Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik egy...

Szerintetek létezik egy életen át tartó szerelem és boldog házasság?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt a férjemmel. Közös gyermekünk is van. Mégis úgy érzem, nem vagyok boldog... Nagyon szerelmesek voltunk, most mégis úgy érzem valahol, valamikor elveszett ez az érzés.

Aki járt hasonló cipőben, javult vagy rosszabb lett a helyzet az idő elteltével?


2013. márc. 21. 17:28
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Mi is kb. úgy vagyunk, mint a 2. válaszoló. Mi 8 éve vagyunk együtt. A lángolás már annyira nincs meg, de az biztos, hogy a férjem nélkül nem tudnám elképzelni az életemet...
2013. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Létezik, de küzdeni kell érte. Ha nem tesztek ellene, elmúlik a szerelem, ez értelemszerű.


Szerintem ha csak ülsz és vársz, nem fog javulni a helyzet. Viszont ha te és a férjed is úgy érzitek, hogy megér egy próbát, akkor jó eséllyel meg tudjátok menteni a házasságotokat. Törődés, odafigyelés, a dolgok átbeszélése, közös programok, közös elfoglaltságok, közös érdeklődési körök tudnak segíteni.

2013. márc. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem létezik, de kevesen találják meg. Én nem találtam meg szintén.

Olvastam egy statisztikát, a magyar férfiak 34 %-a teljes hatalmat akar a családban mondjuk úgy tiszta terror a családi élet, 30 % karrierista, aki nem akar családot majd egyszer vagy akkor sem, 19 % normális családi életre vágyik. A többit nem sorolom. Ilyen körülmények között csak kevesen jutnak hozzá egy normális társhoz.

2013. márc. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Hol olvastad, ez tökjó, én is elolvasnám.:)
2013. márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezért sokan naivnak és butának gondolnak, de én állítom hogy létezik. Igaz, tenni kell érte, sokat-sokat-sokat (pont emiatt olyan ritka, sokan nem tesznek érte semmit, belekényelmesednek a kapcsolatba), de megéri.
2013. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen!!
2013. márc. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is van ilyen, csak jól meg kell gondolni, hogy kivel jön össze az ember, nem szabad akárkihez hozzákötni az életünket, mint sokan, akik mér pár hónap múlva eljegyezték egymást. Amúgy ritka a normális ember, így ritka a normális kapcsolat is, de létezik, ez biztos.
2013. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 yuda ***** válasza:
100%

Többen írták, bár nem olvastam mindet el, de valójában az történik, hogy kezdetben a szerelem megy magától, szinte semmit nem kell tenni érte.

Későbbiekben sokan ott rontják el, hogy azt szeretnék, hogy így maradjon, mert kényelmes. Nem ápolják, nem gondozzák..elkényelmesednek, nem fordítanak egymásra koncentrált időt...

Megmagyarázzák, hogy a gyerek miatt, munka miatt és persze ebben van igazság is, de csak részben. Ilyenkor már mismásol az ember. Elkendőzi az igazságot.

...és egyszer csak azt veszik észre minden kihűlt.

Az ilyen emberek úgy fogják megfogalmazni, hogy bizony savanyú a szőlő..minden szerelem véget ér egyszer stb. Ostobaság, de mindig van aki bedől ennek, hiszen tömeges jelenség.


És! Akkor a lényeg: vannak akik képesek áldozni és minőségi időt együtt tölteni a párjukkal. Olyan ez, mint a kert. Ha magára hagyod, akkor elgazosodik. Nem ápolod, a végén tönkremegy.

Magától nem működnek a kapcsolatok, tenni kell értük és nem csak hányaveti módon, hanem tudatosan ápolni, gondozni. Figyelmesnek lenni, udvariasnak, kedvesnek ..és a kapcsolat folytonosan meg fog újulni.


Ismétlem: a szerelem kezdetén gyakorlatilag szinte magától folyik a dolog. Érzelmek plafonon..de ez nem így működik a későbbiekeben. Ha okos vagy, akkor belátod, hogy tenni kell érte és a befektetetett idő kamatosan megtérül.


Szomorú statisztikai adat,hogy az átlag családban 10 perc napi mennyiséget is alig beszélnek az emberek egymással. Ezután miért csodálkoznak?


Nem kell megmagyarázni, miért alakult így. A lecsúszás soha nem egyik napról a másikra történik. Van ebben sok hibás döntés és sok mulasztás.

Fel kel ismerni a hibát és helyre lehet állni, ha még nem késő.

2013. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva; amióta minden háztartásban van legalább 1 TV, egyre kevésbé létezik. Ahogy azt az előttem szóló nagyon szépen kifejtette, az emberek (párok) keveset törődnek egymással. Én későn találtam meg az igazit, túl a negyvenen, túl egy elrontott házasságon és két leánygyermeken, akik ma már felnőttek, a saját életüket élik. A jelenlegi párom tanított meg rá, hogy a "szeretlek" szó nem férfiatlan, nem nyáladzás egy férfi szájából, és hogy a kapcsolatokat napi szinten ápolni kell. És láss csodát, tizennégy év után is fel-felcsap a láng, és ha olykor nem is ég olyan hevesen, a parázs akkor is ott nyugszik, készen arra, hogy akármelyik pillanatban elhamvassza a hétköznapok apró nyűgeit. Mert ezek az apró nyűgök ülepednek rá a szerelemre, úgy, hogy a végén az ember már nem is emlékszik, hogy tulajdonképpen miért is vannak együtt.
2013. ápr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

NA ná hogy van!!!

Csak tudni kell hogy hogyan lehetne feldobni a házasságotokat! Meglepetések, ajándékok stb. Nagyon sok módszerrel bolgdog lehetsz :)) Sok sikert :))

2013. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!