Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Dzsenifer tényleg roma név?

A Dzsenifer tényleg roma név?

Figyelt kérdés
Régen még volt egy Dzsenifer nevű szobatársam, teljesen magyar volt, semmi roma viselkedés nem volt benne, és eldöntöttem még akkor, hogy az egyik lányomat így fogják hívni, mert nagyon megtetszett a név, ez azóta is tart. Minden ismerősöm aki eddig megkérdezte, hogy mi lesz a baba neve, és válaszoltam, azt mondta, hogy az roma (csúnyábban kifejezve) név, és hogy ne csesszek ki ennyire a kislányommal. Ti sem adnátok ezt a nevet a kislányotoknak? Nekem nagyon tetszik, de nem szeretném,hogy a lányomat ezért csúfolják kiskorában. Van olyan szülő aki ezt a nevet adta a lányának és tud róla, hogy gondjai voltak emiatt az iskolában? Arra is gondoltam, hogy adnék neki egy második nevet, hogy legyen lehetősége választani, ha esetleg nem szeretné majd ezt használni, másodiknak pedig Molli lenne. Szerintetek ez a kettő mennyire passzol össze?
2013. márc. 24. 18:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%

Nekem inkább feltűnési viszketegségben lévő anyukák jutnak eszembe róla, mert azok adnak a gyereküknek ilyen neveket.

Aztán amikor már nénizik őket, akkor jön, hogy hazudnak a nevükről.

Rengeteg ilyen ismerősöm van. Letagadja a saját nevét.

2013. márc. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

Dzsenifer név eredete:


Jenniferként írják és angol eredetű név.

Magyarosított változata a Dzsenifer.


A cigányoknak hazájuk sincs, nemhogy nevük.

Ezért vesznek fel olyan neveket mint Nintendo vagy Fészbuk.

2013. márc. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

nem roma, de sok cigány nevezi el így a gyerekét. minden ilyen szappanopera és erősen külföldi hangzású név hallatán becsúszik a gondolataim közé, h az illető esetleg kisebbségi.


DZS-vel meg különösen borzalmas. van egy halom szép név, ami nem idegen a magyar fülnek, és büszkén viselheti még 70 évesen is.


ne adj a lányodnak támadási felületet, sztem keress neki valami szokványosabb, magyarosabb hangzású nevet.

2013. márc. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%

Csűrhetjük-csavarhatjuk, a romák nevezik döntően "Dzsenifernek" a gyereküket.

És cici így leírva.... Igen, így roma (romák által használt) név.

És elmondhatom az őszinte véleményemet? Ha már ezt akarod, legalább a második neve ne Molli legyen... Szerintem valami semlegesebb, kevésbé megosztó, és magyar nyelvterületen használatos név legyen legalább az egyik...

2013. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
mármint "ciki"
2013. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, hát a Dzseniferről sikerült elég szépen lebeszélni. A mollit azért választottam másodiknak, mert az egy rövid és szép név, és a hosszú név után, általában érdemes rovidet adni, hogy még se aludjanak be az emberek amíg elmondja a nevét, főként azért mert a vezetéknevünk is elég hosszú. Köszönöm a válaszokat, a Molli második névként marad, de elsőnek keresünk valami mást :-)
2013. márc. 25. 05:52
 17/17 anonim válasza:
100%
kelta eredetű név, jelentése: fehér úrnő
2013. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!