Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közösen ünnepeljük a szülinapj...

Közösen ünnepeljük a szülinapját, vagy engedjem el a haverjaival?

Figyelt kérdés

Most lesz a barátom szülinapja, a családommal már készülünk, torta, ajándék stb. De a párom mondta, hogy meghívták őt pénteken bográcsozni, meg persze a szülinapját ünnepelni. Azt mondta, nagyon el szeretne menni. Kérte, hogy aludjak rá egyet, elmehet-e vagy sem. Ha én nem szeretném, akkor itthon marad.

Szerintetek? Bízni bízom benne, meg mi amúgy is szombaton köszöntenénk fel. Azért valahol legbelül szeretném, ha nem menne el. Önző vagyok?

Ja és ez lesz az első szülinapja amit közösen ünneplünk.


2009. szept. 20. 09:11
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
95%

már ne is haragúdj de mi az hogy "engedélyt kér"?? Te meg vagy elengeded vagy sem? Ez miféle kapcsolat?

Ünnepeljen a barátokkal is ahogy ő akar, meg a családdal is. Nem értem mi itt a gond. Hagyj neki egy kis szabadságot, ne fojtsd meg, mert előbb vagy utóbb menekülni fog ha így rátelepedsz.

2009. szept. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, ha rövid pórázon tartod, akkor egy darabig még bírni fogja, de aztán menekülni fog. A sok féltékenykedő libának üzenem, hogy nyugodtan pontozgasson minden tapasztalt válaszolót lefelé, csak aztán ha őket hagyják ott vagy csalják meg, mert rövid a póráz, ne csodálkozzanak.


Kérdező, mindketten önálló emberek vagytok, mielőtt megismerkedtetek, akkor is volt már egy baráti-haveri körötök, akikkel szívesen voltatok együtt, akikkel számíthattatok egymásra ebben-abban, ha elhanyagoljátok őket, akkor mi lesz, ha szükségetek lesz rájuk, de már nem lesznek? Az ember társas lény, de ez nem azt jelenti, hogy szüksége van 1 párra, akivel családja lesz, hanem szüksége van társaságra, barátokra, akik mellette állnak jóban-rosszban. A családért feladott barátságok idővel oda vezetnek, hogy az ember magányos lesz a családjában, mert csak a családja lesz, de nem lesznek ott a barátok, akikkel egy jót leül csakúgy csevegni, vagy akikhez fordulhat, ha a családból valakit be kell vinni a kórházba, mert nincs más, vagy bármi.

2009. szept. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
73%

Beleolvastál a telefonjába???

Na ez az ami nálam kiverné a biztosítékot!

Én a párom telefonját életemben nem nyitottam ki.

Ez alap. Azt írod, bízol benne. Hát ha ő is bízik Benned akkor nagyot hibázik. Ilyet nem csinálunk!

2009. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
56%
Én nem vágom ezt komolyan! Én teljesen megértelek, mi anno amikor összejöttünk sosem kívántunk a másik nélkül elmenni haverokkal, kanos meg lányos buliba! A többiek azért szólnak be mert valószínű, már mind1 nekik, hogy együtt vannak-e vagy nem! Furcsa hogy mi ki tudtuk magunkat bulizni együtt is és evidens volt, hogy ahová a másikat nem szívesen látják oda nem megyünk el! És vagy együtt vagy sehogy! És ez a mai napig is így van! L/25, 5 éve együtt
2009. szept. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
18:11 - A többiek azért FIGYELMEZTETIK a kérdezőt, mert nem minden ember egyforma, ti nem igénylitek az önállóságot, de van, aki igen, és ezt meg kell neki hagyni, ellenkező esetben a kapcsolat rovására megy. Azért tudom, mert volt már ilyen tapasztalatom. Én se szeretem, ha túlságosan megkötnek és ki akarnak zökkenteni olyan dolgokból, amiket évek óta megszoktam és az életem részét képezi (például én 10 éve énekelek, és ez nekem fontos, hogy ha koncert van, akkor ott vagyok, és aki nem fogadja el, az nem is párom, a közönség soraiba beülhet, ha ott akar lenni, de ha nem ér rá, fáradt, nem kötelező, de ez az én csomagom része).
2009. szept. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is furcsa, hogy engedélyt kell kérni. Mi már házasok vagyunk, de soha nem kértünk engedélyt a külön programjainkra, csak nyilván előre szóltunk, hogy úgy tudjon szervezni a másik. Meg nem is értem mi a gond, ha nem is egy napon lenne a kettő. A kanbuli, meg kanbuli. Nincs ott nőnek keresni valója, ha más sem viszi az oldalbordáját. A páromnak is vannak a mai napig fiú bulijai, nekem meg csajos estéim. Kell az néha. A bulik 90 %-ra együtt megyünk, de a maradékon jó, ha néha külön is mulatunk. Hazudni meg azért hazudott, mert nem akarta gondolom, hogy papucsnak gondolják a barátai, hogy azért nem megy el, mert nem engedi az asszony. Így inkább kitalált valamit. Hidd el, jobban fog imádni, ha széles vigyorral közlöd vele, hogy persze drágám, menjél, érezd jól magad, és holnap találkozunk.
2009. szept. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Én elengedtem volna, és most sem kötözöm ki a radiátorhoz, hogy ne menjen.

Elkértem a telefonját, hogy tudjak írni 1 sms-t. Megmutatatm neki a kimenő sms-nél, hogy mit írtam (ha esetleg érkezne válasz, ne higgye, hogy eltévedt az sms), és ott láttam meg az sms-t. Egyébként nem szoktam beleolvasni a telefonjába, esetleg a fényképeket nézem meg, ha mondja hogy itt vagy ott volt, és látott ezt vagy azt, és lefényképezte.

2009. szept. 21. 13:14
 28/35 A kérdező kommentje:
Egyébként ha az én barátaim rendeznének miattam egy szülinapi "bulit", az tök evidens, hogy a Szerelmem nélkül el sem megyek, hisz azt szeretném, hogy ő is ott legyen, hiszen ő is résez az életemnek, úgy mint a barátaim.
2009. szept. 21. 13:15
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
A fiúknál ez máshogy megy hidd el. Ők szeretnek csak fiús bulikat csinálni. Nincs is ezzel semmi probléma. Hagyni kell. Ő nekik nem jut egyből eszükbe, hogy a csajoknak is ott kellene lenni. Mi vagyunk ilyen kis érzékenyek!:)
2009. szept. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
56%

Egy születésnap megünneplésekor, ha valaki párkapcsolatban él, akkor a családé az elsőbbség!

Lehet haverokkal is ünnepelni, talán még egy kanbuli is belefér, de az első és legfontosabb a család!

Én az ő helyében azt tenném (tettem volna), hogy megbeszélem velük, hogy a bulit tegyék át egy héttel későbbre, először ünnepelnék veled, de megadnám a módját, még ha én is vagyok az ünnepelt, és csak utána a haverok! De azt azért még megkérdezném a haveroktól, hogy miért kanbulit akarnak?!


Megkérdezhetem, hogy hány évesek vagytok?


32F (5 éve házas)

2009. szept. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!