Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? A testvéreim...

Mit csináljak? A testvéreim kezelhetetlenek?

Figyelt kérdés

AZ a helyzet, hogy a 3 eves öcsém rájött, high hisztivel bármit elérhet... Olvastam, hogy ilyenkor rá Kell hagyni, mert ha egyszer engedsz neki, azt hiszi ha elég ideig vergõdik, megkapja az x edik minimaxos agyonreklámozott szart... Ez nálam teljesen bevált- volna ha a húgom (12 ) aki kamaszodik, ne menne oda hozzá hogy "semmi baaaj, nem kell sírni meg(vesszük/csinaljuk)!! Ha meg én vagy a szüleim szólunk neki hogy nem kéne igen keményen visszaszól, le szadistázik... Ha meg -ez egyszer fordult elõ, amikor leqrvázta anyámat (aki az övé is)- kap egy pofont, mèg rendõrséggel is fenyegetõzik!De alapvetõen normális, csak ha a (beképzelt) igazát védi, akkor bolondul meg. A szüleim jōl nevel(nének), lás én is normális vagyok... de félek hogy a hugom elrontja az öcsém nevelését a "jó" akaratával. Hogy miért szólokbele?

1: Szinte nincs olyan nap, hogy ne lenne feszültség a családban valamelyikük miatt

2: Nem akarom hogy az öcsém rossz ūtra térjen tizen egy-két év mūlva...

Szerintetek mit tegyek? Esetleg semmit, majd kinövik?


17 f


2011. dec. 27. 00:52
 1/8 A kérdező kommentje:
öö... mobilrōl irtam, bocs a helyesírásért.... drága öcsém beledugta a müanyag pōniló lábát az lcd monitorba...
2011. dec. 27. 00:57
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy 12éves kislány osztja az észt nálatok? Az kemény... Valahogy sürgősen le kéne állítanotok a húgodat. 17-18évesen még rosszabb lesz, ha így folytatja. És akkor nem csak az öcséd lesz elrontva, hanem ő is...
2011. dec. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A helyesírást akkor nem nézem:)

Egyébként szerintem azt kéne csinálnotok, hogy leültök hárman vagy négyen(apukátokkal) beszélgetni. Ami a legfontosabb, hogy ha szeretne egy játékot az öcsétek akkor a szüleiteknek kell eldönteni, hogy megkaphatja-e, és nem a húgodnak, de nem is neked. Apukátok nem tud hatni húgodra? Próbáljatok vele beszélni, hogy ez így nem lesz jó. Hisztivel semmit nem lehet megoldani. A kicsi érdekeit is szolgálja, hogy normális fiatal váljon majd belőle.

Sok szerencsét!

2011. dec. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
apám is azt csinalja mint èn, csak magamat ho tam feel pèldának :-) (mármint AZ öcsémmel)... hugomra meg nem tudnak hatni, de ha bunkó ugy let van szidva, hogy csak NA... ilyenkor idegesen, ajtōt csapkodva beviharzik a szobájába...
2011. dec. 27. 01:15
 5/8 bánomisén ***** válasza:
Miért hagyják a szüleid, hogy egy 12 éves taknyos fruska uralkodjon a családban? Neki a tanulás a dolga és esetleg babázhat szabadidejében. Rendezzék le a hugodat, magyarázzák el neki, hogy mi az ő feladata a családban, aztán jöhet a többi gyerek rendbe rakása. Már akit kell.
2011. dec. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A húgodnak két hatalmas pofon kéne,és mindjárt másképp viselkedne.Ha meg rendőrséggel fenyegetőzik,akkor oda kell adni a mobil,hogy "rajta! Hívd fel őket" Utána hívj fel egy bentlakásos intézetet is ahol megtanulja hamar,hogy a viselkedése nem elfogadott..Hamar megváltozna a húgod is..
2011. dec. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A szüleim jōl nevel(né)nek, lásd én is normális vagyok"

ami az egyik gyerek esetében jó nevelés, nem feltétlenül az a másiknál. Az alapján, amit írtál, a húgod nevelésével van a fő probléma. Minden bizonnyal rendben van az az értékrend, amit a szüleid akarnak adni neki, de valamiért nem hatékony, ahogy átadják. Persze, az is lehet, hogy el van túlozva a dolog. Egyszerűen egy rossz korszakát éli, és ennek kellemetlen következményei vannak a családra nézve.


Hogy te mit tehetnél? Nehéz kérdés, mert a felelősség elsősorban a szüleidé. Nyilván ha valamibe értelmesen bele tudsz avatkozni, azt megteheted, de nagyon nem szerencsés, ha bármit a szüleidnek keresztbeszervezel. Első közelítésben azt ajánlom, hogy a szüleiddel (vagy mindkettővel, vagy ha az egyikük a domináns, akkor vele) beszéljétek át, hogy mit tehettek. Találjátok ki, hogy mi a cél, és ennek elérésére alakítsatok ki valamilyen stratégiát, és azt kövessétek konzekvesen. Ki fog derülni gyorsan, hogy a szüleid mennyire nyitottak a megoldás keresésére.

2011. dec. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

pofon, az tényleg a helyére billentené!


meg mondjátok csak meg neki hogy oké, akkor az öccse mindent megkaphat amit ti nem adtok meg neki, de csakis a saját pénzéből! akkor át fogja értékelni a helyzetet!


illetve hagyjátok, hadd hívja ki a rendőrséget! vagy ráncigáld el a fülénél fogva, miközben ezzel fenyegetőzik, vidd be a rendőrségre hogy "most pofázz"

2011. dec. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!