Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a testvéreim szóba álljanak anyánkkal? Nagyon szeretném

Figyelt kérdés

Anyánk nem éppen a legjobb ember a világon, ezt látom. Apánk halála után lett egy pasija, aki nagyon irányította. Ezért a testvéreim sorra elfordultak tőle. Tényleg csinált anyu hülyeségeket, egyik tesómmal hitelt vetettek fel (nekik nem adtak volna, de úgy gondolták hogy tudják törleszteni, de nem tudták végül fizetni, így tesómnak kell(illetve a többiek is beszállnak)) ez volt a legnagyobb hülyesége. Plusz a másik tesómmal nagyon csúnyán összevesztek, és nővérem nem engedte, hogy elmenjen a barátja temetésére anyám pasija, így végül anyám sem ment, ami nem volt szép tőle tudom. Szóval szerintem nővéremben munkálkodik a gyűlölet, amiért anyu nem volt mellette mikor meghalt a párja. Ezt teljesen megértem amúgy! De úgy veszem ki hogy a két fiútesónkat ő irányítja, az ő hatása, hogy nem akarnak békülni (plusz ugyebár a hitel az egyik bátyám esetében)

De szerintem ez már a múlt. Anyu is megbánta, szétmentek a pasijával. Próbál újra része lenni tesóim életének, de ők még a telefont is rárakják. Tudom, hogy valahol nekik is megvan az igazuk. De én meg szeretném, ha végre egy család lennénk. Mit tehetnék?

17L



2013. márc. 26. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy szeretnéd ha lenne egy rendes családod. Teljesen jogos, egyszerű vágy. Ugyanakkor meg kell értened a testvéreidet is. Ha jól értem meghalt nővéred barátja és anyád nem ment el a temetésére a pasija nélkül, nem volt a lánya mellett... Ne haragudj de ezután a feje tetejére is állhatna tőlem.
2013. márc. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez csúnya húzás volt, de már megbánta! Csak pont előtte volt egy nagy vitájuk nővéremmel, ennek ellenére el akart menni, csak rosszul esett neki, hogy tesóm még akkor is azt mondja, hogy a pasija ne menjen. Ettől függetlenül persze neki kellett volna bölcsebbnek lennie. De már nem tudja visszacsinálni. Ahogy a többi dolgot sem. Mivel nem lehet a múlton változtatni inkább előre kellene nézni mindenkinek
2013. márc. 26. 14:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyessel értek egyet. Azért mert valaki a szülőm, még nem kötelező vele jóban lenni. Sokszor az ember a nem rokonaira jobban számíthat mint a rokonaira-tapasztalat. Amúgy te jóban vagy a tesódékkal? Szerintem max kérdezd meg a tesóid, hogy sosem akarnak kibékülni anyukáddal, de ha nem akarnak, akkor ne erőltesd. Felnőtt emberek, majd ők elintézik. Te meg attól jóban lehetsz a tesóiddal meg anyukáddal is, örülj neki, hogy van családod végülis, még ha nem is a legjobb, ennél nagyon sok rosszabb van. Tudom sovány vigasz, de igaz :S
2013. márc. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem elég jó a kapcsolatom velük, szoktam velük találkozni. Bár ők hárman egymást jobban szeretik, mint engem:( Nem tudom miért van így, talán mert köztük 2-2 év van én pedig 5 évvel születtem kisebbik bátyám után. Nem tudom. Végül is vannak nekem, mert tudom hogy számíthatok rájuk, sokat segítettek már, tényleg többet mint anyu, de azért kívülálló vagyok. És én elhiszem, hogy anyu tényleg megváltozott. Viszont ha próbálok velük erről beszélni, nem vevők rá. Így már annyira nem is merem.
2013. márc. 26. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyira ne vedd a szívedre a dolgot ha anyud még mindig a pasival lenne ma sem foglalkozna a tesóiddal.
2013. márc. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem tényleg változott, rájött, hogy hülye volt.
2013. márc. 26. 17:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószinű ennél több is történt már a múltban csak te nem érzékelted a gondokat mert még kicsi voltál,

ha anyúd újra talál egy pasit megint a gyerekei szorúlnak háttérbe.

2013. márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!