Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lebeszéltek az álmomról, most...

Lebeszéltek az álmomról, most kétségbeesetten kapálózom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta lovagolni szeretnék, de ez nem valósult meg. Sem az anyagiak nem engedték, sem a nagyszülők nem örültek egyáltalán a lovaglás ötletének. Gondolták, fiatalkori hóbort lehet. Kiskoromban, mint befolyásolható pici lány, lemondtam az álmaimról, hogy valaha lovakkal foglalkozzak.


Most itt állok 18 évesen, és minden út nagyon ellenszenves. A munka, a felnőttképzések, az egyetemek...

(2012-ben lett érettségim.) Egyetlen megoldás tetszik, a lovaglás, hogy lovakkal foglalkozzak, de se tapasztalatom, se ismerőseim, akik segíthetnének... anyukám segítene mindenben, de nem látom hol kellene erre az útra lépnem.


A másik meg hogy ott a család: nem tudom hogyan reagálnának, ha kijelenteném, hogy igenis erre próbálom terelni az életem...


Egyénként ki szoktam járni egy lovardába lovagolni, ahogy az időjárás meg a pénz engedi, eddig eljutottam.


Most itt állok egy szál érettségivel, gondolkozom, hogyan tovább...


Adjam fel az álmaimat, hogy valaha lehetne egy farmom, vagy hasonló, és menjek egyetemre? Vagy küzdjek? Nagyon kilátástalannak tűnik minden...


18/L



2013. márc. 27. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha a várpalotai munkaügyihez tartozol akkor most indul állatgondozói tanfolyam. Vagy próbálj meg egy ilyet, hátha van valahol nappali képzés. Első OKJ-s szakma ingyenes, hátha beleférsz pl most szeptembertől.
2013. márc. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Ez a te életed nem a másoké, szóval éld úgy ahogy te akarod, ne másokkal foglalkozz. Ha nem azt fogod csinálni ami érdekel akkor soha a büdös életben nem leszel boldog, csak éled a sablonéletet mint sokan mások. Ennek az életnek pedig semmi értelme.
2013. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy életünk van. Te mit szeretnél? Egy olyan helyen dolgozni 40 évig, ahol jól érezd magad és szereted azt, amit csinálsz? Vagy egy olyan munkahelyen, amire csak kötelező feladatként tekintesz, és ha csak rá gondolsz, rossz kedved lesz tőle. Annyi a világ, amennyit hasítasz belőle!
2013. márc. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem. Egyetemből is van állatokkal kapcsolatos.

Egyik évfolyamtársam is lovakkal kapcsolatos egyetemre ment. Nyugodtan végezhetsz ilyen irányú egyetemet.

Másik: a te életed nem az övék. Te öröké bánni fogod a dolgot és akkor jösz majd rá, hogy mindent elrontottál, ha ott állsz a családod sírja mellett.

2013. márc. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Gödöllőn valamelyik szakon van lótenyésztő szakirány.
2013. márc. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mintha az én kérdésem lenne.. :/ :)

17/L

2013. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Van ménesgazda felsőfokú szakképzés, vagy mondjuk mehetnél állattenyésztőnek (vmi agrármérnökire).Szerintem van több lehetőség is ha lovazni akarsz, én ezeket ismerem.
2013. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is így voltam!

Én kutyás rendőr szerettem volna lenni.Mindenki ellene volt,most itt vagyok egy szál érettségivel és valami fodrász-műkörömépítő tanfolyamra akarnak betuszkolni ...

Nekem sincs sajnos semmi kilátásom vagy tervem...de muszáj lesz találnom valami életcélt.

Kitartást,neked is! :)

21L

2013. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ne add fel az álmaid soha!Higgy bennük és tegyél értük, és ne foglalkozz mások kétkedésével. Mindig van megoldás , csak nem szabad feladni a keresést soha és beletörödni az életbe és mindig vakon hinni kell sikeredben.Most legelször is egy OKJ-s tanfolyammal kell kezdened , pl állattenyésztőivel de vannak kifejezetten lovastúra vezető lovász képzések is ,de nézz utána a dolognak , gödöllön is több opció közül választhatsz ha inkább egyetemen tanulnál. Az sem ártana ha keresnél egy lovardát ahol besegíhetsz , ha kell ingyen is. Sok sikert és soha ne add fel!
2013. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is majdnem így jártam, elkezdtem egy sulit, de abbahagytam és évekkel később rájöttem, hogy az az én utam. De megtaláltam a módját, hogy újra azt tanulhassam.
2013. márc. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!