Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül manapság egy...

Nikca kérdése:

Mennyibe kerül manapság egy szolíd esküvő Bp-en?

Figyelt kérdés
Párommal 5 éve vagyunk együtt,az eljegyzés már már megvolt,szeretnénk egy szolíd esküvőt,ahol szinte tényleg a szűk családi kör lenne ott.(max 30 fő)Én megelégednék az anyagiak miatt csak egy polgárival,de a párom ragaszkodna a templomihoz.Nem vagyunk tisztába az árakkal.És gyűjtenűnk is kéne rá,mert a család nem tud segíteni.Valami kis ebédet kéne utána rendezni,de gondolom az étterem kilőve,mert egy vagyon menne rá...:( Ja igen és a nászút,a járdaszigeteken lenne.Illetve viccen kivűl,megelégednék egy wellnes hétvégével is.
2013. márc. 30. 18:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát a gyűrűt azért nem mondtam, mert az esküvő előtt 5 évvel volt az eljegyzésünk, tehát azt már akkor kipengettük, egyébként összesen volt 25 eFt a két gyűrű, ha jól rémlik nemrég láttuk ugyanazt a gyűrűt most kb. 35-be kerülne a kettő. (3 színű arany és nem túl nehéz, nem csináltattuk, az árát néztük és hogy melyik tetszik abban az árfekvésben jobban)
2013. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Várjunk csak,lehet nem is vagyok tisztába a dolgokkal,eljegyzésnél a páromnak is kellett volna gyűrűt kapnia?:) Mert csak én kaptam,eléggé szép és az ára is eléggé az volt,nekem maradhatna ez esküvőre ha nincs akadálya.De egyébként két sima arany karikagyűrű is megtenné.:)
2013. márc. 30. 19:08
 13/20 anonim ***** válasza:
95%

Igényesebb ruha: 100.000 körül. Ezalatt nem azt értem, hogy óriási, abroncsos, hanem azt, hogy jó minőség, nem pedig egy falusi varrónő tákolmánya.

Vőlegény ruhája (ha nincs neki megfelelő): 50-60.000

Csinosabb koktélruha menyecskeruhának: 10.000-20.000 körül ki lehet hozni.

Cipő: 10.000-ért már kapsz csinosat, ami nem kínai.

Kiegészítők: erre nem tudok mit mondani, nagyban függ attól, hogy fátylat szeretnél-e, fejdíszt, van-e megfelelő ékszered vagy most tervezel vásárolni, kesztyűt akarsz-e, stb.


Smink: 10-15.000 körül

Frizura: 10-20.000 körül

Csokor: 10.000-20.000 körül

(Ezekre lehet, hogy jönnek majd a "csináld otthon" vagy "ne mondd meg, hogy esküvőre lesz és olcsóbb" hozzászólások, de érdemes figyelembe venned: egy alkalmi és egy menyasszonyi smink/frizura között ég és föld a különbség tartósság terén, nem véletlenül drágább. Egész nap tartania kell és a fotón sem folydogálhat vagy kenődhet el, és a frizurából sem állhatnak ki a szálak. Míg egy alkalminak elég 2-3 óráig tartania! A csokorral ugyan ez: ha menyasszonyit kérsz, akkor frissebb, jobb minőségű, tartósabb virágokból kapod, hogy kibírja a hercehurcát. Nem kevés az áruk, de nem is véletlenül.)


Fotós: 30-50.000 körül már jó csomagokat lehet kapni, ami nem csak műtermi, hanem szabadtéri fotókat is tartalmaz, és nem csak 1 órát tölt veletek a fotós.


Templomi esküvő: 20.000-30.000 között van, pap, templomfüggő.


A polgári ingyenes hétköznap, az extrákért kell fizetni (galamberegetés és hasonló eszetlenségek).


Étterem: 10.000 körül/ fő meg lehet úszni.


Dekor: ez iszonyatosan helyfüggő. Attól függ leginkább, hogy a hely tud-e biztosítani valamit, ezért kell-e fizetni vagy benne van-e az árban, stb. Szerintem 30.000-50.000-et mindenképp érdemes rászánni legalább (székszoknya, ültetőkártya, csokor a központi asztalra), aztán ki tudja...Sajnos ha mindent magad készítesz, akkor is legalább 20.000-et rá kell számolnod (dekoranyag, ültetőkártyához papír, csokrokhoz virág, stb.)


Wellness hétvége: ezt megúszhatjátok jól, kifejezetten olcsón nézzetek körül a kuponvilágon!

[link]


Mindent összevetve 600.000 körül van.

Ha nem mentek étterembe, akkor gyakorlatilag 300.000 ft + étel körül kihozható mindenestül. Ha a vőlegénynek van ruhája és a templomit kiveszitek, akkor 200.000 körül + étel

Ha van kertes házatok, vagy tarthatjátok a szülőknél esetleg, akkor egy otthoni kerti partit vagy ebédet lehetne összehozni esetleg, ami lényegesen olcsóbb, mint az étterem.


Éttermet sajnos 10.000/fő alatt nem igazán fogtok találni. Vannak olyan opciók, hogy lehet menni trófea jellegű svédasztalos helyekre, de ott nincs bérelt terem, absozlút nem az igazi úgy.


U.i.: zenészekkel nem bajlódnék, ha nincs lagzi. Az étteremben mehet cd-ről általatok kedvelt zene, és ha az otthoni ünneplés mellett döntenétek, akkor ott is.

2013. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem pl ez tökéletes lenne.

[link] "


Ez másnak is tökéletes lenne, mert ez egy lopott designer kép, ami helyett egy kínában gyártott másolatot fogsz kapni (ami megjegyzem távolról sem fog hasonlítani a képre. Ezért 45.000 450.000 helyett...

Nem kell mindent elhinni.

A minőségnek ára van sajnos.


A még olcsóbb ajánlataidat nem minősíteném részletesebben: igényesség terén a béka segge alatt vannak, poliészter, elszabott förmedvények.

2013. márc. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
utolsó előtti köszönöm a tartalmas és sokat mondó választ.:) lesz min agyalni,de az biztos,hogy nem mostanság fog megvalósulni az esküvőnk.Jó kis idő mire összegyűjtünk,mert mindig közbejön egyéb nem várt kiadás...:(
2013. márc. 30. 19:50
 16/20 anonim ***** válasza:
51%

Az eljegyzésnél 2 gyűrű kell, hát mit húzol a fiú ujjára? Szerintem a Te gyűrűd inkább olyan kísérő gyűrű lehet, persze ettől még nem von le az értékéből, hogy Ti kimondtátok, hogy eljegyeztétek egymást, csak látszani nem látszik a gyűrűktől.


Kedves 13-as az az esküvő amit Te leírtál ruhákkal, mindennel együtt hol szolíd? Az egy megalomán esküvő, ami persze szíve joga mindenkinek, ha van rá pénze.

2013. márc. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
95%

"Kedves 13-as az az esküvő amit Te leírtál ruhákkal, mindennel együtt hol szolíd? Az egy megalomán esküvő, ami persze szíve joga mindenkinek, ha van rá pénze."


Áruld már el, mi nem szolíd azon, hogy menyasszonyi ruha + smink, és csokor, vőlegény ruhája


ezen felül pedig templomi szertartás és étterem ára dekorral és fotóssal.


Mi ezen a luxus?


Az árak, amiket írtam Budapesten a minimál árak, akármit is mondasz. Még javaslatot is tettem, hogy a dekor kihozható saját kézből, a vacsora is, és zenekarra sincs szükség. Semmi túlzást nem látok benne.

2013. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
hat mindenkinek koszi a valaszt.azert varom meg a tancsokat,otleteket.:-)
2013. márc. 30. 20:39
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

A nővérem hétvégén ment férjhez. Csomó mindent tanultam a példájából...

pl. abszolút hülyeségnek tartom a "menyasszonyi csokrot" menyasszonyi cskorként megrendelni, ha elméssz egy héttel a virágoshoz és megmondod, hogy neked kell jövő hétre ez és ez a csokor, megcsinálja feléből. És nem igaz, hogy tartósabb vagy szebb amit az esküvőre csinálnak, csak sokkal drágább...

Addig kell szépnek lennie, míg lejár a fotózás és mondjuk a templomi esküvő, utána senki nem nézett rá a csokorra. Személy szerint nekem nem is lesz dobócsokrom, eldobom majd azt, ha megszáradt, úgyse néz jól ki, porosodik stb. stb...

Ruhát szalontól függően lehet bérelni, vagy nagyon olcsón venni. A nővérem egy szalon lerakatából vásárolta a ruhát 60 E. (Olasz tervező készítette.) Ft volt (két esküvő volt, azért vette meg).

Ami még szerintem igenis spórolható, egy rutinos barátnő megflelő sminkpalettával szépen ki tud festeni...Az első esküvőn én sminkeltem a nővéremet, személy szerint sokkal jobban tetszett, mint amit a sminkes alkotott k.va drágán. Az giccses volt, nem a nővéremhez való volt...Persze illemből sokan dicsérték.


Egyébként szerintem nem az a lényeg, mármint nem a smink. Legalábbis az én rokonaim tuti nem kommentálnák, hogy pl. elkenődött a sminkem, vagy lejött vagy mittudom. Biztosan nem fogok az esküvőmön 10 percenként kifutni a wc-re sminkelni. A francot nem érdekli. Az esküvőm nem fog külsőségekről szólni.


Zenekar ha nem lesz, akkor azon nagyot lehet spórolni valóban, bár ha lagzit szeretnétek azon az egyen tényleg nem éri meg spórolni.


A dekorációt ha a saját kezedbe veszed sokkal olcsóbb és esetenként még szebb is lehet. Én tuti egy bnőmmel fogom megcsinálni közösen.


Szerintem semmi baj pl. ha a vőlegény kitűzője elvesz, megsérül, bármi. Mi biztos nem vennénk újat, minek?


Nekünk is nagyon költséghatékony lagzink lesz, természetesen arra szeretnénk figyelni, hogy a kaja, a zene a hangulat jó legyen :) Egyéb külsőségek nem érdekelnek. Nem azért megyek férjhez, hogy villogjak és úgy nézzek ki, ahogy egyébként máskor sosem.


Kb nekünk 2 év múlva lesz a lagzink. A gyűrűket most nyáron szeretnénk megvenni, kb 90 E. Ft-ba kerül, de van aranyunk, így olcsóbb lesz az is. Kb. 30E-t kell fizessünk.


Sok boldogságot:)

2013. márc. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
koszi utolso hozzaszolo.sok boldogsagot neked is.
2013. márc. 31. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!