyámat mikor hazajött a kocsmából :( Az öcsém állt oda és teperte le az ágyra, hogy fejezze be!

Mit tehetnénk?? Ha józan nem ismeri be hogy problémái vannak és alkoholista. Kihez forduljunk? Létezik valami elvonó, vagy azért fizetni kell? Félek, hogy megint megüti anyut...


2013. ápr. 3. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Létezik elvono, de ha nem ismeri be, hogy alkesz, nem lehe ra kényszeríteni. Neki is akarna kell
2013. ápr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos ahhoz, hogy elvonóra kerüljön, azt neki is akarnia kell, de ehhez be kell ismernie, hogy problémája van az alkohollal.Addig míg ő nem hajlandó, nem tudtok mit tenni, hacsak kényszer elvonóra nem küldik, de ahhoz feljelentés kell, hogy bántalmazza a családot és bírósági végzés. Nem tudom hány éves vagy, de nem egy fiatalnak, egy családban lévő gyereknek kéne ezt megoldani. Annyit tehetsz, hogy ezt a problémát elmondod egy olyan családban, vagy családhoz közeli felnőtt embernek, akiben megbízol és érdemben tud segíteni és kezébe tudja venni az ügyet.

2013. ápr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már olyan fiatal... 23 éves vagyok!
2013. ápr. 3. 08:56
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Háziorvos szokott gyógyszert felírni, ami hatására az alkohol ízétől szagától megundorodik a beteg.

Titokban ételébe kellene belekeverni, de nem tudom, hogy milyen következménye van, ha a gyógyszerre is újra és újra ráiszik.

Az apukám csendes alkoholista volt már 54 évesen meghalt, talán a tiéd is hamar elmegy.

2013. ápr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es!

Akármilyen is de az apám, és azért nem szeretném ha meghalna!!!

2013. ápr. 3. 09:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Ki kell b@szni a házból, az ilyeneknek kocsmában kell lakni, nem családban!Az alkoholizmus nem betegség, hanem egy ocsmány szokás, ráadásul nagyon sokba kerül.. a családnak is.
2013. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Senki sem kívánja a halálát, de tény, hogy együtt élni kegyetlenül nehéz lesz vele.Ezt az utat ő választotta magának.El kéne döntenie, hogy családot akar-e, vagy italt.
2013. ápr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy hogy ilyen öcséd van aki bir vele. De gondolom nem lehet mindig ott hogy megvédje anyudat.

Egy ilyen ember pokollá teszi mindenki életét...


Nem tudom mi a megoldás.

De ugy érzem még az elején van annaka mi vár rá és rátok. Talán ha levideozod amikor részeg és józanul megmutatod neki...

Nem tudom használ e. Csak egy tipp.

2013. jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!