Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy így viszonyul hozzám az anyám? [18/F]

Figyelt kérdés
Először is, tudjátok nagyon sokszor gondolkoztam, hogy feltegyek e egy kérdést ezen az oldalon, de végül úgy határoztam, hogy miért ne. Szóval, van az én kis családom-nevelő apám, anya és én. Anyám nem mondható az engedékenyebb fajtának, sőt..elég érdekesen tud viselkedni(szerintem).Tudom hogy 18 évesen még nem vagyok olyan érett, mint mondjuk egy 26 éves, de szerintem már kinőttem abból amit anyám csinál. Tudjátok, ha mondjuk el szeretnék menni bulizni(18 évesen szerintem miért ne bulizhatna az ember), ő 80%ban nem engedi meg.Amikor megkérdezem, hogy miért nem csak annyi a válasz hogy csak és kiabál teljes hangerőből, hogy hogy merem megkérdezni.Ha meg megpróbálok vele beszélni hogy azért mégis 18 évesen azért már nemkéne ilyen szigorban tartania, ő elkezd dúdolászni mint a filmekben az őrültek házában szoktak, mintha nem figyelne..De nem csak a bulik eltiltásában nyílvánul meg anyám, múltkor például 2 órán át(tényleg 2 órán át folyamatosan) kiabált velem mert nyekergett a székem..(persze nem emiatt kiabált végig, eljutott ő máshova is, hogy milyen köcsög vagyok, én meg csak néztem, hogy mivan?)és kitépte a netemet..a netemet persze mindenért kitépi, minden apróságért, már nem is tudom mit tehetnék amiért ne büntetne valamivel..Emellett minden 3. szava egy káromkodás, napi szinten szidja a szekrényt,minket, stb. most is itthon ülök szombat este, persze a haverjaim hívtak, hogy menjek bulizni de anyám leordított hogy hogy képzelem hogy el akarok menni..hát ez van, a netem is kb még 15 percig van meg addig gyors leírtam ezt a kérdést.Köszi ha végigolvastátok :)
2013. márc. 16. 21:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Idegbeteg hülye elmegyógyintézetbe na helye aki 2 órán át tud üvöltözni a senkin attól már bármi kitelik...
2013. márc. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Őszintén, az hogy azt mondanám neki hogy nem járok be suliba..akkor csak kiröhögne hogy úgysem lesz belőlem semmi..szóval sokat nem használna. Az a 20% az az amikor véletlenül nagyon nagyon jókedvében van valamiért és belemegy nagynehezen
2013. márc. 17. 20:20
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért szerintem, ha néhány napig kitartanál, az már nem lenne vicces. A baj sajnos az kérdező, hogy te magad sem vagy meggyőződve arról, hogy amit anyád művel, az valóban a személyes szabadságod durva megsértése. Emiatt nem is igazán mersz lázadni ellene, ő pedig érzi, hogy félsz tőle. Pedig helyetted senki nem fogja megvédeni az érdekeidet, és minél beletörődőbb vagy, annál rosszabb lesz.

Nem tudom készülsz-e továbbtanulni, vagy már egyetemre jársz? Ha az előbbi, akkor igyekezz olyan távoli iskolát választani, amilyet csak tudsz, és igyekezz minél előbb független önálló életet kezdeni anyád nélkül.

2013. márc. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Itt az lenne a jó ha minnél többen minnél több ötletet mondanánk a kérdezőnek, mert ő ismeri a saját anyját, ő tudja eldönteni melyik ötletben lát fantáziát.
2013. márc. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Viszont van egy javaslatom. Mi ne szidjuk a kérdező anyját, ő megteheti de rosszul eshet neki ha mi szidjuk.
2013. márc. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Anyai szemmel ilyesmik jutnak az eszembe:

Hol van egy férfi a családodban? Nevelőapudnak nincs a dologról véleménye, vagy csak kényelmes és nem szól bele? És a vér szerinti? Ő mit mond(ana)?

Amikor nincs "helyzet", meg kellene beszélnetek: milyen gyakran, kivel, hová, mennyibe kerülhet az a buli ahová mennél. A családok anyagi és lelki teherbírása bulit illetően nagyon különböző lehet, ezt kellene nyugodt körülmények között megbeszélnetek.

Végül egy talán túlagyalt vélemény: esetleg kezdesz "az apja fia" kategóriába kerülni anyudnál, és ez őt valamiért megrémíti, Te tudod van-e ilyen múltbeli sérelme apudtól.Ha igen, tisztázzátok, Te egy önálló jövendő felnőtt vagy , aki szereti és tiszteli az édesanyját, de kér tőle bizalmat és némi önálló döntési lehetőséget.(Igen a fiatal felnőttkorunk hibáihoz is jogunk van. Akik már megéltük, tudjuk, hogy általuk edződtünk és erősödtünk meg. )

Sok sikert!

2013. ápr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!