Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért védik annyira az ilyen...

Miért védik annyira az ilyen embert?

Figyelt kérdés

Nagyim nagyon súlyos beteg, így legtöbbször az ágyban fekszik és az alapvető dolgokat is ott csinálja - evés, ivás és vécézés.

Az utóbbi dolognál ugye elkél a segítség, pelenkázás-tisztába tétel stb (nem két emberes meló, mert mamám nem egy pipacsszár). Van 3 gyereke. Közül az egyik, mindig arra hivatkozik, hogy ő rosszul van "a szagoktól", nem bírja. így persze meg is ússza a dolgokat és legtöbbször ha más nincs kéznél plusz ember, akkor engem kapnak elő. (unoka vagyok). Természetesen senki, így én sem, rajongok "a szagokért", de odaállok és segítek.

Lényeg, hogy én elég rossz szemmel nézem ezt az egész dolgot, mert akinek kötelessége lenne, hogy segítsen az anyjának, az kihúzza magát. Amikor pedig felhozom ezt a témát és finoman, intelligensen (és nem ordibálva stb.stb.) elmondom a véleményem, hogy ez így nem oké, hogy mindig azonos emberek vannak futtatva... míg a másik sz@rik a világra. Meg, hogy senki nem szereti az ilyen jellegű szagokat, mégis oda lehet állni. Ekkor persze egyetértés van velem, másnap viszont a hátam mögött már nem és az jut vissza a fülembe, hogy én milyen buta, gonosz vagyok...Ergo védik a kihúzót, rajtam meg csattan az ostor.... és hogy meguntam nagyimat. Holott erről szó sincs, csak arról, hogy ésszerűen, mindenkinek ki kellene venni a részét ebből és nem ugrasztani a másikat. Ha pedig az "ügyeletes tiszt", aki mindig futtatva van éppen nem ugrik, mert más dolga van, akkor elmondják mindennek.

Már gondolkoztam azon, hogy az illetővel elbeszélgetek finoman, hogy mégis hogyan gondolja, hogy a saját anyját ennyire lesz@rja (és előbbre valónak tartja azt, hogy odaérjen időben a törzshelyére, ahol várja egy-két ivócimbi), mégis csak neki kellene teljes vállszélességben odaállni és segíteni, nem pedig a 20 éves unokának.

Persze, nem azt mondom, hogy nekem nem kötelességem segíteni, hanem csak azt, hogy elsősorban nem nekem kellene ugranom, hanem a felnőtt gyereknek.

Szerintetek, jó lenne ha elbeszélgetnék az illetővel kulturáltan?!

Mégis mit csinálhatnék? Vagy ez így okés?!


2013. márc. 29. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg annak az embernek aki a hátad mögött kibeszél, hogy tudod miket mond rólad :D hatásos tud lenni. Főleg ha más is jelen van.
2013. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem én nem tudnám eltűrni, hogy akinek kötelezettsége az kivétel nélkül mindig kihúzza magát, megértem, hogy nem akarja csinálni, ahogyan te sem, de hidd el, hogy amikor majd a vagyonának szétosztásáról lesz szó akkor nagyon tisztelettudó gyermeke lesz az anyjának.

Ha szépen nem tudod megoldani akkor legyél te is "cseles" mint ő.

Szerintem nem kedveskedned kell vele, persze kulturáltan, illedelmesen, de azért állj a sarkadra.

Ha azt hiszik téged úgy ugráltathatnak ahogy akarnak akkor fognak is.

2013. márc. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
Elborzadva olvasom, hogy családon belül ilyen viták mennek. Nálunk is volt hasonló helyzet, az unoka Amerikából jött haza, hogy besegítsen, sógornőmmel váltottuk egymást, és még egy "külsős" személlyel, akinek ténylleg nem lett volna kötelessége. Aho szeretet van, ott nem kell törvény. Bárki , aki lélekből van, megy és segít ahogy tud, és nem is veszi észre, hogy szagok vanak, legfeljebb majd másik ruhát vesz fel a végén, vagy eleve van egy erre a célra használt virágos, vagy valami felvidító színű ruhája, és mosolyogva és bíztatva elvégzi a munkát. Idézek egy keleti írásból. Egy 12 éves lányka cipel egy 9 éves beteg fiúcskát a hátán. Hogy bírod ezt a nehéz terhet cipelni ilyen nagy távolságokra? kérdezi valaki. A kislány így felel: Ő nem teher! Ő a testvérem!
2013. márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!