Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feláldoznátok az életeteket a...

Feláldoznátok az életeteket a feleségetekért?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 21:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Hát, nincs feleségem, nő vagyok, de férjnél sem vagyok, szóval kicsit másképpen tudom csak megválaszolni.


Ha ezalatt a halálra gondolsz, akkor természetesen létezik az az ember, akiért bármit, de erősen kétlem, hogy bárki tudna egy ilyen áldozat árán boldog életet élni és talán ez is hasonlít egy kicsit a gyerekvállaláshoz, mint életet adni, ott pedig nekem van egy olyan szabályom, hogy ne adj olyan életet, amit senkinek sem kívánsz. Szerintem ez itt is érvényes.

2013. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

És te a férjedért?

Nem tudok ilyen helyzetet elképzelni.

A házastársak vészhelyzetben sok mindent megtesznek egymásért. De azt senki nem tudja, hogy adott szituációban hogyan fog viselkedni. Lehet, hogy éppen az ellenkezőjét teszi annak, amit előzőleg elképzelt.

2013. márc. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
A szó szoros vagy a szó átvitt értelmében beszélsz az élet feláldozásáról? nem derül ki, pedig nem mindegy
2013. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is felesleges elméletben ilyenről beszélni. Mert nyilván, aki feláldozza magát valakiért, az többnyire nem számol azzal, hogy ő maga belehallhat, mert amikor csinálni kell, nem ezen gondolkozik, csak cselekszik. Aztán vagy megússzák mindketten, vagy nem.
2013. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Vagy nem életáldozatra gondolsz, hanem a terveidre?
2013. márc. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan a helyzet mint az akció filmekben hogy vagy Én vagy Ő, akkor csak őt helyezném előtérbe.. még akkor is ha pár éven belül már más hapsija lenne, és idővel feledésbe merülne a tettem

20/F

2013. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok. Imádom a férjemet, ha kell a fél vesémet is odaadnám neki, de az életemet nem áldoznám fel.

1 valaki van csak akiért képes lennék meghalni is, ha ezen múlna hogy ő élhessen. Ő pedig a fiam. Ha a fiam úgy maradhatna életben hogy az én szívem kéne neki, akkor 1 percet sem gondolkodnék. Nincs borzalmasabb kín annál ha a saját gyerekünket túl éljük..

40/N

2013. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Buta kérdés, ne haragudj. Attól, hogy feláldozom az életemet érte, mennyivel lesz jobb neki? Se nem gyógyul meg tőle,se boldogabb nem lesz, legfeljebb megözvegyül. Életében kell segíteni, ahogy lehet, nem pedig azt mondani neki: Na, élj csak anyukám,én majd meghalok érted/helyetted. Természetesen ösztönösen más a helyzet ha egy vészhelyzetben kellene megmenteni, pld. tűzből kimenteni. Olyankor az ember nem mérlegel, teszi a dolgát, amibe bele is halhat.
2013. márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%
Én egyszer feláldoztam az életem -igaz az csak egy álom volt... Mármint nem haltam meg egyszerre csak idővel mert belebetegedtem... Feláldoztam magam és utána a férjem mégis hátba támadott és továbbra sem adta meg amit ígért (törődést, szeretetet, szerelmet)így belebetegedtem nem én voltam bántam a rossz döntésem és belehaltam... Jó ez csak egy álom volt...
2013. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

9-es vagyok- a gyerekeimért képes lennék meghalni has pl. tudnék nekik segíteni valamilyen szervemmel tuti megtenném. előtte írnék nekik levelet, mert még kicsik és megírnám fentről is vigyázok rájuk...


Álmomba is miattuk döntöttem úgy ahogy- de ők sem voltak boldogok utána sem.

2013. márc. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!