Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg édesapámat?...

Hogyan győzzem meg édesapámat? Ti mit tennétek? 16/L

Figyelt kérdés
Egy eléggé nehéz gimnáziumba járok,most vagyok tizedikes.Én vagyok a legrosszabb tanuló az osztályban,pedig általánosban kitűnő voltam,semmi problémám nem volt a tanulással.Most is elég sokat tanulok,de egyszerűen kettest sem tudok összeszedni matekból.Kémia és fizika pedig kettes.A többi 4-es,5-ös.Tudom,hogy én nem vagyok hülyegyerek,és hogy ennél többre lennék képes.Utálom ezt az iskolát.Gyomorgörccsel megyek be minden nap,és mindig stresszelek,mert itthon is állandóan a veszekedés megy.Sokat voltam beteg,emiatt mindenki azt hiszi,lógtam,és megutáltak.Anyukám beleegyezne,hogy iskolát váltsak(egy könnyebb suliba mennék át,és tiszta lappal is indulhatnék),de apámmal mikor közöltem ordibált,sértegetett meg teljesen kiborított.Azóta eltelt egy kis idő,majd mégegyszer mondtam,hogy át akarok menni.Megint hatalmas balhé volt,fenyegetőzéssel stb..Nem tudom,most mit tegyek,most is a sírás kerülget,mert én nem bírom ebben az iskolában tovább!

2013. márc. 18. 18:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A középiskola gyakorlatilag teljesen felesleges, csupán "beugró" a felsőoktatásba, a szakmai képzésbe. Ha tudod, milyen pályán szeretnél tovább tanulni, nézd meg, hogy az elmúlt években miként változott a felvételi követelményrendszer. Azokat a tárgyakat, amik a pontot nagyban meghatározzák, azokat kell komolyan venned, és legyen egy nyelvvizsgád. Többletpontot jelent majd neked a beszámító tárgyakból az emelt szintű érettségi. Nézegesd a felvi.hu-t. Mellesleg a 9-10. osztály egyáltalán nem számít be a továbbtanulásba, inkább a 11- és 12. évet teljesítsd jobban, de azokból is elég azokat a tárgyakat, amik fontosak a felvételihez.


Elmondom az én történetemet:

A középiskolánál nekem feltétel volt az, hogy ne kelljen felvételizni. Így egy nem túl erős szakközépiskolába kerültem be. Az első két évben fontosnak találtam olyan tárgyakat is, amik egyáltalán nem számítanak be, pl. biológia, kémia, földrajz, ének-zene stb. Így utólag nagyon bánom, hogy erőt fektettem bele. Lett volna egy kettes csak azért, hogy meg legyen. Mikor nagyjából körvonalazódott bennem, hogy vagy villamosmérnöknek (ehhez matek és [fizika, vagy elektronika, vagy informatika] kell), vagy programtervező informatikusnak (ehhez matek és [informatika, vagy elektronika] kell) fogok tanulni, a matekra és az informatikára fektettem a hangsúlyt, valamint a fizikára, mert kellett egy természettudományos tárgy is. Az irodalom, nyelvtan, angol és történelem volt még fontos, de az is csak azért, hogy meg legyen az érettségi. Én bár középszinten érettségiztem, középszinten 60%-os töri, 61%-os matek (nem az erősségem, tudom...), 80%-os magyar nyelv és irodalom, 88%-os angol és 96%-os informatika eredményeket sikerült elérnem, amiből nekem csak a 61%-os matekra és 96%-os informatikára volt szükségem, a többit kb. dobhatom a kukába. Fizikából pedig az utolsó két évben 5-ös voltam. Nyelvvizsgám nem volt. Így 327 pontom lett a felvételihez, ami bár nem sok, de bőven elegendő volt a ~250 pontos felvételi ponthatárhoz. Fel is vettek a Debreceni Egyetem Programtervező Informatikus képzésére (államilag támogatott), amit első helyen jelöltem meg. Sikerült gyakornoki álláshoz is jutnom rögtön (PHP programozó, és nem ismerősön keresztül kerültem be), havonta átlagban 90.000 FT-ot keresek vele, ami egy gyakornoki pozícióhoz képest, főleg elsőévesként úgy gondolom, nem olyan rossz, legalábbis jelen helyzetben fenn tudom magam tartani, azóta sem az elszállásolást, sem a zsebpénzemet nem kérem, hogy finanszírozzák. Ezeket leszámítva 50.000 FT megtakarításom van havonta.


Azonban nem azt mondom, hogy az én módszerem a mérvadó, hiszen a felvételi rendszer rengeteget változhat. Ezt érdemes szem előtt tartanod. Nem másért tanulsz, hanem magadért, ezt jegyezd meg! Te tudod, hogy érdemes csinálnod.


Hogyan győzd meg apukádat? Nem fog menni, legalábbis kelleni fog 1-2 év, amíg beletörődik. Esetleg anyukád tudja meggyőzni. Az a nagy igazság, hogy te ebben a helyzetben nem tehetsz semmit sem.


Ha esetleg segíthetek neked valamiben, írj bátran :)


19/F

2013. márc. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy a szüleid veszekedése lehet a probléma. Így azt javasolnám, menj koleszbe. Suliból ne lógj! :).

Ha komolyabb helyre szeretnél menni, ahhoz erős gimi kell.

Kémiából meg nyugodtan kérdezhetsz!

2013. márc. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, 11-től kezdődik az egyetemre készülés (ha az érdekel), úgyhogy addig mindenképpen lépned kell, változtatni a dolgokon. Én a küzdelmet javasolom!
2013. márc. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!