Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ferenczi - Ferenczy melyik...

Ferenczi - Ferenczy melyik szebb? Melyik mutat jobban?

Figyelt kérdés
mondjuk Istvánhoz.
2013. márc. 25. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Manapság már vezetéknevet választanak a keresztnévhez? :)


Egyébként nekem nem tetszenek az Y-ok a nevekben

2013. márc. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Ferenczi
2013. márc. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

Ferenczy.ez nekem olyan grófosan hangzik! :D

szerintem ez hangzik jobban :)

2013. márc. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Nagyapámat Ferenczy Istvánnak hívták. Apámat Ferenczi István. Anno annak idején amikor megszületett és anyakönyveztetni akarták, az akkori politikai helyzet miatt nem anyakönyveztették y végződéssel a nevét. Mivel a munkáspárt nem tűrte el a nemesi rangot.. Bár nagyapám nem volt nemes, munkásember volt, akárcsak az ő apja és annak apja. Valószínű hogy nagyon-nagyon régen egy nemesembernek a jobbágya lehetett egy ükősöm..

Pár év lehetősége lett volna apámnak újra felvenni az eredeti nevét, de már megszokta az i végződést. Ahogy az én nevem is i-vel végződik

2013. márc. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Ferenczi.

Bár erről az "y"-problémáról még vicc is született:

50-es évek, Magyar Néphadsereg:

A politikai tiszt elmagyarázza, hogy miért a burzsoá restauráció és a klerikális reakció maradványa az y-os név, majd felteszi a kérdést a századnak, hogy van-e olyan katona, akinek y-végű a vezetékneve, és nem is akar rajta változtatni. Egy katona előlép.

- És hogy hívják magát honvéd?

- Alezredes elvtársnak jelentem, Nagy Józsefnek.

:))

mindamellett nem szivesen viselnék olyan nevet, amiről tudom, hogy sokaknak az osztálytársadalmak világa jutna eszébe, lévén magam egy tőrül metszett plebejus, már-már anarchista grófivadék vagyok:)))

2013. márc. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

y-nal, az enyémnek is az a vége, és I-nek kell ejteni :)


(azért írom, hogy nem Nagy meg stb. :) )

2013. márc. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

A régi nemesek nevei végződtek y-ra.

Ha ennyire sznob vagy, hogy Ferenczyre akarod változtatni a neved, akkor a keresztnevet is változtasd Taszilóra. Így lenne stílszerű.

2013. márc. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Vezeteknevet igy nem lehet választani, ne is haragudj. Max Ferenci lehetne. A régies irasmodot, illetve Y-t csak akkor engedélyezik, ha a felmenok között szerepelt az adott nev.
2013. márc. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%
Nekem Ferenci-ként jobban tetszik.
2013. márc. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 23:13

"Anno annak idején amikor megszületett és anyakönyveztetni akarták, az akkori politikai helyzet miatt nem anyakönyveztették y végződéssel a nevét. Mivel a munkáspárt nem tűrte el a nemesi rangot.."


Ez mikor volt?

Mert a mi családnevünk is cz és y, és ebből a rokonságból mindenkinek így anyakönyvezték a nevét. Pedig elég kiterjedt a rokonság és ha nem is minden évben született ilyen vezetéknevű gyerek, de legalább minden 3 évben.

Egyiküknél sem volt sohasem gond, hogy cz és y van a nevében, ugyanúgy anyakönyvezték, mint az apját.

Az én nagyapám még az 1900 előtt született, mind az ő gyerekei (2 házasságból), mind az unokái, a fiútestvéreinek a gyerekei és unokái is minden ellenvetés nélkül cz y-osan lettek anyakönyvezve.

2013. márc. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!