Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mérges vagyok a kialakult...

Mérges vagyok a kialakult helyzet miatt, de nem tudom jogos. E az érzés?

Figyelt kérdés

Az egész egy éve kezdődött mikor a férjemet "kirúgták " a munkahelyéről(igazából rá is játszott mert a főnökkel eléggé nem értettek egyet, rivalizáltak kinek van igaza bizonyos dolgokban,igazán megutálták egymást)...egy állást talált ami messze volt a lakhelyünktől és így albérletbe költöztünk....2 nagyon kicsi gyerekkel, full egyedül estig, rokonok messze, barátok sehol, ismerkedni nem lehet,anyagilag szarul(két lakást tartottunk fent,minden hónapban csak ment a pénz)éltünk/tengődtünk...

most sikerült eladni a lakást és így lehetőségünk nyílik építkezni (ez sem 2 perc) és én utálok már ott élni ahol élünk....a fő gond hogy az alattunk élő néni elég fontoskodó és állandóan szól a gyerekek miatt ( lehet hogy van hangoskodás de próbáljuk kordába tartani, átlagos 2 gyerekes család vagyunk nem a sátán fiai hogy állandóan szóljon nekünk valamiért...ráadásul meyünk le tök normálisan a lépcsőházba és csak kint terem, meg mindenhol ott van...borzalom...)a többi lakó is enyhén szólva neveletlen (nem köszönenk) de ez a legkevesebb, ez nem is érdekelne..

Ma este pont emiatt veszünk össze a férjemmel.......

szóval nekem görcsbe van már a gyomrom az itt létből, ameddig építkezünk addig is szeretnék már az elmúlt egy év nehézségi után kicsit nyugodtabb, békésebb helyen élni,tényleg utálok itt lenni, teljesen lelomboz, olyan vagyok már itt mint a partra vetett hal, egyáltalán nem találom a helyem.......

férjem mondta hogy óóó! hát akkor sokat fogunk bukni, bírjuk ki...(amit buknánk max 2 havi kaució az új helyen ahová költöznénk, innét vissza kapnánk mert már letelt az egy év......mondjuk kicsit kifestenénk magunk után, az olyan 20 ezerből meg van)...

Ez közel sem akkora összeg amit amiatt buktunk mert elsiette a dolgokat az előző munkahelyén, ráért volna kekeckedni a főnökkel amikor már lett volna állása....

ráadásul ha az előző lakhelyünkön maradunk már rengeteg pénzt megspórolhattunk, szóval elenyésző amit buknánk a költözéssel ehhez képes, ő mégis ezen kattog, holott amikor neki nem volt jó ő nem nézte az anyagi következményeket csak fejest ugrott....most hogy nekem nem jó akkor persze várjunk....


nem tudom mennyire jött le mi a problémám ? és hogy szerintetek érthető-e ha már türelmetlen vagyok ?


2013. márc. 22. 22:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Olvastam a válaszokat...nekem teljesen más dolog ugrott be. Mi lenne ha néznél máshol albérletet, esetleg közelebb ahhoz a helyhez ahol építkezni fogtok. Kikalkulálod a felmerülő összegeket és egyik este nyugodtan elmondod a férjednek, hogy min gondolkodtál mostanában. Mi lenne ha ide-oda költöznétek, ez ennyi meg ennyi lenne pénzben és itt te jól éreznéd magad, ami által ő is! Persze én a végén hozzá tenném, hogy neked mi a véleményed róla, azt is szívesen meghallgatom. Próbáljatok közeledni egymás dolgaihoz, az nem vezet megoldásra, ha felhánytorgatjuk a régi dolgokat ("bezzeg én veled voltam").

2013. márc. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
22%
Szerinted csak neked nehéz? A férjed reggeltől estig dolgozik, meg még te is szívod a vérét. Gondolkozz el, hogy jobb lesz-e, ha a férjed keres valami megértőbb nőt, te meg kereshetsz új albérletet. Legyél már kicsit megértőbb, értetek dolgozik.
2013. márc. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tehát egy új helyen laktok, amit nem szeretsz és ahogy leírod nem is próbálsz meg semmit tenni annak érdekében, hogy jobban érezd ott magadat.

Mi az, hogy nem lehet ismerkedni. Én olyan helyet még nem találtam, ahol nem lehet ismerkedni, pedig sokfelé éltem már. Akaraton múlik csak.

Miért kell két lakást fenntartani? Ha albérletben laktok huzamosabb ideig, akkor adjátok ki a lakásotokat, ahol nem laktok és máris kiadás helyett bevétel lesz.

A leírásod alapján sokkal kisebb problémáitok vannak, mint a legtöbb családnak manapság. Nem siránkozni kell, hanem megkeresni a lehetséges megoldást. Különben rámegy nem csak a te, meg a férjed élete, de a két kicsié is. Legalább rájuk gondolj.

2013. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!