Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy így viszonyul hozzám az anyám? [18/F]

Figyelt kérdés
Először is, tudjátok nagyon sokszor gondolkoztam, hogy feltegyek e egy kérdést ezen az oldalon, de végül úgy határoztam, hogy miért ne. Szóval, van az én kis családom-nevelő apám, anya és én. Anyám nem mondható az engedékenyebb fajtának, sőt..elég érdekesen tud viselkedni(szerintem).Tudom hogy 18 évesen még nem vagyok olyan érett, mint mondjuk egy 26 éves, de szerintem már kinőttem abból amit anyám csinál. Tudjátok, ha mondjuk el szeretnék menni bulizni(18 évesen szerintem miért ne bulizhatna az ember), ő 80%ban nem engedi meg.Amikor megkérdezem, hogy miért nem csak annyi a válasz hogy csak és kiabál teljes hangerőből, hogy hogy merem megkérdezni.Ha meg megpróbálok vele beszélni hogy azért mégis 18 évesen azért már nemkéne ilyen szigorban tartania, ő elkezd dúdolászni mint a filmekben az őrültek házában szoktak, mintha nem figyelne..De nem csak a bulik eltiltásában nyílvánul meg anyám, múltkor például 2 órán át(tényleg 2 órán át folyamatosan) kiabált velem mert nyekergett a székem..(persze nem emiatt kiabált végig, eljutott ő máshova is, hogy milyen köcsög vagyok, én meg csak néztem, hogy mivan?)és kitépte a netemet..a netemet persze mindenért kitépi, minden apróságért, már nem is tudom mit tehetnék amiért ne büntetne valamivel..Emellett minden 3. szava egy káromkodás, napi szinten szidja a szekrényt,minket, stb. most is itthon ülök szombat este, persze a haverjaim hívtak, hogy menjek bulizni de anyám leordított hogy hogy képzelem hogy el akarok menni..hát ez van, a netem is kb még 15 percig van meg addig gyors leírtam ezt a kérdést.Köszi ha végigolvastátok :)
2013. márc. 16. 21:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ismerős,az enyém is ilyen volt.Nem normális a viselkedése.

Az enyém kezelhetetlen volt ,már 18 vagy,jogilag nagykorú,vagyis hazahozatni sem hozathat rendőrséggel,ha te elmész bulizni este valahová,míg 17 évesen megtehette volna.

Nincs más utad,mint az önállósodás és leszakadni otthonról minél előbb.

2013. márc. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Nem normális a reakció, de előfordul bőven. Nem tilthatja meg ugyanakkor már fedelet se köteles biztositani a fejed fölé - kivéve ha tanulsz.


Ez sarkalatos kérdés mivel ha nem tanulsz akkor vállalhatnál munkát. Itt jön be a mai helyzet hogy ma már egy átlagmunka nem elég arra hogy fentartsd magad. Két dolgozó ember kell manapság egy háztartáshoz és gyakran a szülők is segitenek a kezdéshez.

Azonban függeni valakitől szintén veszélyes, cseberből vederbe kerülhetsz, elkezdesz egy nővel közös életet és uralkodni kezd rajtad s ha nem hagyon akkor felszed egy gazdag pasit...


Szóval nem könnyű... A legépkézlábabb tanácson hogy probáld megkeresni a módját hogy kezelni tudd őt hogy kiharcolhasd a jogaidat. Ha nem tanulod meg akkor késöbbiekben a nőkkel kezdődhet hasonló elölről...

2013. márc. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ok nélkül üvöltözik, és büntet mindenért, akkor mit veszíthetsz, ha egyszer fellázadsz és üvöltözés nélkül, normális hangon közlöd: de, én most el fogok menni bulizni, feküdjetek le nyugodtan x órára itthon vagyok. Mi történhet? Lelő? Feljelent? Kizár a lakásból?

Ha anyád tényleg úgy viselkedik, ahogy leírod, akkor valószínűleg téged használ lelki "boxzsáknak". Ezt úgy értem, hogy mivel benned az ellenállás szikrája sincs meg, ezért az összes feszültségét rajtad vezeti le, mert máson nem tudja.

Azt hiszem, csak az első 2-3 alkalom lenne nagyon gázos, aztán rájönne, hogy kénytelen új alapokra helyezni a kapcsolatotokat. Ha ezt nem mered meglépni, akkor kénytelen leszel addig üldögélni otthon a kitépett nettel, amíg az első havi fizetésedből nem menekülhetsz el egy albérletbe.

2013. márc. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én ezt már megléptem, az eredmény az olt,hogy anyám órákig állt az ajtó előtt és csak nem lökhetem félre..a 4.ről meg nem tudok kimászni az ablakon
2013. márc. 17. 11:22
 5/16 anonim ***** válasza:

Szeretet miniszterelnökünk még mielött sms huszárrá avandzsált azt nyilatkozta: a szabadságot nem adják ingyen, nem adják ajándékba, a szabadság azoknak jár akik kiharcolják magunknak.


Ebben sajnos igaza volt...

2013. márc. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Oké hogy valakinek jár szabadság harc nélkül is. De akkor is mások kiharcolták nekik. Pl. ha nem hal meg 20 millió orosz a te jelenlegi szabadságodért akkor most fel se merülhetne az esti buli mert esténként kijárási tilalom lenne.
2013. márc. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20 millio orosz sokminden más mellett azért i smeghalt hogy Te esténként bulizni mehess. Elsőpörték elöled a nácikat akik az utcákon masiroztak s lelőték azt aki megszerezte a kijárási tilalmat. Hogy az anyáddal szemben hogy érvényesitsed a jogaidat, erre neked kell rájönnöd. Persze kérhetsz tanácsot. Adhatunk is. De te szerintem jobban tudod mi a gyenge pontja mi az amivel hatni lehet rá.
2013. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
*megszerezte=megszegte
2013. márc. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha anyád az ajtóban áll, akkor valószínűleg ő is pontosan érzi, hogy ez az állapot már nem tartható fent sokáig. Persze, hogy félrelökni nem illik, de azt azért mindketten tudjátok, hogy egy felnőtt embert még az anyja sem ítélhet tartós szobafogságra. Gondolom minimum iskolába, vagy dolgozni csak jársz, vannak rokonaid, ismerőseid.

Miután neked már nincs hova hátrálnod innen, én bizony megkockáztatnám a lélektani hadviselést. Ha el akarsz menni, határozd el, hogy el is mész. Ha eléd áll, mondd azt higgadtan, hogy választhat. Vagy elenged most, és pontban x óra múlva otthon leszel. Vagy mostantól a lábadat ki nem teszed otthonról, sem suliba, sem dolgozni, sem sehova. Nem vagy hajlandó enni sem, és megszüntetsz velük mindenféle kommunikációt. Egészen addig, amíg nem tudtok az életeddel kapcsolatban megbeszélni valami élhető megoldást, ami neked is elfogadható. Bármi is történik veled, ő lesz érte a felelős, viselje a következményeit.

És meg is tenném. Nagyobb összegem van rá, hogy anyád ezzel nem tudna mit kezdeni, mert erre nem számít. Gondolom a vitáitok általában emelt hangon, az ő "győzelmével" szoktak lezajlani. De ha nem szólsz hozzá, úgy teszel, mint ha nem is léteznének, nincs kibe belekötnie. Max elkezdene azon gondolkodni, hogy tényleg mi lesz, ha hívogatni kezdik a sulidból, vagy a munkahelyedről, ha esetleg rosszul leszel... Normális családokban ez nem így szokott lezajlani, ha felnőnek a gyerekek, de az ami nálatok megy, nem normális. A nevelőapád mit szól ehhez amúgy?

2013. márc. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Apropó! "Tudjátok, ha mondjuk el szeretnék menni bulizni(18 évesen szerintem miért ne bulizhatna az ember), ő 80%ban nem engedi meg." Mi a maradék 20% amit esetleg megenged?
2013. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!