Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közösen ünnepeljük a szülinapj...

Közösen ünnepeljük a szülinapját, vagy engedjem el a haverjaival?

Figyelt kérdés

Most lesz a barátom szülinapja, a családommal már készülünk, torta, ajándék stb. De a párom mondta, hogy meghívták őt pénteken bográcsozni, meg persze a szülinapját ünnepelni. Azt mondta, nagyon el szeretne menni. Kérte, hogy aludjak rá egyet, elmehet-e vagy sem. Ha én nem szeretném, akkor itthon marad.

Szerintetek? Bízni bízom benne, meg mi amúgy is szombaton köszöntenénk fel. Azért valahol legbelül szeretném, ha nem menne el. Önző vagyok?

Ja és ez lesz az első szülinapja amit közösen ünneplünk.


2009. szept. 20. 09:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
59%

Önző vagy.

Élni és élni hagyni - ez egy jó kis alapszabály.

Úgysem kötözheted magadhoz.

Amúgy meg nem kisgyerek, és nem vagy az anyja, hogy engedélyt kelljen kérnie Tőled.

Megbeszélitek, ez rendben van, a véleményedet is elmondhatod, de itt meg kéne állni.

2009. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem szombaton ünnepeljetek együtt, aztán menjen.

Aranyos tőle, hogy a kedvedért nem menne, de hidd el, hogy nagyon jól esne neki, ha érezné, hogy bízol benne.

Ha rendben van minden a kapcsolatototkban, akkor engedd!

Normális, ha legbelül azt szeretnéd, ha nem menne, de ez ilyen, néha le kell nyelni a békát!

2009. szept. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Azt mondta, tőlem függ, hogy elmegy-e. Akkor megmondom neki, hogy ha akar mehet, én nem szólok egy rossz szót sem.
2009. szept. 20. 09:21
 4/35 A kérdező kommentje:
Péntek d.u. menne, és kb szombaton délkörül jönne haza (addigra gondolom kijózanodna).
2009. szept. 20. 09:22
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

Első vagyok. Igen, mondd azt neki, hogy menjen nyugodtan ha akar, érezze, hogy bízol benne.

Gondolom, fontosak neki a barátai is, egyáltalán nem kell őt leválasztani róluk.

Ha hazajött nyugodtan ünnepelhettek családi körben. Ennél jobban ki sem lehetne találni.

2009. szept. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Rendben
2009. szept. 20. 09:35
 7/35 anonim ***** válasza:
78%

Hááát, nem is tudm. Azt írtad, ez lesz az első együtt szülinapotok. Végl is az érthető, hogy a barátai is szeretnék felköszönteni, bár azt nem igazán értem, hogy téged miért nem hívtak, amikor biztosan tudják, hogy együtt vagytok.

Én a helyedben elengedném, elvégre felnőtt ember, tudja,mit csinál, és gondolom fontosak neki a barátai. A lényeg, hgy ne fonotsabbak legyenek!

Az meg természetes, hogy nem önt el a jó érzés, hogy nélküled bulizik, ez mindig is így lesz, de ha nem engeded, egy idő után majd ki akar törni, plusszbna még te leszel a sárkány. Ezt biztosan nem akarod ugye?

2009. szept. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Nem annyira jó barátai, hanem inkább haverok. Mikor tegnap említette ezt a dolgot, úgy éreztem, hogy nem akar elmenni, és ha én "nem engedném el", megkönnyebbülne, hogy nem bántaná meg a haverjait. Vagy ez hülyeség?! :S

Egyszer már lemondott egy ilyen összejövetelt, mert azt hazudta, hogy beteg vagyok. (Semmi bajom nem volt, és nem is tudtam, hogy hova hívták meg).

2009. szept. 20. 09:43
 9/35 anonim ***** válasza:
94%
Nyugodtan elengedheted, addig legalább lesz időd előkészíteni a meglepi hangulatot, mire hozzátok odaér. Ne legyél önző! Ő a párod és nem a kiskutyád.
2009. szept. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Végül is fordított esetben én is azt akarnám, hogy ő "elengedjen".
2009. szept. 20. 10:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!