Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tennétek az ilyen ajándékok...

Mi tennétek az ilyen ajándékokkal?

Figyelt kérdés

Sógornőm (Öcsém felesége) mindig olyan ajándékokat ad Nekem, és Édesanyáméknak, amik már ezer évesek, évek óta lejárt szavatosságúak, ütött-kopottak. A cimkék már megsárgultak, félig lekoptak, fele hiányzik a tubusból, szaladtak, stb...

Pld: karácsonyra olyan krémeket, testápolókat kaptam, amikből már hiányzott fele, 2008-ban lejárt, a cimké megsárgult, félig le volt szakadva. Születésnapomra, egy falról leakasztott félig szakadt, poros legyezőt. Még sorolhatnám nap-estig miket szoktunk kapni. Nagyon sokáig nem szóltam, jó pofát vágtam hozzá, de most nagyon mérges vagyok, mert Édesanyámnak egy használt kis dobozos nivea krémet adtak ajándékba, és ez Nekem nagyon rosszul esett, mert Édesanyám nem ezt érdemli. Nem várok el tőlük semmit, inkább nem is hozzanak semmit, de Nálam már nagyon betelt a pohár, mondtam Anyukámnak, hogy Húsvétkor szólok nekik. Anyukám meg csitítgat, hogy hagyjam, nem szabad szólni, jobb a békesség. Nem is miattam szólnék, Anyukámék miatt, ahogyan viselkedik a sógornőm, meg ahogyan beszél velük, az ajándékai már csak olaj a tűzre. Ti mit tennétek, szólnátok, vagy mit csináljak, csomagoljam vissza neki az összes kacatját? Öcsém éjt nappal alá téve dolgozik rájuk, van két kis gyerekük is, Ő nem igazán foglakozik vele, az ajándék "beszerzés" a sógornőm reszortja.


2013. márc. 26. 15:02
1 2
 1/12 Serenity-cica válasza:
100%
nagyon egyszerű a megoldás. minden ajándékot tegyél el és a következő ünnepen új csomagolásban add vissza. igy nem solsz be, nem ugrasz ossze veluk, de megis jelzed, hogy ez igy nem szép dolog.
2013. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ja de vicces lehet. Hurrá jön a húsvét megint lesz egy okod jót röhögni.


Szerintem kacagj fel nagyon hangosan ha megint ilyet kapsz. :))))


A probléma, hogy gondolom ezt családból hozta és náluk ez a szokás.


De nekem ez nagyon vicces.

2013. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Én is pont így gondoltam, de Édesanyám nem engedi, azt mondja, hagyjam, nem szabad ilyet csinálni. Persze a gyerekeknek továbbra is a szép, általuk megbeszélt ajándékokat adnám, hiszen a kicsik nem tehetnek Róla, de a sógornőmnek az ő ajándékát adnám vissza, új csomagolásban.

2013. márc. 26. 15:10
 4/12 A kérdező kommentje:
Amit Én meg férjem kapunk ajándékba, azon már nem is mérgelődöm, mert nem érdekel, de idős Édesanyámék nem ezt érdemlik. Inkább ne is adnának semmit, mint ilyen megalázó helyzetbe hozni Őket, Őket, akik kiteszik értünk a lelküket. Nekem nagyon rosszul esik ez.
2013. márc. 26. 15:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát használt krémet adni...Már megbocsájs,ez nem vicces.Legalábbis nekem nem.

Èn igen is visszaadnám.Itt a lehetöség.Anyud tudta nélkül csomagold be neki és add át.Na arra a fejre lennék kíváncsi mikor kibontja.Csak ne hogy rosszul süljön el.A tesód ne hogy félre értse.

2013. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Anyukám mikor bontotta ki a krémet, már a fólia nem volt rajta, és a krémbe belenyúltak már többször is, látszott rajta, valamint három éve lejárt a szavatossága. Csak azért tudtam meg, mert pont akkor bontotta ki Anyukám, és megláttam. Édesapámnak meg bontott csokit, ami celluxal volt visszaragasztva. Nem várnak semmit, mindig mondják is, hogy csak az a lényeg, hogy együtt legyen a család, nem az ajándék, ne vigyünk semmit, csak magunkat.
2013. márc. 26. 15:24
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Én azt csinálnám, hogy amikor megkapom az ajándékot tőle, rögtön ki is bontanám, majd nevetve előadnám, hogy "Nahát, már megint egy félig üres doboz testápoló, biztos voltam benne. Igen, és még a szavatossága is lejárt! Jajj Erzsikém, tőled nem is vártam mást." De mindezt vidáman nevetve, mert ezzel elveszed az élét a dolognak, de ha elég intelligens azért veszi a lapot, ha meg nem, mondhatod, hogy de hát Te ezt mókásnak tartod, lehet legközelebb Te is hasonló csecsebecsével leped majd meg őket, hiszen ezek szerint feléjük ez a divat. :-)


Másik verzió, leülnék az öcsémmel beszélgetni egyet, hogy ez bunkóság és próbáljon meg hatni kicsit az asszonyra, hogy vagy normális ajándékot szíveskedjenek beszerni, vagy inkább semmit, mert ez még annál is rosszabb.

2013. márc. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az ember nyilván kidobja az ilyet azzal a lendülettel, amivel kibontja, én elgondolkodnék azon, hogy a fejéhez vágjam. Nem ilyen visszafogott kis jelzések visszacsomagolással...

Ha nagyon ártatlanoknak látszanak, akik mit sem értenek a világ működéséből és az illemből, akkor csak néznék rájuk elképedve, de hogy nem mosolyognék mellé, az tuti.

Sok dolgot tudok tolerálni, megérteni, de ez elég alpári.

2013. márc. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. márc. 26. 15:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Ajánld fel, hogy közösen elmentek és vesztek valamit. Vagy megígéritek egymásnak, hogy innentől senkinek semmi ajándék.


A viccelődést meg a "tőled nem is vártam mást" én nem tartom jó ötletnek, szerintem legalább olyan bunkóság, mint maguk az ajándékok, nem hiszem, hogy rá akarsz hasonlítani...

2013. márc. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!