Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökölhet a gyerekem?

Örökölhet a gyerekem?

Figyelt kérdés
Édesanyám meghalt, jelen pillanatban úgy néz ki, hogy lemondok az örökségről mert nem ér annyit az egész! Viszont állapotos vagyok! Akkor a gyermekem is már örökölheti?
2013. márc. 29. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kinek a javára mondanál le az örökségről? És milyen megfontolásból tennéd ezt?
2013. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
CSak úgy visszautasítom, mert kb ugyananyni az adósság mint a vagyon vagy valamivel több,és se pénzem se energiám enyni hitelt tovább fizetni! de mivel tudom hogy a gyerekre tovább száll ezért kérdezem, mert nem tudom hogy ez magzatra is érvényes-e? hárman vagyunk testvérek, két húgom úgy volt a javamra lemond, de még nem írtuk meg a papírt, még szerencse, mivel váratlan adósság felmerült azóta!
2013. márc. 29. 21:40
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A meg nem született gyerek nem örökölhet!Az örökséget most osztják el, a sorban következő kapja!
2013. márc. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Magzat nem örököl. Ha nem valaki javára mondas le, akkor a gyermek örökölnek - ha mar megszületett volna- az o nevében viszont a gyamhivatal fog dönteni
2013. márc. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom köszönöm, csak mire lesz a hagyatéki ugye a gyermekem már meg fog születni, és nem voltam ezzel tisztában, hogy akkor az én gyermekemmel mi lesz! godnolom állam javára nem lehet lemondani :D
2013. márc. 29. 21:44
 6/14 anonim válasza:

Kérdezz még utána, mert az az alapvető az öröklésnél, hogy tartozást örökölni csak az örökölt vagyon erejéig lehet. Tehát elvileg az nem lehet, hogy - az egyszerűség kedvéért - örökölsz 1milliót és mellé 5milliós tartozást. Persze ez pl. egy ingatlannál nem ilyen egyszerű, de akkor is ez az alapelv.

A közjegyzőnél kellene érdeklődni, ő fogja a hagyatéki tárgyalást lefolytatni, meg tudja mondani, mire számíthatsz, és érdemes-e lemondani az örökségről.

2013. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
A méhmagzat is örökölhet, feltétel persze az élveszületés.
2013. márc. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom hogy a vagyon erejéig örökölhetek, na de ki dönti el , hogy mennyit ér az ingatlan? mert úgy néz ki van egy csomó hitel és van egy ingatlan!
2013. márc. 29. 21:48
 9/14 A kérdező kommentje:
most akkor örökölhet a gyermekem vagy nem? természetesen gondolom élve fog születni... na de ha pl valamiért bonyolult a hagyaték és elhúzódik 5 évig (volt rá példa dédszülőm uánt) akkor 5 évig az ember ne szüljön mert közbe lép egy "újabb" örökös :S
2013. márc. 29. 21:49
 10/14 anonim ***** válasza:
Ugy örökölhetne, ha lenne egy végrendeletet, amiben "X anyától várhatóan Y napon születendő gyermekre hagyom" szerepelne. Egyebkent nem.
2013. márc. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!