Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes szülők annyira önzőek, hogy ha nekik nem volt valami, akkor a gyereküknek se legyen?

Figyelt kérdés

Dolgoztam, és összespóroltam az egyetemre egy laptop árát, mert ugye manapság egyetemhez ez elengedhetetlen, pláne, hogy minden anyagot internetre tesznek fel.

És itt jött a probléma.

Anyám és apám teljesen kiakadt, hogy mi képzelek magamról, ilyen felesleges kiadást, nekik nem volt még laptopjuk és nem is kellett az egyetemhez.

Apám el is akarta kobozni, mire én rávágtam, hogy attól, hogy neked nem volt, nekem még lehet, ne legyen ennyire önző. Vagy végezzen el úgy egy egyetemet, hogy csak a könyvtári fizetős gépet használhatja, vagy még azt se.

Erre lebunkózott.


(én voltam a bunkó?=/)


De egy csomó mindennel ezt csinálják, és láttam már máshol is példát erre. "Ha nekünk nem volt amikor fiatalok voltunk, a mi gyerekünknek se legyen."


Mire jó ez nekik?


18/L


2013. márc. 19. 16:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hála az égnek én még ilyen szülőt nem láttam. Mi párommal mindhárom gyerekünknek egyszerre vettünk kis notebookot, igaz önző módon a rendes gépüket cseréltük le vele, mert azok nagyon ették az áramot. :)
2013. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
kevesebb forrásmegjelöléssel = ez a kevesebb "több" akart lenni :)
2013. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Már 10 éve is szövegszerkesztve kellett mindent leadni, nemhogy most. Laptop, net nélkül meghal az ember a felsőoktatásban, sőt már a mindennapi élethez is szükséges. A könyvtár nincs nyitva este, ráadásul nincs annyi könyv sem, hogy mindenkinek jusson.

Egyébként szerintem a könyvtárban ingyen van a net, ha beiratkozol, de egyrészt van nyitvatartás, másrészt meg a saját gép azért mégis jobb, azon tárolhatod az anyagaidat, cipelheted, csomó helyen, vasútállomásokon is van már wifi, éttermekben, azért ne ragadjunk már le a középkorban. Esetleg más egyetemista szülőkkel össze kellene őket hozni, mert ez tényleg az az eset, amikor ők az önzőek.

2013. márc. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Emellett, ha nincs géped, hogy veszed fel hajnali 6-kor a tesit, mikor mindenki lecsap rá az első percben? Vagy hogy gépeled be a diplomadolgozatodat? A könyvtárban?
2013. márc. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szakemberek is azt vallják, hogy ma az alapvető intelligenciához hozzátartozik a számítógép (okosteló, notebook, tablet).


Szóval a szüleid lehet, hogy diplomások, de egyszerű világban élnek, a saját kis világukban (nem bántásból).

2013. márc. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez inkább tőlük bunkóság.
2013. márc. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem haladtak a korral, és úgy tűnik el sem fogadják, hogy megváltoztak az idők.

Ebben nem is az a szomorú, de azok az emberek gondolnak folyton a múltra, és élnek asszerint, mint ahogy 30 évvel ezelőtt, akik nem szeretik a jelenüket.

2013. márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!