Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Dzsenifer tényleg roma név?

A Dzsenifer tényleg roma név?

Figyelt kérdés
Régen még volt egy Dzsenifer nevű szobatársam, teljesen magyar volt, semmi roma viselkedés nem volt benne, és eldöntöttem még akkor, hogy az egyik lányomat így fogják hívni, mert nagyon megtetszett a név, ez azóta is tart. Minden ismerősöm aki eddig megkérdezte, hogy mi lesz a baba neve, és válaszoltam, azt mondta, hogy az roma (csúnyábban kifejezve) név, és hogy ne csesszek ki ennyire a kislányommal. Ti sem adnátok ezt a nevet a kislányotoknak? Nekem nagyon tetszik, de nem szeretném,hogy a lányomat ezért csúfolják kiskorában. Van olyan szülő aki ezt a nevet adta a lányának és tud róla, hogy gondjai voltak emiatt az iskolában? Arra is gondoltam, hogy adnék neki egy második nevet, hogy legyen lehetősége választani, ha esetleg nem szeretné majd ezt használni, másodiknak pedig Molli lenne. Szerintetek ez a kettő mennyire passzol össze?
2013. márc. 24. 18:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi köze a roma névhez, csak sok roma ad ilyen neveket a lányának, szerintem azért élnek sokan ebbe a távhitbe. Én azért nem adnám lányomnak ezt a nevet mert egyszerűen nem tetszik a név.
2013. márc. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Ez ugye valami amerikai név magyarosítva, szóval egyrészt hülyén néz ki leírva, másrészt tényleg a romák szokták adni. A Dzsenifer keresztnévről nekem legalábbis rögtön a Kolompár, vagy a Lakatos vezetéknév ugrik be.
2013. márc. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Akiket ismerek egy se roma.Meg különben is mit törődsz mások véleményével,neked tetszik és kész.
2013. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is az.....
2013. márc. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem cigány név, de azok használják. Volt egy barátnőm, akit így hívtak, csak ő J-vel írta. Neki viszont a szülei közül az egyik valóban cigány volt, de úgy éltek mint a normális emberek, és úgy is viselkedtek. Jennit sok cikizés érte ezmiatt, ráadásul a temperamentuma is hasonlított kicsit a cigányokéhoz. (pl. kiabált az utcán, csicsásan öltözködött, stb..) de sosem lopott és megbízható volt minden téren.


Egyébként én sem adnám ezt a lányomnak. De nem a cigányok miatt, hanem mert vannak ennél a névnél szebb nevek, mint pl. Rebeka, Ella, Jázmin, stb..


A második név egyébként jó ötlet :) Másrészt ha nagyon ragaszkodsz a névhez, akkor ne érdekeljen hogy ki mit mondd. A párodnak és neked tetszen. ennyi a lényeg!:)

2013. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem roma név, hanem romás.
2013. márc. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem roma név, hanem angolszász, illetve egész pontosan kelta eredetű.

Nálunk azért tartják cigányosnak, mert ők kezdték el a gyerekeiket ilyen neveken hívni, ennyi.

2013. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
én gyakran hallom, hogy kutyásoknak a kutyáját dzsenninek hívják :S
2013. márc. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Van egy csaj a sulinkba aki nem roma de így hívják. De ő J-vel írja a nevét.

Én személyszerint nem adnám egy gyereknek se. Úgy gondolom, hogy azért romás néve mert külföldről behozott név és azok eléggé feltűnőek/kihívóak vagy nerm tudom, hogy mondjam. És általában olyan neveket a romák szoktak adni a gyereknek.

2013. márc. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szép név, csak többnyire cigányok adják a gyerekeiknek, mint ahogy a Máriót is. Egyik rokonunk ezt a nevet adta a fiának és fogtuk a fejünket.
2013. márc. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!