Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ügyvéd vagy gyámügy segíthet?

Ügyvéd vagy gyámügy segíthet?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves gyermekem, külföldön tartózkodunk, az apa magyar országon tartózkodik. Nem engedélyezi a kinn élést gyermekem részéről, le se mond gyermekéről, de nem is támogatja semmiben sem, nevelni meg főként nem, csak a büszkesége hajtja hogy elvegye. Bárhol másutt jó neki, csak nehogy nálam legyen.

Hozzátenném amikor közösen neveltük a gyermeket anyagiak kivül semmit nem nyújtott gyermeke felé.

Ráadásul hetekre elment dolgozni és az egy hetes távol lét után nem a gyermeke volt az első, hanem hogy mit ehet.

Mindennel fenyegetőzik de nem tesz semmit.

A gyermeke után nem érdeklődik, egyetlen elérhetőség a facebook amire már nem is hajlandó válaszolni amióta tudja hogy szükség van az aláírására a vizumhoz.

Azt mondják van egy lehetőség hogy lemondjon akaratán kivűl a gyerekről ha én ügyvédhez fordulok, és beperelem gyermektartás elmaradásárt és visszamenőleg akár 4 évre is mivel nem voltunk házasok nem éltünk együtt és akkora összeget ha nem fizet ki egyben 3 felszólításra sem akkor automatán lemondatják a nevéről.

Vagy a gyámügyhöz fordulok ami hosszadalmas ugyanúgy gyermektartásdíj, és az apa helyett dönt a gyámügy hogy megfelelő e a körülmény külföldön éléshez mert az apa döntés képtelen.



2013. ápr. 1. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:

"Azt mondják van egy lehetőség hogy lemondjon akaratán kivűl a gyerekről"

"3 felszólításra sem akkor automatán lemondatják a nevéről."


Ekkora butaságot még életemben nem hallottam, ILYEN NINCS!!!! Nem tudom, ezt honnan vetted, de nagyon félreinformáltak. Illetve, nem tudom, milyen országban élsz, de itt a magyar jogszabályok számítanak, és itthon ilyen nincsen.


Jelenleg igenis az a helyzet, hogy közös felügyelet esetén hozzá kell járulnia a különélő szülőnek is ahhoz, hogy külföldre vihesd a gyereket. Nem is értem, hogyan tudtad kivinni enélkül, sejtem, hogy uniós országról lehet szó, és megúsztad az ellenőrzést. Nem azért mondom, de ha feljelentést tesz, elveszik tőled a gyereket.


Ügyvédhez kell fordulnod, de nem azért, hogy "lemondassák a nevéről" (még egyszer mondom: ilyen nem létezik!!!!), hanem, hogy sürgősen rendezd a dolgaidat, mert ez gyermekrablás!!

2013. ápr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a Gyámügyhöz fordulsz, azonnal megbüntetnek, mert engedély nélkül vitted ki az országból a gyereket külföldre!

Egy házaspár együtt ment ki gyerekestől, és a Gyámügy büntetni akarja!

2013. ápr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem engedély nélkül vittem ki a gyermeket az országból, mert nem uniós országban vagyunk ahol kell az útlevél, a határ át lépéshez és ez a gyermekemnek is megvan.

Az apja engedélye nélkül ki se állítják az okmányirodában az útlevelet.

Itt az a bibi hogy csak 90 napot tartózkodhatunk vízum nélkül, a vízumhoz meg kell az apa engedélye amit nem akar engedélyezni.

Szóval gyermekrablásról szó sincs ezért nem tesz az apa semmit.

2013. ápr. 1. 16:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor viszont USA, vagy ilyesmi, ahol nagyon szigorúan veszik ezt.


És de, ez gyermekrablás (pontosabban emberrablás, btk szerint), mivel azzal, hogy aláírta a papírt az útlevélhez, ahhoz adott engedélyt, hogy utazzatok, de nem ahhoz, hogy elköltözzetek.


Iszonyú nagy bajba fogsz kerülni, ha nem jössz haza!!! Komolyan mondom.


Jogász

2013. ápr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

90 naponta lépd át a határt, és kész.

Magyarul 3 havonta gyertek haza egy hétvégére.

2013. ápr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem lehet ! Mármint 3 hónapot lehet kinn tölteni max azt meghaladóan pénzbírság jár aki tovább marad a megengedettnél. 6 hónapon belül csak 3 hónapot lehet kinn tölteni tehát 3 hónapot magyar országban 3 hónapot külföldön . Ez az ami nekünk nem jó mert szeretném beíratni a gyereket óvodába és nem szakíthatom meg 3 havonta.
2013. ápr. 1. 19:03
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös!

Amikor hazajön az ember, legalább annyit itthon kell tartózkodni, amennyit kinn töltött ahhoz, hogy újra átléphesse a határt!

De ha valaki folyton ezzel "játszik", akkor is esélyes, hogy ezt észreveszik, és simán nem fogják beengedni az országba.

2013. ápr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!