Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek ilyenek a...

Hogy lehetnek ilyenek a testvéreim?

Figyelt kérdés

Egy településen élek a szüleimmel, de külön családban. Nagyon sokat segítettek nekünk, mi is próbálunk ott segíteni, ahol bírunk.

Anyukám fizikai állapota eléggé leromlott. Lumbágója van, és a legtöbb izomcsoportjánál le van tapadva az ín.

Van, hogy alig bír mozdulni, főleg, ha front van.

Két testvérem él még otthon, de csesznek segíteni bármit is. Az idősebbik 25 éves.

Tegnap este sírva hívott fel anyukám, hogy apámnak megint fáj a háta, nem tud a pincébe fát vinni, át tudnánk-e menni. Kérte a tesónat de még csak nem is válaszolt. Szóval felkerekedtünk én a férjem és a lányunk.

Megfőztem, elmosogattam. Kértem a kistesómat, hogy seperjen fel, erre sértődötten hozzámvágta, hogy neki hétvégéje van.

Valahogy tudok ezen a helyzeten változtatni?


2013. febr. 17. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem sikerült egy normális értékrendszert és viselkedést elsajátítania, akkor 25 évesen már nem fog csak úgy megváltozni. Gondolom próbáltatok már beszélni velük, úgyhogy ezt nem ajánlom. Én az ilyet biztos,hogy kivágnám otthonról, felnőtt, tartsa el magát. Ha semmit nem segít, sem anyagilag, sem egyéb módon,azt az én szótáramban élősködésnek hívják.
2013. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak anyukád és apukád tud változtatni azzal, hogy ultimátumot adnak a gyerekeknek. Ha nem tetszik nekik a rendszer, menjenek el.

Amúgy ismerős a helyzet. Nekem többszáz kilométert kell utaznom, hogy ellássam otthon a háztartást, meg a hetven feletti nagymamámat. Eközben a munkanélküli testvérem a kisujját se mozdítja, de ő a szent és sérthetetlen.

2013. febr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Furi módon én nem vagyok ilyen elcseszett.

A kistestvéremet kétlem, hogy kiraknák, még 6 évig kötelesek otthon tartani.

A bátyám meg egy pocs, de apám meg nem látná mekkora, mivel a nagytesó a "trónörökös".

2013. febr. 17. 23:29
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, én is huszonéves vagyok, de mégis dolgos, boldog tartós kapcsolatban élek, ami le is van papírozva, a lányomat sem kényeztetem agyon.
2013. febr. 17. 23:39
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Ó, hát a 12 éves még gyerek, nagyon sokat változhat még.

Már nem azért, de 12 évesen még nekem sem voltak ilyen "kemény" feladataim, mint sepregetés vagy akár porszívózás. Max. a szemetet vittem még ki ennyi idősen, vagy a virágokat locsoltam meg. Csak egy-két évvel később vontak be a többi házimunkába. És szerintem nem is helyes, hogy egy kisgyereket illyennek terheljünk, nehogy már ő vigye a háztartás nyűgjét. Nem az ő felelőssége cipelni a terheket.

Tehát én őt nem bántanám, vádolnám, még nem is érti az egészet, neki csak az a fontos, hogy gyerek maradhasson még, és ha hétvége van, akkor játsszon, szórakozzon, ne pedig felnőttes dolgokat csináljon.


A tohonya bátyádnak kéne intézni az ilyen ügyeket. Ő nem hiszem, hogy sokat változna már. Ha valami miatt nem akarják őt kidobni a szüleid, akkor kérjenek segítséget az önkormányzattól, küldenek ápolót, segítőt, aki adott esetben elvégzi helyettük a fa bekészítését.

2013. febr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A szüleim még nem nyugdíjjas korúak, csak az egész életükban elvégzett kemény fizikai munka rányomta a bélyeget a testükre. Vállalkozók, muszáj dolgozniuk.

A 12 éves dologra: a szemetet sem viszi ki, még akkor se, ha kifolyik a kukából.

Érdekes módon én fel tudtam mosni, és vasaltam is ennyi idősen. De úgy látszik, csak belém szorult hála azért mert felneveltek, etettek, ruháztattak, és embert neveltek belőlem.

2013. febr. 18. 00:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Zsír, mintha magunkat látnám. Mi külön lakunk a nejemmel, plusz 2 gyerekkel, szülei az öcsémmal (22 éves). Apu megszakad otthon, az öcsém még a tűzre sem képes rakni fát.

Ha valami van, nekem szólnak, volt is sértődés belőle, hogy nem értem rá.

2013. febr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!