Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökölhet a gyerekem?

Örökölhet a gyerekem?

Figyelt kérdés
Édesanyám meghalt, jelen pillanatban úgy néz ki, hogy lemondok az örökségről mert nem ér annyit az egész! Viszont állapotos vagyok! Akkor a gyermekem is már örökölheti?
2013. márc. 29. 21:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Ptk. 9. § A jogképesség az embert, ha élve születik, fogamzásának időpontjától kezdve illeti meg. A fogamzás időpontjának a születéstől visszafelé számított háromszázadik napot kell tekinteni; bizonyítani lehet azonban, hogy a fogamzás korábban vagy későbben történt. A születés napja a határidőbe beleszámít.

ezt találtam akkor ez mit jelent :S :(

2013. márc. 29. 21:56
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Édesanyádtól a gyerekei örökölhetnek, más nem (hacsak nincs végrendelet)


A te gyereked csak utánad (meg az apja után) örökölhet, de CSAK akkor, ha te (illetve az apa) meghalt - élö embertöl után nincs örökség.


Tehát lényegtelen, hogy a megszületendö gyereked jogilag örökölhetne megfelelö feltételek mellett, mert amig TE élsz, addig nem örököl utánad semmit.

2013. márc. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

de igen! hogyne, ha én visszautasítom az örökséget a gyerekemre száll automatikusan, ezzel nincs gond, ezzel tisztában vagyok csak azzal nem hogy a magzat is beletartozik-e! sőt ha sikerül a gyerek nevébe is lemondani, akkor mennek tovább megnézik hogy anyunak még kije volt, testvére szülője stb egész addig mennek még található a családba valaki...

azt hiszem jobb ha ügyvéddel beszélek, csak annyira parába vagyok :( mert állítólag az sem olyan egyszerű hogy lemondok a gyerek nevébe... mert a gyámügy állítólag kötekedik na most marha jó lesz a gyerekem úgy kezdi az életét hogy egy rakat adósság, vagy én folytatom úgy hogy semmim nem lesz már soha többet

2013. márc. 29. 22:04
 14/14 anonim ***** válasza:
A gyamhivatal a gyerek érdekeit nézi. Adósságot nem orokolhet, csak vagyont. Nyugi.
2013. márc. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!