Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes szülők annyira önzőek, hogy ha nekik nem volt valami, akkor a gyereküknek se legyen?

Figyelt kérdés

Dolgoztam, és összespóroltam az egyetemre egy laptop árát, mert ugye manapság egyetemhez ez elengedhetetlen, pláne, hogy minden anyagot internetre tesznek fel.

És itt jött a probléma.

Anyám és apám teljesen kiakadt, hogy mi képzelek magamról, ilyen felesleges kiadást, nekik nem volt még laptopjuk és nem is kellett az egyetemhez.

Apám el is akarta kobozni, mire én rávágtam, hogy attól, hogy neked nem volt, nekem még lehet, ne legyen ennyire önző. Vagy végezzen el úgy egy egyetemet, hogy csak a könyvtári fizetős gépet használhatja, vagy még azt se.

Erre lebunkózott.


(én voltam a bunkó?=/)


De egy csomó mindennel ezt csinálják, és láttam már máshol is példát erre. "Ha nekünk nem volt amikor fiatalok voltunk, a mi gyerekünknek se legyen."


Mire jó ez nekik?


18/L


2013. márc. 19. 16:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ismertek hasonló történeteket?
2013. márc. 19. 16:17
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A szülők nem bírják megérteni, hogy más világban élünk.

Most ha könyvtárba szenvedsz elmegy az egész napod. Laptopon otthon beütöd és kész is.

Én nekem a szüleim nem ilyenek, nem maradiak.

Nem te voltál a bunkó! Csak ők maradiak.

2013. márc. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Konkrétan kijelentették, hogy könyvtár se kell, mert minek kell gép, ha ott vannak a könyvek....
2013. márc. 19. 16:25
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa szüleid vannak. A korodból ítélve maximum negyvenvalahány évesek lehetnek, és úgy viselkednek, mint egy besavanyodott nyolcvanéves. Ez nem önzés, hanem szimpla butaság.
2013. márc. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az akkor volt, most meg most van.

Igazad van, a laptop manapság megkönnyíti az ember dolgát (már ha nem csak fészbúkozik rajta egész nap), amiért régen órákat kellett csücsülni a könyvtárban, azt most 3 perc alatt megtalálod a neten.


Azt nem tudom, mennyire voltál bunkó, ez hangsúlytól és a választott szavaktól függ :)


Igazából ez nem akarnak rosszat, egyszerűen csak nem tudnak belegondolni abba, hogy ami nekik jó volt, neked miért nem. Nem fogják fel, mekkorát változott a világ.


Ne haragudj rájuk, hanem higgadtan magyarázd el.

2013. márc. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

ja hogy könyvek... ha minden könyvet megvennék, akkor egy félévben elkölteném a laptop árát..


sajnos vannak ilyenek, sok jót ne várj tőlük

2013. márc. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén egyetemen nem nagyon lehet létezni.Nálunk pl van olyan gyakorlat,ahova be kell vinned a laptopodat és azon csinálni a feladatokat.Akinek nincs,az meg 4 órán keresztül körmöli,hogy mikor mit kellett csinálni és utólag le kell adnia.

Szóval a szüleidet ki kellene okosítani,hogy nem úgy van mint régen.

2013. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik, hogy akkor ne használjanak villanyt, mert az ük- vagy dédszüleiknek csak a tűz meg a gyertya jutott. Sőt, mossanak kézzel, például.

Tudom ez bunkóság lenne, biztos ezt mondanák rá.


Igazából szerintem az a baj, hogy nem ismerik a mai egyetemek elvárásait, melyek többnyire már ahhoz igazítottak, hogy mindenkinek van internet-hozzáférése, ebből kiindulva úgy sejtem, hogy például egy anyagot is rövidebb idő alatt kell leadni, vagy kevesebb forrásmegjelöléssel, mint akkor, amikor csak a könyvek voltak.

2013. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Na de a lényeg itt az, hogy dolgoztál és összespóroltad ará valót.Ha tőlük kérnél rá pénzt, még érthető lenne, ha van némi kifogásuk, mert drága, stb.Na de a saját keresetedből sem vehetsz, az azért már túlzás.
2013. márc. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Vannak esetek amikor elfogadható a "nekem sem volt érv!" például amikor egy ötéves mobilért hisztizik, mert van ilyen is.


Ebben az esetben teljesen igazad van, az internet a legegyszerűbb módja,hogy megszerezd a szükséges anyagot egy egy beadandóhoz és az egyetemi professzorok is gyakran emailben küldik ki a még szükséges anyagot vagy ott egyeztetik a dolgokat a diákjaikkal, gondolok itt bármire, tanteremváltozástól kezdve gyakorlattal kapcsolatos dolgokig.

Próbáld megértetni a szüleiddel,hogy ez egy szükséges és hasznos dolog, ami nélkül nehezen boldogulnál egyetemen.

2013. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!